This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Конкурс в 2014 році

ВСТУПНЕ СЛОВО
Цього року, читаючи роботи, подані на конкурс «Мій рідний край», якось особливо сприймаю написане. Може тому, що всі розуміємо, рік 2014 надзвичайно важливий не лише в українській та європейській історії, а й, мабуть, у світовому цивілізаційному розвитку. Спочатку Майдан, Революція Гідності, згодом анексія Криму і справжня війна. Війна несподівана і кривава. Але ці випробування роблять нас сильнішими, більш мужніми. Як не парадоксально звучить, але всі ці події різко прискорили дорослішання нації. Кожен з нас зміцнив віру в себе та довіру до того, хто стоїть з тобою пліч-о-пліч. Ми зрозуміли, що сила людського розуму та людяність подолають хаос, що патріотизм – це не лише форма (рідна мова, вишиванка, національний прапор, герб, гімн та ін.), а насамперед сутнісна характеристика людини, її чесноти, моральний та етичний імператив. Ми, сьогоднішні, почали чіткіше усвідомлювати драматичне протистояння між «добре» і «погано», «можна» і «не можна». Не можна давати і брати хабарі, не можна перевищувати швидкість на дорогах, не можна ухилятись від сплати податків, не можна займатись незаконним бізнесом, не можна чините те, що суперечить законам. Ми напружено шукаємо відповіді на складні питання функціонування рідної мови, інтерпретації історії, розвитку політики і держави, розбудови економіки. Але не менш важливим, а може і найважливішим є наше усвідомлення таких понять як чесність, гідність, повага і самоповага, справедливість, правда, свобода, патріотизм. Бо без цього усвідомлення не буде Людини, Нації, України. А сучасна Україна дає приклад як нація може і повинна відстояти себе, власну гідність. Ми проходимо через війну, війну не лише зі зброєю, а війну між радянською людиною (совком) і європейською гуманістичною та демократичною сутністю. Ми проходимо через чистилище і розуміємо, що не можна брехати, зраджувати, шкодувати свого життя за ідею перемоги Добра.
Трагедія Небесної Сотні не полишає нас, зворушує серця. А кожна куля, що зупинила серце Бійця-Героя, кожна сльоза несправедливо скривджених, кожна гримаса болю і страху змушує стати сильнішими, вперто йти обраним шляхом. Ми загартувалися болем, втратами найкращих і зрозуміли наскільки важливо любити той край, де народився і виріс, не цуратися свого коріння.
Любов до рідного краю є різною, різним є і наш патріотизм. Це і героїчна боротьба на Майдані, і збройне протиборство з російськими зайдами та своїми манкуртами на Донеччині та Луганщині, це і праця на наших робочих місцях, це і праця-навчання школярів чи студентів, це і вірш поета, і книжка науковця, це врятоване лікарем життя хворого, і спроектовані та побудовані споруди. І доробок кожного учасника конкурсу «Мій рідний край» є невеликою краплинкою у потужному потоці наших спільних зусиль зробити нашу Націю кращою.
Ми переможемо, подолаємо підступного ворога, бо це війна за Рідний Край, за нашу Україну. Але якою буде перемога, залежатиме від кожного з нас. Як довго ще триватиме не проголошена війна після формального закінчення бойових дій, чи перетворимо пролиту кров на живу воду, яка зцілить розтерзану землю – все це залежатиме від нас. Пам’ятайте про це! Будьте гідними нашої України, наших Героїв.
Слава Україні!

Оксана Маланчук-Рибак
доктор історичних наук, професор
Львівської національної академії мистецтв,
член конкурсної комісії



Україна – це ми!

І оживе добра слава,
Слава України!
Т. Шевченко

Цьогоріч свято підбиття підсумків праці конкурсантів, наукових керівників - учасників Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край», проводимо в умовах воєнної загарбницької агресії Росії у Східних областях України та анексії АР Крим. Путінська злочинна влада розраховувала залякати Україну та загарбати всі виходи до моря. Однак прорахувалися.
Молодь України вийшла на Майдан, щоб захистити цілісність і незалежність держави, свій європейський вибір, свої громадянські права, людську гідність. Ціною життя Небесної Сотні вона заплатила за це.
142 наукові дослідження та творчі роботи із 19 областей України та АР Крим охоплюють всі сторони суспільного буття держави. Особливі роздуми та висновки про сепаратистські настрої на Луганщині, Донеччині, в АР Крим. Хто їх підтримує? Чому за 23 роки Незалежності Верховна Рада не прийняла потрібні закони, які б захищали наші кордони, практично сприяла знищенню військової техніки і української армії?  І запитують: хто за це відповість? Дякуємо молоді, що спільно з науковими керівниками працювали впродовж року над нагальними проблемами національного виховання, життя державної мови, здоров’я нації, економіки, культури, освіти.
В номінації «Україна на новому шляху» Петро Ферій, досліджуючи правозахисну діяльність Української Гельсінської Групи, пише: «радянське керівництво не сподівалось, що в країні, де постійно тривали «чистки» від мислячого елемента, знайдуться люди, які зважаться говорити правду про стан захисту прав людини. Так і сьогоднішнє керівництво не сподівалося, що «проваливши» інтеграцію України в Європу у 2013 році, український народ підніметься на боротьбу за європейський вибір». Робота Олесі Василець з Луганщини присвячена дослідженню сприйняття молоддю величі Пророчого Слова Тараса Шевченка. Над проблемами національного виховання працювали Мар'яна Польська з смт. Верхній Рогачик Херсонської обл., Пилип'юк Юліана з Вижниці, Шпурик Станіслав із с. Червона Кам'янка, що на Кіровоградщині. 22 роботи в ювілейний рік Кобзаря конкурсанти присвятили Тарасові Шевченку, в яких духовне поєднання і глибоке осмислення молоддю джерел українськості Генія і Пророка. Це роботи Вікторії Латик  з Болехова, Романа Крутяка зі Львова, Наталі Шкоропаняк з Калуша, Дудченко Олександри з Черкас, Олени Ющенко і Марії Воронової з Маріуполя.
Часто конкурсанти звертаються до витоків джерел духовності, плекання Сили Духа, які допомагають утверджувати правду і добро, справедливість. Це роботи Кіщук Надії з Коломиї, Костіної Аліни з Новогродівки, Зінченко Дарини з Ніжина, Симонової Вероніки з Чернівців, Кудловської  Олександри із с. Концово Закарпатської обл. Цілій плеяді видатних особистостей – гордості України – присвятили свої роботи Єгіазарян Анаїда зі Львова, Стиславська Оксана з Рогатина, Малиняк Вікторія з Калуша, Мельник Діана з Дубно, Козак Юлія з Черкащини, Сорока Вікторія з Дрогобича.
Дякуємо конкурсантам за їх працю, літописні сторінки сучасної України, ідеї та цікаві плани на майбутнє, науковим керівникам, які ведуть своїх вихованців незвіданими стежками пошуку і досліджень, батькам і всім, хто з нами співпрацює.
Бажаємо всім, хто причетний до конкурсу, легко долати життєві пороги, творчої снаги, будувати свій національний духовний храм справедливості, добра, пошанування, любові. І найвищих нагород у конкурсі «Мій рідний край - 2015»!

