This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Вплив льодовикового періоду на формування природи Черкащини

 Струк Василь, м. Шпола, Черкаська обл.

Вступ

«Кожне покоління повинне знову самостійно переглянути минуле наукового знання».

В. І. Вернадський

…Людство завжди цікавила історія виникнення та розвитку нашої планети. Не одне покоління людей намагалося дізнатися про всі подробиці формування Землі. На цю тему написані численні трактати, наукові дисертації, журнальні статті, книги… І все ж у цьому питанні є ще багато загадок, нерозгаданих таємниць, які природа ретельно приховує. І прочитати ці таємні «рукописи» природи – наше завдання.

Детальніше...

Діяльність і доля херсонської інтелігенції з 1917 по 1937 рік

Половка В’ячеслав, м. Херсон

(Інтелігенція Херсона, як керівник та організатор українізації у 1917році)

Вивчаючи питання про українізацію в Україні та на Херсонщині, я прийшов до висновку про те, що херсонська інтелігенція розпочала українізацію уже після Лютневої революції, набагато раніше, ніж це зробила Радянська влада.
25 березня в приміщенні Товариства Взаємного кредиту о четвертій годині дня відкрилися збори товариства «Українська хата».

Детальніше...

Голокост на Кіровоградщині

Габорак Валерія, с. Червонокам’янка, Кіровоградська обл.

Є люди, що за життя заслуговують на славу. Серед них наш земляк Федір Миколайович Плотнір (1918-2011рр.).
Зовсім недавно він пішов від нас. Та всі, хто знав його гордяться щирістю, відкритістю, толерантністю. Народився, виховувався та виріс у тоталітарній державі. Жив у період руйнації могутньої СРСР, спостерігав за творенням нових держав, світових подій, стояв у витоків незалежної України.

Детальніше...

Яку історію зберігають топоніми…

 Польська Дар̕я, смт. Верхній Рогачик, Херсонська обл.

Є очевидним твердження, що сукупність всіх топонімів певної визначеної території є не випадковою, а обумовленою наступними чинниками:

1.Фізико – географічними особливостями території. Людям властиво відображати у географічних назвах найбільш примітні та значимі характеристики території, такі як рельєф, рослинний покрив, тваринний світ, грунти, водозабезпеченість, літологічнй склад порід, родовища корисних копалин тощо.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123