This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Українська жінка в системі суспільних відносин в Україні протягом XVI-XVIII ст.

Бурківська Тетяна, 17 р., зош-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, с. Шевченкове, Черкаська обл.

Вступ
Споконвічно українська жінка поставала як незалежна особистість, яка мала майже однакові з чоловіком права і свободи, була активною учасницею історичного творення. Особливо це стосується такого важливого етапу української історії, яким є козацька доба в XVI-XVIII столітті.
Для України це був період відчайдушної боротьби народу за своє соціальне та національне визволення, виникнення українського козацтва, Запорозької Січі та Гетьманської козацької держави.

Детальніше...

Зразки жертовної праці жінок-українок Луганщини

Карлова Марина, Державна академія культури та мистецтв, м. Луганськ

(з історії Луганського обласної організації Союзу українок)
Моя вчителька української мови, коли я навчалася в старших класах, долучала мене до просвітянських справ шкільного первинного осередку «Просвіти»: я допомагала їй у проведенні літературних вечорів, конкурсів. Одного разу ми з нею побували на обласному просвітянському заході в Луганському Українсько-канадському центрі «Відродження».

Детальніше...

Це наші дівчата – січові стрільці

Волошин Наталія, 16 р., НВК № 9 школа  - природничо-математичний ліцей, м. Коломия, Івано-Франківська обл.

Хто ж там іде і перед веде?
Диво! Се наші дівчата!
Личко як мак! Кругом козак,
Душа стрілецька завзята.
Осип Маковей

Багато імен визначних українських жінок прикрашають наш національний Пантеон, а ще більше, а може й навіки, залишилося в нашій історії безіменними борцями за волю Батьківщини, зросивши своєю кров’ю наше споконвічне – “скорбне перехрестя війни”.
У Львові 14 грудня 1912-го року відбулися “Великі жіночі збори” під проводом Констянтини Малицької, Марії Біленької і Олени Січинської, які розбудили серед жіноцтва військову думку, щоб зі зброєю боротися проти Росії за незалежну, соборну Українську державу.

Детальніше...

Союз українок на Волині

Ткач Ірина, 17 р, ЗОШ № 8, м. Рівне

Вступ
Актуальність дослідження полягає в тому, що роль жінки в історії, особливо в окремих регіонах України, малодосліджена в сучасній історіографії. В ХХІ ст. роль жінки в житті суспільства важко переоцінити, чого не можна сказати про жіноцтво ХІХ-ХХ ст., коли виборювалось право брати участь у політичному і громадсько-суспільному житті країни.

Детальніше...

Жінка, що змінила майбутнє: Рівноапостольна княгиня Ольга

Каланчук Валерія, 15 р., ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, м. Амвросіївка, Донецька обл.

Місце та роль жінки в суспільстві - завжди викликало ажіотаж. Історично склалося, що жінки мають набагато менше впливу на державу, ніж чоловіки. Жінка, на думку більшості, може реалізуватись як особистість лише у материнстві та сімейному житті, а що стосується професійного росту та громадсько-політичної діяльності – вважається вторинним.

Детальніше...

Як Жанна в Франції, Харитя – в Україні живе у нашім серці і донині

Збирун Максим, 16 р., професійний ліцей, м. Клевань, Рівненська обл.

…в журавлинім кличі…
знялася передзвоном до небес
у муках щастя й вічного величчя…
Атена Пашко

Наша країна не завжди була вільною та незалежною. Багато років за неї боролися хоробрі та безстрашні вояки. Вони віддали своє життя за рідний край. Про їх відвагу, силу та патріотизм складають легенди. Вони ідуть до нас з далекого минулого і переплітаються із легендами сьогодення-мужнього Майдану.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123