Ростислава Федак,
Голова конкурсної комісії,
заступник голови Союзу українок України


Державу не твориться в будучині,
Державу будується нині.
Захочеш - і будеш. В людині, затям,
Лежить невідгадана сила,
– кличе кожного з нас, українців поет-борець, вчений-патріот Олег Ольжич.
Сьогодні українська молодь наполегливо шукає відповідей на безліч життєво важливих питань:
Якою має бути наша Держава?
Якими діями і вчинками кожен має розвивати і укріплювати її?
Що таке Революція Гідності?
Як вона змінила наше життя?
Хто має право називати себе Героєм?
Глибоко вчитуючись у зміст науково-пошукових та творчих робіт учасників Міжнародного конкурсу "Мій рідний край", я переконалась, що в нашій молоді з кожним роком лише зростає бажання досліджувати непізнані сторінки історії рідного краю, приховане минуле близьких і далеких родичів, їхні героїчні вчинки, заглиблюватись у тонкощі культурних та етнографічних традицій і звичаїв наших предків. Але для чого? З якою метою?
Юні пошуковці черпають наснагу і силу духу, з'ясовуючи , в першу чергу, для себе, причини і наслідки життєвого подвигу відомих українських учених, письменників, священнослужителів, державотворців, жертовність і відвагу їхніх матерів, справжніх українок. Віднедавна до цієї когорти увійшли Герої Майдану, Герої безсмертної Небесної Сотні, і вже щодня десятки й сотні нових Героїв неоголошеної війни, яка триває майже півроку на Сході нашої Держави.
Кожна історична епоха мала своїх героїв. Це ті, хто здійснив надзвичайний за хоробрістю вчинок. Вже Аристотель у своїй "Поетиці" подає визначення героя як рятівника і захисника усього народу. Кант в основі героїзму бачить почуття власного обов'язку, яке спонукає людину до героїчних дій. Він вважає, що найвищий прояв героїзму можливий лише в умовах визвольної, тобто справедливої війни. Гегель визначає героя як особистість, яка готова здійснити виключний вчинок задля свого народу й навіть піти на самопожертву.
Сучасні вчені доводять, що саме герої визначають розвиток людства і є джерелом та прикладом моральності. Карлейль твердить, що суспільство побудоване на героях, пошанування героїв буде існувати вічно, і ця пошана буде душею суспільних відносин між людьми.
Для нас, українців, ГЕРОЙ - це той, хто бореться за утворення, утвердження і захист незалежної національної ДЕРЖАВИ.
Доречно згадати уривок статті Олега Ольжича "В авангарді героїчної доби", в якій науковець чітко обґрунтував ідеологічну та культурну діяльність Організації Українських Націоналістів: "...найбільшим скарбом, який винесла українська нація з 1917-1920 років, є духовна суверенність...Україна перестала бути ідейною провінцією...Іншими очима дивимося тепер і на нашу фольклорну традицію, що недавно була ще предметом "етнографічного " підходу. Бачимо в ній основу національної культури, схоплюючи її могутній етичний і героїчний зміст... Традиція історична знову ж становить невичерпне, заслугою ХІХ століття зовсім забуте джерело національної самодопомоги і духовної сили...Український націоналізм творитиме культуру героїчної доби – культуру націоналістичну, що значить, українську культуру, найглибше і найбільше українську. Визначають її дві координати: національність і героїчність і опертя на національні традиції".
Отож, юні Герої, - до праці! До глибин національного! До втілення найсміливіших задумів і починань! Нас уже ніщо і ніхто не зупинить!
СЛАВА УКРАЇНІ!                        ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Ніна Батанова
член конкурсної комісії з 1997 р.
вчитель української мови та літератури вищої категорії Житомирської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7


Від упорядників.
Збірник науково-дослідницьких, пошукових та творчих робіт дипломантів міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край» формувався членами конкурсної комісії на основі рецензій та значущості представленої роботи в суспільному бутті.
Проаналізовано 142 конкурсні роботи з 19 областей України та АР Крим. Всі вони надзвичайно цікаві, багатоілюстровані, в них яскраво проявилася особистість кожного конкурсанта.
Із загальної кількості наукових досліджень, присвячених життю і творчості Т.Г. Шевченка, виокремлено 22 конкурсні роботи і видано окремою книгою.
В збірнику надруковані роботи, які отримали найвищу нагороду – «Перлина» конкурсу та які посіли І, ІІ, ІІІ місця. За обсягом матеріалу і місткістю збірника роботи, які оцінені дипломами заохочення і грамотами не вміщені у збірник. Всі роботи подані у скороченому варіанті. Подекуди це зняті розділи, інколи – фрагменти, цитати, посилання, списки літератури та додатки. Головною метою було представлення тексту як сенсу дослідження із збереженням логіки викладу.
Для тих, хто зацікавиться конкретною роботою, не складе труднощів ознайомитися з нею у повному обсязі на веб-сторінці конкурсу
www.mij-kraj.com.ua
    Повний список учасників конкурсу, інформація про наукових керівників, місце навчання конкурсантів, теми робіт та нагороди видрукувані у розділі: «Висновки конкурсної комісії»
    Запрошуємо до спілкування, чекаємо на ваші зауваги та цікаві пропозиції через електронну пошту:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Висновки конкурсної комісії з визначення переможців Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край – 2014»

Протокол № 3
засідання конкурсної комісії
від 08.07.2014р.


    Конкурсна комісія провела аналіз 142 прорецензованих наукових, дослідницьких, пошукових та творчих конкурсних робіт, які надійшли із шкіл, вищих та середніх навчальних закладів, МАН, позашкільних установ. Комісія визнала, що всі роботи відповідають вимогам умов конкурсу. Роботи надійшли з 19 областей України та АР Крим. Ґрунтовний аналіз конкурсних робіт членами конкурсної комісії підтверджує велику значущість конкурсу у вихованні національно - свідомої молоді, будівничих держави.
    Конкурсна комісія виділила окремо групу конкурсних робіт, які присвячені величі Пророка України - Тарасу Шевченкові з нагоди 200-річчя від дня народження.
Конкурсна комісія вирішила:

І. Нагородити дипломами і грамотами:

