Соболевська Дарина м. Славута, Хмельницька обл.
ВСТУП
Перші місяці життя немовляти...Над колискою схилилася мати і тихо наспівує ніжні мелодії колисанки, кожне слово якої переливається у кровинку дитини, стає надбанням. Таке емоційне спілкування матері з новонародженою дитиною через рідне українське слово, втілене у колисковій мелодії є прикладом єднання поколінь, постійного діалектичного взаємозв’язку минулого і прийдешнього.
Полохало Олександр, м. Запоріжжя
5 червня 2012 року був ухвалений закон: “Про засади державної мовної політики”. Цим законом підривається державний статус української мови як єдиної державної. Україна – багатонаціональна, мирна країна. Історично так склалося, що на українських землях проживає не один народ: болгари, румуни, угорці, росіяни, євреї і т.д.
Місяйло Марія, с. Кірове, Кіровоградська область
Наближається мій випускний вечір. І чим ближче до травня, тим більше хочеться поспілкуватися із вчителями, адже я теж мрію стати педагогом. Особливо дружні стосунки у мене склалися із педагогом–організатором Громовою Мариною Олександрівною, бо біжимо до неї за кожною дрібничкою.
Нелепа Лілія м. Запоріжжя
Рідна мова – найбільш своєрідна форма виявлення духовної культури кожного народу. Вона є акумулятором багатовікового досвіду людей, в ній втілюється плоть і кров, розум і психологія, честь і гідність її носіїв.
Вадим Ільєнко
Мова, яка є величезним надбанням людства і виступає універсальним засобом спілкування людей, їх об’єднання і порозуміння, в Україні, на жаль, стає засобом конфронтації та розколу суспільства.
Герус Олександра м. Шпола, Черкаська обл.
ВСТУП
Робота присвячена визначенню рівня сформованості демократичних ціннісних орієнтацій у молоді шкільного віку (на прикладі старшокласників Шполянщини).
Дана тема є досить актуальною, адже в сучасній Україні становлення ціннісних орієнтацій зростаючої особистості відбувається в умовах суперечливої державної риторики, яка, з одного боку, закликає громадян до активності, критичності та відповідальності, а з іншого – обмежує участь громадян їх голосуванням на виборах і пасивним спостереженням ідеологічних дебатів на рівні політичної еліти.
Бочковська Катерина с. Кримки, Черкаська обл.
Хименко Андрій Іванович (літературний псевдонім Андрій Химко; 27 липня 1919, Адамівка (Чигиринський район) — † 18 грудня 1991, Черкаси)
Черкащина… Це моя маленька батьківщина – це земля моїх батьків, дідів і прадідів. Це історія народу, який споконвіків прагнув до волі і кращого життя, який засівав поля і хлібом-сіллю зустрічав гостей, а недругів гнав зі зброєю в руках.