This website works best with JavaScript enabled
Joomla

До витоків кобзарства повертаймось

Алентьєва Анастасія, 16 років, м. Амвросіївка

КОБЗАРСТВО ЯК УНІКАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ
Історичні чинники та етапи виникнення кобзарства
Вслухаймось у звуки прадавньої кобзи... Вчуваються в них і гудіння вітру в дикому степу, що грубо бавиться ковилою, і ніжний шепіт придніпровських чи наддеснянських, а може і надпсільських трав...

Детальніше...

Рання творчість Т. Шевченка і польський романтизм

Пелипенко Ольга, 14 років, м. Шпола

ШЕВЧЕНКО І ПОЛЬСЬКА ЛІТЕРАТУРА: ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД
Українська школа” польських романтиків
На ранніх творах поета помітний вплив творчості польських романтиків так званої „української школи” (А. Мальчевського, С. Гощинського, Ю. Словацького, Б. Залеського, М. Чайковського та ін.) До „школи” І. Франко зараховував письменників і з Київщини, із Поділля, і з Волині, Галичини, Покуття, Холмщини, для яких український фольклор був головним художнім джерелом, незалежно від того, якою мовою писали вони свої твори – польською чи українською.

Детальніше...

Морфологічні та словотворчі особливості мови «букваря южнорусского» Т. Шевченка 1861 р. З погляду сучасних норм

Скотар Ольга, 17 років, м. Шпола

Кобзаревий «БУКВАР» – остання прижиттєва книга Тараса Шевченка
Історія створення книги
«Почав «Кобзарем», а закінчив «Букварем», – із докором мовив якось Пантелеймон Куліш, котрий у різний час був для Тараса Шевченка то другом-однодумцем, видавцем і редактором його поезій, то ревнивим суперником на терені історико-літературних змагань, а то й дошкульним критиком частини творчого доробку митця.

Детальніше...

Філософія творчості Тараса Шевченка

Карамшук Наталія, 18 років, м. Шпола

Творчість Тараса Григоровича Шевченка належить до тих вічно живих художніх явищ, про які кожне століття народжує все нові і нові незнайомі обрії пізнання. При цьому відкритті глибин таланту поета не вичерпуються всі існуючі вже грані майстерності Кобзаря.

Детальніше...

Шевченко і Братчики

 Морозова Анастасія, 15 років, м. Володимирівка

Передумови та причини виникнення Кирило-Мефодіївського товариства (братства)
Умови появи братства
За умов миколаївської реакції 1830-1840-х років будь-яке відкрите обговорення суспільно-політичних питань було неможливим, тому воно переносилося у домашні зібрання, переписку та в інші недоступні державному контролю сфери громадського життя.

Детальніше...

Пам’ятники Тарасові Григоровичу Шевченкові на Черкащині

Вишенська Вікторія, 14 років, м. Шпола

Черкащина – Шевченків край

Черкащину по праву називають Шевченковим краєм: Т. Г. Шевченко народився у Моринцях, а на Чернечій горі, поблизу Канева, знайшов свій вічний спочинок. В області дбайливо зберігаються та відновлюються об'єкти, пов'язані із життям та діяльністю Великого Кобзаря.

Детальніше...

Нові сторінки в біографії Т.Г.Шевченка: Т. Шевченко – географ та картограф – в експедиції О.І. Бутакова

Лепенець Катерина, 18 років, м. Шпола

Ми, Черкащани, з гордістю називаємо себе земляками великого генія українського народу – Т.Г.Шевченка, адже ми, як і він, народилися та живемо на славній батьківщині Кобзаря. Всі добре знають Т.Шевченка як поета та художника, але мало хто знає ту сторінку з його біографії, коли він був у складі експедиції відомого російського вченого О, І. Бутакова, яка досліджувала Аральське море.

Детальніше...

Улюблені пісні Т.Г.Шевченка

 Мацола Юлія, 14 років, с. Шаулиха

Відкрити двері в творчу лабораторію Шевченка – це великою мірою показати його зв'язки з народною музою. Проникнення в коло фольклорних інтересів поета дає змогу встановити, які мотиви, образи, теми, сюжети живили його творчу фантазію.

Детальніше...

М. Лисенко – перший інтерпретатор поезії Т.Г.Шевченка

Бочковська Оксана, 15 років, с.Кримки

Першим українським композитором, який свідомо підійшов до музичного втілення поезії Шевченка, став Микола Лисенко (1842-1912).
Поезія Тараса Шевченка – волелюбна за тематикою, народна за характером, інтонаційно наспівна – стала для молодого композитора імпульсом для розгортання його власного таланту. В процесі роботи над шевченківськими текстами М.Лисенко відчув творчодайну силу віршів Кобзаря, зрозумів, що мовою музики можна збільшити резонанс Шевченкових ідей серед народу.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123