«Шевченкіана»
Перлина конкурсу
1.30/5.        Шкоропаняк Наталію
ученицю Калуської гімназії, слухачку гуртка мовно-літературної творчості Івано-Франківського обласного відділення МАН України; членкиню Калуської філії Союзу Українок України
за науково-дослідницьку роботу «Шевченкознавчі мотиви оповідно-літописної спадщини Зборян: творчо-психологічний і жанровий феномен. Аналітичний проект»
Науковий керівник: Півторак Віталій Романович, учитель-словесник Калуської гімназії, керівник гуртка мовно-літературної творчості Івано-Франківського обласного відділення
МАН України
2.26/1.        Латик Вікторію
ученицю Болехівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2
за пошуково-дослідницьку роботу «Михайло Гаврилко – перший творець шевченкіани»
Науковий керівник: Бучак Галина Іванівна, вчитель української мови та літератури
Консультант: Дармохвал Лариса Голова Болехівськрї міської організації СУ
І місце
3.34/9.        Звіришин Марту
ученицю Рогатинської зош І-ІІІ ст. №2 Івано-Франківської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Він світильником був, що горів і світив (до 200-річчя Кобзаря)»
Науковий керівник: Звіришин Христина Володимирівна, вчитель української мови та літератури
4.48/4.        Крутяка Романа
учня сзш І-ІІІ ступенів № 31 м.Львова
за пошуково-дослідницьку роботу «Тарас Щевченко, Гуцульщина, УПА (до 200-річчя з дня народження Кобзаря)»
Науковий керівник: Стефак Василь Федорович, Заслужений працівник культури України,
член Національної спілки письменників України
5.120/19.    Пелипенко Ольгу
ученицю Шполянського НВК «Зош І-ІІІ ст. №2-ліцей»
за науково-дослідницьку роботу «Ідейно-тематичнаблизькість творчостіТ.Шевченка періоду «Трьохліт» та світоглядних шукань А. Міцкевича»
Науковий керівник: Брогаренко Ірина Андріївна, вчитель української мови і літератури
ІІ місце
6.98/2.        Скомороху Вікторію
ученицю НВК „зош І-ІІІ ст., гімназія” м. Славути, Хмельницької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Гріх та його спокута у творчості Т.Г. Шевченка»
Науковий керівник: Гурська Ольга Йосипівна, вчитель української мови
7.103/2.        Дудченка Олександра
учня Черкаської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 32; член гуртка «Історики-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ
за пошуково-дослідницьку роботу «Згадуючи Шевченків ювілей»
Науковий керівник: Щербина Микола Миколайович, керівник гуртків «Історики-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ, вчитель історії та правознавства ЗОШ № 32
8.115/14.    Короленко Аліну
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу "Шевченків шлях до Холодного Яру"
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії
9.10/7.        Воронову Марію
випускницю магістратури історичного факультету Маріупольського державного університету
за науково-дослідницьку роботу "Шляхами Тараса Григоровича Шевченка на Чернігівщині (з нагоди 200-річчя від дня народження)»
10.43/5.        Василець Олесю
студентку 4-го курсу спеціальності «Журналістика» факультету української філології та соціальних комунікацій Луганського національного університету імені Тараса Шевченка
за пошуково-дослідницьку роботу «Пророче слово Тараса Шевченка очима молодих луганців»
Науковий керівник: Пінчук Тетяна Степанівна, кандидат філологічних наук, професор, декан факультету української філології та соціальних комунікацій
ІІІ місце
11.15/12.        Воронову Вікторію
ученицю зош I-III ст. № 9 м.Дружкiвки Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Сімейні цінності в творчості Т.Г.Шевченка»
Науковий керівник: Макарова Нiна Георгiївна, учитель історії
12.14/11.        Ющенко Олену
ученицю школи з поглибленим вивчення окремих предметів №4 м. Маріуполя
за науково-дослідницьку роботу «Реалізація національної ідеї в поемі-містерії Тараса Шевченка "Великий льох"
Наукові керівники: Полторацька Валентина Миколаївна, вчитель української мови і літератури, Москаленко Ірина Іванівна, вчитель української мови і літератури
 
13.117/16.    Титаренка Павла
учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Математик і поет. Дружба двох геніїв українського народу»
Науковий керівник: Отдатчикова Людмила Миколаївна, вчитель математики
14.110/9.        Хименка Григорія
учня Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Невольницька муза» Т. Г. Шевченка. Дослідження творчості Т. Шевченка в період заслання 1847-1857рр.
Науковий керівник: Слюсар Надія Іванівна, вчитель географії

Диплом заохочення
15.124/1.        Гулін Інну
ученицю Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Образ України у творчості Тараса Шевченка»
Науковий керівник: Матіїшин Лілія Борисівна, учитель української мови та літератури, українознавства
16.8/5.            Славову Олександру
ученицю Амвросіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Амвросіївської районної ради Донецької області
за пошукову роботу «Видатні постаті – гордість України»
Науковий керівник: Ткаченко Наталія Михайлівна, учитель історії
17.87/2.        Дашутіна Віталія
учня Люботинської гімназії №1 Люботинської міської ради Харківської області
за пошуково-дослідницьку роботу "Філософські ідеї Т.Г. Шевченка"
Науковий керівник: Смородько Валентина Анатоліївна, учитель історії
18.60/1.        Ярмоленко Анастасію
ученицю Червонозаводської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Лохвицької районної ради Полтавської області
за пошуково-дослідницьку роботу «Т.Г.Шевченко у колі сучасників-полтавчан» («…бережіть себе. Чи таких, як Ви, в мене поле засіяне?» Марко Вовчок)
Науковий керівник: Войтенко Інна Григорівна, учитель історії, правознавства, художньої культури, заступник директора з навчальної роботи
19.111/10.        Мацолу Юлію
ученицю Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Тарасова любов»
Науковий керівник: Слюсар Надія Іванівна, вчитель географії
20.18/1.        Крашевську Ірину ученицю сзш № 40 м. Запоріжжя
за творчу роботу «Шукаймо у собі Шевченка»
Науковий керівник: Плющ Олена Миколаївна, учитель української мови та літератури
21.2/2.            Притулюка Василя
учня зош № 15 міста Луцька
за пошуково-дослідницьку роботу «Кобзар» – настільна книга українців»
Науковий керівник: Стрільчук Людмила Василівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
 
22.49/5.    Голубович Роксолану
ученицю Старосамбірської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів №1 Львівської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу “Тарас Шевченко: народний митець чи провісник національної ідеї”
Науковий керівник: Красник М.М.

ІІ. Нагородити дипломами :
1. У номінації «Видатні жінки України»
Перлина конкурсу
-
І місце
24.112/11.        Бурківську Тетяну
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за науково-дослідницьку роботу «Українська жінка в системі суспільних відносин в Україні протягом VІ - VІІІ ст.»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії
25.44/6.         Карлову Марину
випускницю Луганської державної академії культури та мистецтв, Луганська обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Зразки жертовної праці жінок-українок Луганщини (з історії Луганської обласної організації Союзу українок)»
Науковий керівник: Тимошевська Дора Григорівна, відповідальний секретар Луганського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка
ІІ місце
26.73/9.        Ткач Ірину
ученицю Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8
за пошуково-дослідницьку роботу «Союз українок на Волині»
Науковий керівник: Плиска Лариса Федорівна
27.32/7.        Волошин Наталію
ученицю НВК № 9 “школа- природничо- математичний ліцей” м. Коломиї Івано-Франківської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Це наші дівчата – січові стрільці»
Науковий керівник: Гнатюк Марія Миколаївна, викладач інформатики та християнської етики
ІІІ місце
28.11/8.        Каланчук Валерію
ученицю Амвросіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Амвросіївської районної ради Донецької області за пошуково-дослідницьку роботу "Жінка, що змінила майбутнє: рівноапостольна княгиня Ольга"
Науковий керівник: Ткаченко Наталія Михайлівна , вчитель історії
29.71/7.        Збируна Максима
учня Клеванського професійного ліцею Рівненський р-ну Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Живе у нашім серці і донині…»
Науковий керівник: Кондратюк Тамара Романівна , викладач української мови та літератури
 
