This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Модифікація бандури та її виконавські можливості

Канарський Юрій, 17 р., обласний ліцей, м. Рівне

Вступ
На початку ХХІ ст. – в епоху високих інформаційних технологій – людство почало гостріше відчувати важливість і крихкість свого зв’язку з минулим. В Західній Європі спостерігається глибокий інтерес до витоків національних культур, зокрема, до народних інструментів, до їх оригінального звучання та традиційного виконавства. З цією метою проводяться фестивалі та семінари за участю народних виконавців, зокрема лірників, лютністів, цимбалістів, виконавців на різних народних духових та струнних інструментах.

Детальніше...

Кролевецькі рушники – національні символи, що звучать у вічності

Хутка Ірина, Хутка Ольга, 13 р., лсш № 69, м. Львів

Вступ
Народне образотворче і декоративне мистецтво своїми коренями сягає глибокої давнини. Воно нерозривно поєднано з магічно-обрядовою і господарською діяльністю людини, а також яскраво характеризує національні особливості нації, локальні відміни етнографічних груп; це «минуле в сучасному». З минулим народні художні твори єднає традиція та колективний спосіб її регулювання.

Детальніше...

Я візьму той рушник, розстелю наче долю

Масляна Анастасія, 16 р., зош-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, с. Шевченкове, Черкаська обл.

Гостей годиться хлібом-сіллю зустрічати
Привітним добрим словом привітати
Прийміть же хліб на мальовничім рушникові
Про цей рушник сьогодні йтиме мова…

Немає нічого кращого ніж поїхати до прабабусі в село. У неї старенька біла хата над Виссю – давня хата з піччю, лавками, вишитими рушниками. Прокидаєшся, а вогонь в печі потріскує, миготить яскравим світлом, і здається що завітала чарівна казка, і ось-ось станеться якесь диво.

Детальніше...

Український рушник: минуле, сучасне, майбутнє

Лисична Альона, 15 р., зош № 7, м. Маріуполь, Донецька обл.

Вступ
Мета моєї роботи полягала у тому, щоб довести усім, що вишивання рушників – це гарний вид діяльності, давній звичай нашого народу, який ми повинні шанувати, який треба продовжувати робити і зараз. Вишитий рушник створював настрій, формував естетичні смаки, був взірцем людської працьовитості. Не було, здається, жодної на Україні оселі, якої не прикрашали б рушниками.

Детальніше...

Обрядова роль традиційного одягу українців

Славінська Аліна, 14 р., гурток «Історичне краєзнавство» Костопільського будинку школярів та юнацтва , м. Костопіль, Рівненська обл.

Вступ
Традиційний костюм – не тільки одна з найважливіших складових частин матеріальної культури народу, що тісно пов’язана з його економічним та соціальним життям, але й опредмечення духовних традицій й світогляду. Костюм уособлює естетичні ідеали, смаки, творчі тенденції народу, віддзеркалює етнічний характер та особливості психології, рівень духовних потреб.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123