2. У номінації «Проблеми національного виховання та гендерної політики»
Перлина конкурсу
-
І місце
30.95/5.        Польську Мар'яну
ученицю Верхньорогачицької гімназії Херсонської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Школа славна не числом, а успіхами своїх учнів»
Науковий керівник: Давиденко Тетяна Миколаївна
ІІ місце
31.134/11.    Пилип’юк Юліану
ученицю Вижницької ЗОШ I-III ступенів імені Юрія Федьковича
за пошуково-дослідницьку роботу «Провідники просвітянських ідей на Вижниччині»
Науковий керівник: Підопригора Олена Василівна, вчитель української мови та літератури
32.38/2.        Шпурика Станіслава
учня Червонокам’янської зш І-ІІІ ступенів Олександрійського р-ну Кіровоградської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Вони жили й творили з мрією про вільну Україну…»
Науковий керівник: Заболотна Юлія Владиславівна, учитель історії
33.128/5.        Житарюк Марію
ученицю Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Буковинські народні ігри:семантичний та функціональний аспект»
Науковий керівник: Матіїшин Лілія Борисівна, учитель української мови та літератури, українознавства
ІІІ місце
-

3. У номінації «Україна на новому шляху»

Перлина конкурсу
34.53/9.        Ферія Петра
учня Львівської спеціалізованої школи № 69 за пошуково-дослідницьку роботу «Українська Гельсінська група на захисті прав людини вчора і сьогодні»
Науковий керівник: Ферій Наталія Василівна, вчитель історії та правознавства
І місце
35.47/3.        Проказу Уляну
ученицю сзш № 96 м. Львова
за пошуково-дослідницьку роботу «Михайло Горинь - негаснуча свіча в історії та серцях людей!»
Науковий керівник: Бідник Наталія Степанівна,завідувач відділу методичного супроводу та інноваційної діяльності НМЦО м. Львова
ІІ місце
36.92/2.        Польську Мар'яну
ученицю Верхньорогачицької гімназії Херсонської обл.
за творчу роботу « ...Бо хто за що, а ми за незалежність. Отож нам так і важко через те…»
Науковий керівник: Маніленко Юрій Олексійович
 
37.55/1.        Коваля Олексія
учня Новоcафронівської зош Новоодеського району Миколаївської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Ліквідація стратегічних міжконтинентальних балістичних ядерних ракет на території Миколаївської області в 1990 – х роках – на початку ХХІ сторіччя»
Науковий керівник: Коваль Геннадій Павлович, вчитель історії та географії
ІІІ місце
-

4. У номінації «Краєзнавче дослідження»

Перлина конкурсу
-
І місце
38.27/2.        Перевізник Соломію
ученицю Коломийської гімназії ім. Михайла Грушевського
за науково-дослідницьку роботу «Коломия в дослідженнях українських і польських вчених»
Науковий керівник: Мельник Леонід Борисович, вчитель зарубіжної літератури
39.56/2.        Коваля Руслана
студента 462 групи, 4 – й курс Чорноморського Державного Університету імені Петра Могили, факультет соціології, спеціальність «Соціальна робота»
за пошуково-дослідницьку роботу «Старовинні назви етнічних поселень на території Миколаївської області. Декілька штрихів»
Науковий керівник: Коваль Геннадій Павлович, вчитель історії та географії Новоcафронівської зош Новоодеського району Миколаївської обл.
ІІ місце
40.129/6.        Ткачука Тараса, Українця Олега, Гуменюка Станіслава, Єсипчука Андрія
учнів Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Геологічні пам’ятки Буковини та легенди про них»
Наукові керівники: Котляр Михайло Давидович, керівник географічного клубу «Азимут»; Матіїшин Лілія Борисівна, учитель української мови та літератури, українознавства
41.45/1.        Ткачика Володимира
учня НВК “Школа-садок ”Софія” м. Львова
за пошуково-дослідницьку роботу «Невідоме стає відомим»
Науковий керівник: Паньків Ганна Володимирівна
ІІІ місце
-
5. У номінації «Видатні постаті – гордість України»

Перлина конкурсу
42.50/6.        Єгіазарян Анаїду
студентку ІІІ курсу економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
за пошуково-дослідницьку роботу «Іван Крислач – жива легенда мистецького світу сучасності»
Науковий керівник: Бідник Наталія Степанівна, завідувач відділу методичного супроводу та інноваційної діяльності Навчально-методичного центру освіти м. Львова
43.33/8.        Стиславську Оксану
ученицю Рогатинської гімназії ім. В.Великого Івано-Франківської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Михайло Галущинський - лицар обов'язку і чину (до 100-річчя Січових стрільців)»
Науковий керівник: Мединська Віра Онуфріївна
І місце
44.31/6.         Малиняк Вікторію
ученицю Калуської гімназії Калуської міської ради Івано-Франківської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Маловідоме з біографії Василя Стуса (шляхами поетового колимського «три літа»)»
Науковий керівник: Стефанюк Ліна Миколаївна, вчитель української мови та літератури
ІІ місце
45.83/19.        Мельник Діану
ученицю Дубенської НВК «школа – гімназія» Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Краєзнавці Дубенщини»
Науковий керівник: Пожарський Анатолій Степанович, керівник гуртка Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради
46.6/3.         Ільєвського Владислава
учня Новогродівської зош № 7 Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу « Віктор Чукарін - зірка радянської гімнастики»
Науковий керівник: Гаврилова Любов Георгіївна, учитель вищої категорії
ІІІ місце
47.119/18.    Козак Юлію
ученицю Топильнянського навчально- виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад- загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Шполянської районної ради Черкаської області
за пошуково-дослідницьку роботу "Живе слово зраненого птаха із-за океану..."
Науковий керівник: Коваленко Віра Петрівна, вчитель української мови і літератури
48.105/4.        Кравець Тетяну
ученицю Лозуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шполянської районної ради Черкаської області
за пошуково-дослідницьку роботу «Творець нових полотен»
Науковий керівник: Кравець Надія Улянівна, вчитель біології та хімії

6. У номінації «Історія мого роду»

Перлина конкурсу
49.57/3.    Циктор Ольгу
ученицю Кривоозерської зош №1 Миколаївської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Відбиток бойківських звичаїв у родині Цикторів» Науковий керівник: Коваль Антоніна Іванівна, вчитель історії
І місце
50.46/2.    Сороку Вікторію
ученицю Дрогобицької гімназії Львівської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Мій родовід»
Науковий керівник: : Дорик Світлана, вчитель української мови та літератури
51.23/6.    Здоровець Тетяну
ученицю КЗЗСШІ «Січовий Колегіум» ЗОР
за пошуково-дослідницьку роботу "Роде наш красний, роде наш прекрасний"
Науковий керівник: Пєткова Ольга Василівна
 
52.126/3.        Стринадко Яну
ученицю Банилівської зош І-ІІІ ст. Вижницького р-ну Чернівецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Сталінські репресії у селі Банилів Вижницького р-ну Чернівецької обл.»
Науковий керівник: Андрюк Ольга Петрівна, вчитель української мови та
літератури, українознавства
ІІ місце
-
ІІІ місце
53.68/4.        Якимович Олену
ученицю Малівської зош I-III ступенів Демидівського району Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Хранителька моя – надія»
Науковий керівник: Якимович Галина Єрофеївна, директор Малівської ЗОШ І – ІІІ ст., вчитель української мови та літератури
54.75/11.        Пиріг Софію
ученицю Острозької зош І-ІІІ ст.. № 1 Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Забуті творці історії. (Генеалогія мого роду. Життєві шляхи)»
Науковий керівник: Глізер Валентина Львівна, вчитель історії

7. У номінації «Етнографічне дослідження»

Перлина конкурсу
55.65/1.        Канарського Юрія
студента ІСЗЗІ НТУУ «КПІ»
за науково-дослідницьку роботу «Модифікація бандури та її виконавські можливості»
Науковий керівник: Горбатюк Володимир Григорович, заслужений діяч мистецтв України, заступник директора Комунального закладу «Рівненський обласний ліцей» Рівненської обласної ради
І місце
56.54/10.        Хутку Ірину, Хутку Ольгу
учениць Львівської спеціалізованої школи № 69
за пошуково-дослідницьку роботу «Кролевецькі рушники - національні символи, що звучать у вічності»
Науковий керівник:Марченко Ірина
57.109/8.        Масляну Анастасію
учень Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу "Я візьму той рушник, розстелю наче долю"
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії
ІІ місце
58.12/9.        Лисичну Альону
учениця загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 м. загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 м.Маріуполя Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу "Український рушник: минуле,сучасне, майбутнє"
Науковий керівник: Катєньова Олександра Сергіївна, вчитель трудового навчання
 
ІІІ місце
59.78/14.        Славінську Аліну
вихованку гуртка "Історичне краєзнавство" Костопільського Будинку школярів та юнацтва
за пошуково-дослідницьку роботу «Обрядова роль традиційного одягу українців»
Науковий керівник: Стасюк Наталія Василівна

8. У номінації «Літературознавство, мовознавство та фольклор»

8-а. «Літературознавство і фольклор»
Перлина конкурсу
60.36/2.         Карпінчук Галину
аспірантку ІІІ року навчання Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України
за науково-дослідницьку роботу «Шевченкіана Юрія Меженка» ( видання «Кобзарів» з колекції вченого)
Науковий керівник: Корнійчук Марія Антонівна, завідувач Музею книги і друкарства України
І місце
61.29/4.         Гук Надію
ученицю Калуської гімназії Калуської міської ради Івано-Франківської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Конотація як національний аспект психіки народу (на основі досліджень пісенної творчості Прикарпаття)»
Науковий керівник: Півторак Віталій Романович, керівник гуртка мовно-літературної творчості, учитель української мови та літератури
62.142/1.        Плехович Яну
учениця гімназії №8 м. Севастополя, АР Крим
за пошуково-дослідницьку роботу «Тарас Шевченко і Крим»
Науковий керівник: Іванко Наталія Федорівна, учитель української мови та літератури
ІІ місце
63.40/2.        Манько Альону
студентку ІІІ курсу факультету української філології та соціальних комунікацій ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”
за науково-дослідницьку роботу «Концепт „дитина” у малій прозі Б. Грінченка»
Науковий керівник: Пінчук Тетяна Степанівна, кандидат філологічних наук, професор, декан факультету української філології та соціальних комунікацій.
64.125/2.        Угорську Юлію
ученицю Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за науково-дослідницьку роботу «Ідея перемоги духа над матерією у поемі у прозі Осипа Турянського "Поза межами болю"»
Науковий керівник: Матіїшин Лілія Борисівна, учитель української мови та літератури, українознавства
ІІІ місце
65.16/13.        Вощану Марію
ученицю Дружківської зош І-ІІІ ст. № 9 Дружківської міської ради Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Ставлення сучасної молоді до "Тіней забутих предків"
Науковий керівник: Соловйова Людмила Петрівна, учитель української літератури
66.122/21.    Високолян Олену
ученицю Шполянського НВК "Зош І-ІІІ ст. №3 - гімназія" Черкаської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Прикмети постмодерного стилю в романі Ю.Андруховича "Московіада"
Науковий керівник: Головко Ольга Степанівна, вчитель української мови та літератури
 
67.67/3.        Якимович Яну
студентку Національного юридичного університету України ім. Я.Мудрого, м. Харків
за творчу роботу «Коли жити – гордо жити»
Науковий керівник: Якимович Галина Єрофеївна, директор Малівської ЗОШ І – ІІІ ст. Демидівського р-ну Рівненської обл., вчитель української мови та літератури

8-б. «Мовознавство»
Перлина конкурсу
68.35/1.        Василенко Олександру
студентку 2 курсу Інституту розвитку дитини НПУ імені М.П. Драгоманова
за науково-дослідницьку роботу «Полісся тихий голос (історичний аналіз правобережнополіських говірок Іванківського району Київської області)»
І місце
69.132/9.        Никитюк Ольгу
ученицю Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Шляхи формування молодої мовної особистості»
Науковий керівник: Аксьоненко Лариса Володимирівна
70.102/1.        Колісник Марину
ученицю Шполянського НВК «зош І-ІІІ ступенів № 2-ліцей»
за пошуково-дослідницьку роботу «Мовні особливості сучасної реклами Шполянщини»
Науковий керівник: Чекмак Інна Іванівна, вчитель української мови та літератури
71.13/10.        Ющенко Олену
ученицю школи з поглибленим вивчення окремих предметів №4 м. Маріуполя
за науково-дослідницьку роботу «Семантичне поле конфесійної лексики у "Кобзарі" Тараса Шевченка»
Наукові керівники: Полторацька Валентина Миколаївна, вчитель української мови і літератури, Москаленко Ірина Іванівна, вчитель української мови і літератури
ІІ місце
72.61/2.        Гузевську Любов
студентку Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка
за науково-дослідницьку роботу «Етимологія і словотворення полтавських топонімів»
Науковий керівник: Вареник Оксана Володимирівна, учитель української мови і літератури Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 імені Т.Г. Шевченка
73.123/22.    Шквирю Івана
учня Шполянського НВК "Зош І-ІІІ ст. №3 - гімназія" Черкаської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Явища, характерні для української мови, у російськомовних повістях Тараса Шевченка "Наймичка" і "Художник"
Науковий керівник: Головко Ольга Степанівна, вчитель української мови та літератури; Діхтяренко Олександр Петрович
ІІІ місце
74.97/1.        Лавренюк Юлію
ученицю НВК „зош І-ІІІ ст., гімназія” м. Славути, Хмельницької обл.
за науково-дослідницьку роботу «Діалекти – могутній стовбур української мови (діалектологічне дослідження)»
Науковий керівник: Конончук Галина Ананіївна, вчитель української мови та літератури
75.121/20.        Високолян Олену
ученицю Шполянського НВК "Зош І-ІІІ ст. №3 - гімназія" Черкаської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Мовна палітра роману Ю. Андруховича "Московіада"
Науковий керівник: Головко Ольга Степанівна, вчитель української мови та літератури
 
76.94/4.        Шаруділову Аліну
ученицю Новотроїцької гімназії Херсонської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «…Шевченкова мова й стала в нас за наріжну підвалину нашої літературної мови…» ( Значення Великого Кобзаря в історії літературної мови)
Науковий керівник: Ніколюк Лариса Веніамінівна, заступник директора гімназії, учитель української мови та літератури

9. У номінації «Поетичний голос, художньо-літературна творчість»

Перлина конкурсу
77.137/10.    Смирнову Ярину
ученицю Калуської гімназії Івано-Франківської обл.
за творчу роботу «З душею тихо розмовляла. Добірка поезій»
Науковий керівник: Федоришин Любов Петрівна, вчитель словесності
78.63/4.        Янко Ксенію
ученицю Полтавського багатопрофільного ліцею №1 ім. Івана Котляревського
за творчу роботу «Один день на землі. Вистава-спалах.»
Науковий керівник: Балагура Тетяна Іванівна, вчитель української мови та літератури
І місце
79.19/2.        Разумович Ірину
студентку IV курсу факультету іноземної філології спеціальність: англійська мова та література Запорізького національного університету
за творчу роботу «ПАМ’ЯТАЙМО… (Збірка замальовок до 28-ї річниці аварії на ЧАЕС)»
Науковий керівник: Яценко Олена Олексіївна
80.7/4.         Доннік Єлизавету
ученицю Маріупольського міського ліцею
за пошуково-дослідницьку роботу «П’єса-притча «Така його доля…»
Науковий керівник: Даниленко Людмила Іванівна, учитель української мови та літератури
ІІ місце
81.21/4.         Янкову Анастасію
ученицю Запорізький загально-освітнього навчально -виховного комплексу №108
за творчу роботу «Сива ластівка – сиве сонечко» (ліричний етюд)
Науковий керівник: : Є.В. Янкова, вчитель початкових класів
82.133/10.    Цурканович Христину
ученицю Вижницької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ю.Федьковича
за творчу роботу «Що виспівало серце і душа (Проза та поезія)»
Науковий керівник: Артемчук Галина Іванівна, вчитель української мови та літератури
83.99/3.        Ліскову Людмилу
ученицю НВК „зош І-ІІІ ст., гімназія” м. Славути, Хмельницької обл.
за творчу роботу "Таїна у тобі є, Тарасе…" Поезія
Науковий керівник: Полончук Антоніна Іванівна, вчитель української мови та літератури
ІІІ місце
84.42/4.    Лапту Альону
студентку 4 курсу факультету української філології та соціальних комунікацій ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”
за творчу роботу «Океанські акварелі»
Науковий керівник: Бойцун Ірина Євгеніївна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури та методики її викладання, старший науковий співробітник Східного філіалу Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України.
 
10. У номінації «Історія мого краю»

Перлина конкурсу
-
І місце
85.127/4.        Никулу Петра, Куанову Мілу
учнів Банилівської зош І-ІІІ ст. Вижницького р-ну Чернівецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Діаспора села Банилів Вижницького р-ну Чернівецької області»
Науковий керівник: Андрюк Ольга Петрівна, вчитель української мови та
літератури, українознавства
86.76/12.        Ковальчук Оксану, Миронець Софію
пошукову групу музею «Берегиня» Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів №6
за пошуково-дослідницьку роботу «Костопіль крізь віки»
Науковий керівник: Долинська Олена Сергіївна, вчитель історії
ІІ місце
87.24/7.        Шумілкіна Микиту
учня Запорізького Січового колегіуму
за пошуково-дослідницьку роботу "Звідки ця назва?" Бабурка
Науковий керівник: Шимянова Олена Дмитрівна
88.39/1.        Толстопятенка Володимира
учня Сєвєродонецької гуманітарно–естетичної гімназії Сєвєродонецької міської ради Луганської області
за пошуково-дослідницьку роботу «Історія моєї предківщини»
Науковий керівник: Мовмига Юлія Миколаївна, учитель української мови та літератури
89.25/8.        Коротенка Максима
учня Запорізького Січового колегіуму
за пошуково-дослідницьку роботу "Звідки ця назва?" "Чигиринськими шляхами"
Науковий керівник: Шимянова Олена Дмитрівна
ІІІ місце
90.81/17.        Позняковську Валентину
студентку Рівненського державного аграрного коледжу
за пошуково-дослідницьку роботу «Степанщина – моя маленька Батьківщина»
Науковий керівник: Бусленко Галина Михайлівна
91.108/7.        Савка Віталія
учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Трипільська культура на Черкащині»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії

11. У номінації «Ми – горда нація»

Перлина конкурсу
92.80/16.        Фідзіну Ольгу
ученицю Клеванського професійного ліцею Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Герої, що стали ангелами (Небесній сотні присвячується)»
Науковий керівник: Кондратюк Тамара Романівна, викладач української мови та літератури
 
І місце
93.130/7.        Пушкаренко Юлію
ученицю Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Митець, що живе поруч: Левко Дутковський»
Науковий керівник: Матіїшин Лілія Борисівна, учитель української мови та літератури, українознавства
94.104/3.        Вертипорох Крістіну
ученицю Черкаської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 32; член гуртка «Історики-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ
за пошуково-дослідницьку роботу «Мліїв – Симиренкова земля!»
Науковий керівник: Щербина Микола Миколайович, керівник гуртків «Історики-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ, вчитель історії та правознавства ЗОШ № 32
ІІ місце
95.66/2.        Канарського Юрія
студента ІСЗЗІ НТУУ «КПІ»
за науково-дослідницьку роботу «Міжнародна миротворча діяльність України під егідою ООН у Ліберії»
Науковий керівник: Носальчук Галина Іванівна, викладач історії Комунального закладу «Рівненський обласний ліцей» Рівненської обласної ради
ІІІ місце
96.52/8.        Халавку Остапа
учня Львівської гімназії "Євшан"
за пошуково-дослідницьку роботу «Шведський вибір Івана Мазепи»
Науковий керівник: Костишин Володимир Ярославович, асистент кафедри давньої історії та архівознавства ЛНУ м. І. Франка

12. У номінації «За оригінальність»

Перлина конкурсу
97.101/5.        Дзюбія Дениса
учня Технологічного багатопрофільного ліцею м.Хмельницького
за пошуково-дослідницьку роботу «Хмельницька Шевченкіана: вшанування Кобзаря на Хмельниччині в другій половині ХІХ – ХХІ століть»
Науковий керівник: Михайлів Таміла Анатоліївна, вчитель історії та правознавства
І місце
98.96/6.        Польську Дар'ю
ученицю Верхньорогачицької гімназії Херсонської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Люди господарі своєї долі»
Науковий керівник: Земба Лідія Михайлівна
ІІ місце
99.9/6.        Зіганжинову Тетяну
ученицю Маріупольської спеціалізованої школи №4 Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Родзинка Приазов’я – Хомутовський степ»
Науковий керівник: Андрєєва Світлана Станіславівна, вчитель ручної праці
ІІІ місце
-
 
13. У номінації «Публіцистика і журналістика»

Перлина конкурсу
100.100/4.        Вересняк Злату
ученицю Технологічного багатопрофільного ліцею м. Хмельницького
за науково-дослідницьку роботу «Зарубіжна преса про голодомор 1932-1933 рр. (за матеріалами західноукраїнських часописів )»
Науковий керівник: Михайлів Тарас Володимирович, вчитель історії
І місце
101.51/7.        Цуру Соломію
ученицю Львівської гімназії "Євшан"
за пошуково-дослідницьку роботу «Роль Інтернет-журналістики в сучасному медіа-просторі»
Науковий керівник: Цура Оксана Степанівна, вчитель математики
ІІ місце
102.114/13.    Якубенка Юрія
учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу "Незалежність - це незабутні постаті"
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії
103.89/5.        Гиренко Карину, Рогаченко Владиславу
учениць Люботинської зош I-III ступенів №4 Люботинської міської ради Харківської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу "Жива пам'ять"
Науковий керівник: Іванченко О.А, вчитель історії та правознавства
ІІІ місце
104.62/3.        Воронюк Наталію
студентку Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка
за творчу роботу «Незримий дух пам’яті», присвячено 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка
Науковий керівник: Вареник Оксана Володимирівна, учитель української мови і літератури Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 імені Т.Г. Шевченка

14. У номінації. «Криниця духовності»

Перлина конкурсу
105.28/3.        Кіщук Надію
ученицю Коломийської гімназії ім. Михайла Грушевського
за науково-дослідницьку роботу « Творче переосмислення Іваном Франком досягнень світової та західно-європейської культур»
Науковий керівник: Мельник Леонід Борисович, вчитель зарубіжної літератури
І місце
106.4/1.        Костіну Аліну
ученицю Новогродівської зош № 7 Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу « Роль українського народного танцю як своєрідного літопису життя українського народу в естетичному вихованні старшокласників (на прикладі учнів СЗШ №7 м.Новогродівка Донецької області)»
Науковий керівник: Гаврилова Любов Георгіївна, учитель вищої категорії

 
107.136/2.        Зінченко Дарину
ученицю Ніжинської гімназії № 16
за пошуково-дослідницьку роботу «Крізь терни забуття: духовна святиня ніжинської Свято-Введенської обителі (друга половина ХVІІ -ХХІ ст.)»
Науковий керівник: Нагорна Наталія Миколаївна, вчитель історії та правознавства
ІІ місце
108.131/8.        Симонову Вероніку
ученицю Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Церква Святого Миколая - перлина буковинського зодчества»
Науковий керівник: Матіїшин Лілія Борисівна, учитель української мови та літератури, українознавства; Котляр Михайло Давидович, керівник туристського клубу «Азимут»
109.17/1.        Кудловську Олександру
ученицю Концівської зош I-III ст., Ужгородського р-ну Закарпатської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу « Розвиток релігійних осередків Ужгородщини»
Науковий керівник: Шимоня Наталія Михайлівна,вчитель історії та правознавства
ІІІ місце
110.118/17.    Каландирця Ярослава
учня Шполянського НВК "Зош №3- гімназія" Шполянської районної ради Черкаської області
за пошуково-дослідницьку роботу "Ми не маємо права їх забути"
Науковий керівник: Каландирець Ірина Іванівна
головний спеціаліст відділу освіти Шполянської райдержадміністрації, за сумісництвом вчитель української мови і літератури Шполянського НВК «Зош І-ІІІ ступенів №3- гімназія»
111.84/20.        Корнєєву Ольгу
ученицю Костопільської загальноосвітньої школи №3 І-ІІІ ступенів Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Католицизм як результат релігійних пошуків костопільчан у новітній період»
Науковий керівник: Антонюк Тетяна Олексіївна, вчитель історії
112.138/23.    Висотенко Ольгу
ученицю Шполянського НВК «Зош І-ІІІ ст. №2-ліцей» Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Поетичне відчуття Всесвіту художниці Таїси Галати»
Науковий керівник: Брогаренко Ірина Андріївна, вчитель української мови і літератури

15. У номінації «Екологія та здоров’я нації»

Перлина конкурсу
113.5/2.         Алентьєву Анастасію , Бондареву Анастасію , Склярову Дар'ю, Романенко Крістіну
учнів Амвросіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Амвросіївської районної ради Донецької області пошуково-дослідницьку «Користуйтесь мобільним зв’язком без фанатизму. Бережіть здоров’я!» («Мобільний телефон – друг чи ворог?»).
Наукові керівники: Тур Лариса Іванівна, вчитель історії; Лига Сергій Олександрович,учитель фізичної культури
 
І місце
114.58/4.        Сопчука Андрія
учня Новоодеської гуманітарної гімназії Миколаївської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Сучасний стан лівої притоки Південного Бугу річки Єланець»
Науковий керівник: Сопчук Світлана Леонідівна, керівник гуртка "Наукове товариство" Новоодеського РБДЮТ
115.106/5.        Шкарбан Олену
ученицю Шполянської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів № 1 Шполянської районної ради Черкаської області
за науково-дослідницьку роботу «Дослідження веб-картографії як різновиду геоінформаційних систем»
Науковий керівник: Коломійчук Тетяна Анатоліївна, вчитель географії; Шкарбан Вадим Миколайович, вчитель інформатики
ІІ місце
116.107/6.        Поліщука Віктора
учня Шполянської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів № 1 Шполянської районної ради Черкаської області
за пошуково-дослідницьку роботу «Роль та значення прянощів в історії великих географічних відкриттів»
Науковий керівник: Коломійчук Тетяна Анатоліївна, вчитель географії
ІІІ місце
117.93/3.    Польську Мар'яну
ученицю Верхньорогачицької гімназії Херсонської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Унікальні території Верхньорогачицького району Херсонської області»
Науковий керівник: Давиденко Тетяна Миколаївна

ІІІ. Нагородити дипломами заохочення

У номінації «Україна на новому шляху»
118.72/8.        Хоміч Оксану
cтудентку 31-З групи Рівненського державного аграрного коледжу
за пошуково-дослідницьку роботу «Україна на новому шляху»
Науковий керівник: Русіна Неля Григорівна

У номінації «Краєзнавче дослідження»
119.91/1.        Польську Дар'ю
ученицю Верхньорогачицької гімназії Херсонської обл.
за творчу роботу “Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами.”
Науковий керівник: Земба Лідія Михайлівна
120.88/3.        Гавриша Олександра
учня Люботинської гімназії №1 Люботинської міської ради Харківської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Наслідки Першої російської революції для Люботина"
Науковийкерівник: Смородько Валентина Анатоліївна, учитель історії
121.37/1.        Губенко Анастасію
вихованку краєзнавчого гуртка «Спадщина» Центру дитячої та юнацької творчості м. Долинська Кіровоградської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Хата - глиняний свідок землі Боківської»
Науковий керівник: Гриценко Наталія Володимирівна, керівник краєзнавчого гуртка «Спадщина» Центру дитячої та юнацької творчості, вчитель Кіровської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

У номінації «Видатні постаті – гордість України»
122.116/15.    Карпович Катерину
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу « Син Грузії та України Герой Радянського Союзу В.В. Чіковані»
Науковий керівник: Небесна Валентина Іванівна, вчитель історії

У номінації «Історія мого роду»
123.86/1.        Зінченко Катерину
ученицю Люботинської гімназії № 1 Люботинської міської ради Харківської області
за пошуково-дослідницьку роботу «Династія педагогів»
Науковий керівник: Зінченко Наталія Миколаївна, вчитель історії та правознавства
124.22/5.        Зінов’єву Таїсію
ученицю КЗЗСШІ «Січовий Колегіум» ЗОР
за пошуково-дослідницьку роботу "Роде наш красний, роде наш прекрасний"
Науковий керівник: Пєткова Ольга Василівна
125.85/1.        Якимець Вікторію
ученицю Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов
за пошуково-дослідницьку роботу «Стежиною мого родоводу. Юрковські: де жили, ким були, як склалися долі»
Науковий керівник: Чуба Марія Павлівна, вчитель української мови та літератури

У номінації «Історія мого краю»
126.74/10.        Кириловець Карину
cтудентку Рівненського державного аграрного коледжу
за пошуково-дослідницьку роботу «Природні багатства мого краю. Рокитнівщина»
Науковий керівник: Русіна Неля Григорівна
127.1/1.         Христин Ірину
учениця зош І – ІІІ ступеня с. Бужани відділу освіти і науки Горохівської райдержадміністрації Волинської обл.
за пошукову роботу «Моє село – історія жива»
Науковий керівник : Стрільчук Галина Миколаївна,учитель української мови та літератури
128.69/5.        Сацько Вікторію
ученицю Малівської зош I-III ступенів Демидівського району Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Малівщина: погляд у минуле»
Науковий керівник: Якимович Галина Єрофеївна, директор Малівської ЗОШ І – ІІІ ст., вчитель української мови та літератури
129.82/18.        Черв’яка Олександра
учня Іваннівської зош І-ІІ ступенівДубенського району Рівненської області
за пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження історії села Іваннє»
Науковий керівник: Черв’як Оксана Олександрівна, вчитель історії
130.113/12.    Євсєєва Анатолія
учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу "Задзвонили в усі дзвони по всій Україні..."
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії
 
У номінації «Екологія та здоров’я нації»
131.135/1.        Лихуту Олександра
учня Ніжинської гімназії № 16
за пошуково-дослідницьку роботу «Система медичного страхування населення зони військового управління в умовах німецького "нового порядку» (за матеріалами Ніжинської міської управи)»
Науковий керівник: Нагорна Наталія Миколаївна, вчитель історії та правознавства
132.59/5.        Призиглея Максима
учня Троїцької зош І-ІІІ ст. Новоодеської районної ради Миколаївської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Рибальство - найулюбленіше заняття жителів нашого краю»
Науковий керівник: Іванова Наталія Іванівна, вчитель історії

ІV. Нагородити грамотами за участь у конкурсі:

У номінації «Видатні жінки України»
133.77/13.    Шамбір Анну
вихованку гуртка "Юний журналіст" Костопільського Будинку школярів та юнацтва за пошуково-дослідницьку роботу «Ольга Кобилянська - жіка і психолог»
Науковий керівник: Давидюк Юлія Петрівна
134.139/7.        Кузміну Юлію
ученицю Кіровської багатопрофільної гімназії Луганської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Життєва доля та світоглядна парадигма Ганни Гайворонської»
Науковий керівник: Шиліна Людмила Василівна

У номінації «Краєзнавче дослідження»
135.20/3.     Петушкову Анастасію
вихованку гуртка «Юні вчені- історики» Центру творчості дітей та юнацтва Жовтневого району м.Запоріжжя
за пошуково-дослідницьку роботу «Історія театру М.Заньковецької м. Запоріжжя (1931-1941рр)»
Науковий керівник: Любомирський Костянтин Віталійович

У номінації «Історія мого роду»
136.90/4.    Немировського Андрія, Шелест Юлію
учнів Люботинської зош I-IIIступенів №4 Люботинської міської ради Харьківської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «У кожного свої герої»
Науковий керівник: Іванченко Олена Анатоліївна, вчитель історії та правознавства

У номінації «Літературознавство, мовознавство та фольклор»
137. 140/8.        Орел Тетяну
ученицю Кіровської багатопрофільної гімназії Луганської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Ліричність та образність творчості Дмитра Павличка»
Науковий керівник: Шиліна Людмила Василівна
138.141/9.        Зайцеву Валерію
ученицю Кіровської багатопрофільної гімназії Луганської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Дитинство в інтерпретації Бориса Грінченка»
Науковий керівник: Шиліна Людмила Василівна
 
У номінації «Історія мого краю»
139.79/15.        Захожу Олену
студентку Рівненського державного аграрного коледжу
за пошуково-дослідницьку роботу «Золотолин - моя маленька батьківщина» Науковий керівник: Кийко Неля Миколаївна
140.70/6.        Новак Наталію
ученицю Великомидського навчально – виховного комплексу
“ загальноосвітня школа І – ІІ ступенів - ліцей” Костопільського р-ну Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Загадка однієї вулиці»
Науковий керівник: Кошудько Ольга Володимирівна, вчитель історії
141.3/3.        Притулюка Василя
учня зош № 15 міста Луцька
за науково-дослідницьку роботу «Місце та роль Волинської землі у міжнародних відносинах середньовічної Європи в період правління князя Данила Галицького»
Науковий керівник: Стрільчук Людмила Василівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
142.41/3.        Федорову Яну
студентку ІІІ курсу факультету української філології та соціальних комунікацій ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”
за пошуково-дослідницьку роботу «Подвиг молодогвардійців крізь роки»
Науковий керівник: Бойцун Ірина Євгеніївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури та методики її викладання, старший науковий співробітник Східного філіалу Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України.

Конкурсна комісія:

Микола Жулинський                    Ореслава Хомик
Ростислава Федак                    Віра Мединська
Оксана Маланчук-Рибак                Леся Генералюк
Олександра Приставська                Ніна Батанова
Віталій Півторак                    Ксенія Базилюк
Ірина Білик                        Любов Гаврилова
Наталія Ферій                        Марія Чаторийська
Наталія Луців                    

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123