This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Конкурс в 2015 році

Висновки конкурсної комісії

Вступне слово

Тому, минувши всякі перешкоди,

звертаюся до тебе, краю мій,

я з вірою, що ти у час свободи

мене згадаєш, як найтяжчий бій.

Тодось Осьмачка

Ніхто не заперечить, що Україна починається з Рідного краю, кожного громадянина країни, з розуміння, яке ти посідаєш місце в щоденному суспільному бутті держави, як осмислюєш відповідальність за сучасне і майбутнє України.

Революція Гідності, справжня війна на Сході України, хоча і не оголошена, анексія Криму, Герої Небесної Сотні і всі невинно убієнні захисники рідної землі спонукають молодь по новому осмислювати історичні події та факти, аналізувати їх і робити висновки: «Чому так сталося?», «Хто винен у нашій економічній слабкості, нестабільності і трагічних поразках підчас цієї війни?». Молодь України, учасники конкурсу, звинувачує за прорахунки представників влади різних рівнів. Їм важко зрозуміти, чому не покарані винні за злочини, особливо ті, які посідають високі щаблі влади і мають бути прикладом для своїх співгромадян.

Гортаючи сторінки конкурсних робіт, а їх прислали 133 конкурсанти з 20 областей України, усвідомлюєш, наскільки змужніла молодь, утвердилася гордість за приналежність до української нації. В кожній з 16 номінацій конкурсанти діляться думками як нація може і повинна захищати себе, власну гідність. Молодь розуміє, що відбувається війна не лише зброєю, але й між людиною радянського штибу (совком) та європейським демократичним вибором, вибором гуманізму, свободи, правди і добра. Доробок кожного учасника конкурсу «Мій рідний край» є дуже потрібним, бо є часткою зусиль народу України зробити націю кращою та досягти Перемоги. Кожна робота – це не тільки наукове дослідження, пошук, поетичне слово чи проза, а й віддзеркалення емоційного, духовного стану конкурсанта, розуміння сутності національної ідеї та процесу державотворення.

Особливе місце посідає поетичне слово. Вірші, народжені з любові до України, Христини Цурканович з Буковинської Вижниці кличуть до боротьби, ганьблять ворога, об’єднують націю у велику державну родину. Творча аналітична робота «Теорія пам’яті» Ярини Смирнової з Калуша переконує, що «поезія не просто мистецтво, це політ фантазії та майстерності, безмежне джерело натхнення, заклик до боротьби і перемоги, яке робить наше життя яскравішим, змістовнішим і красивішим». Особливо це відчуваємо у віршах «Герої не вмирають», «Повертайся живим», наповнені любов’ю і шаною до героїв – наших захисників. Це одночасно філософські роздуми і звертання до людей, котрі за гучними фразами втрачають розуміння справжньої поваги і пам’яті про тих, хто боровся і бореться за їхнє спокійне життя, підставляючи себе під ворожі кулі.

Григорій Хименко з Шевченкового на Черкащині у дослідницько-пошуковій роботі «Народ, осяяний пам’яттю, нездоланний» пише: «Україна бажає стати повноправним мешканцем давньоєвропейського дому», справедливо вважає, що «має на це право. І своєю історією, і географічним розташуванням, і тим внеском, який наш народ зробив у континентальну справу впродовж віків свого існування та боротьби».

Олександра Чирко з міста Рівного свою роботу, присвячену волонтерській діяльності родини Мельників, розпочинає словами Теодора Рузвельта «Завжди найкращою винагородою, яку пропонує життя, є шанс важко працювати над чимось, що варте зусиль». Родина Мельників спільно з громадськими організаціями, громадою міста, учнями шкіл допомагають не лише військовим, але й мирному населенню Донбасу, працюють для Перемоги. Це найкращий приклад національно-патріотичного виховання.

Роботи в номінації «Криниця духовності» наповнені глибокою шаною до духовного велета України Митрополита Андрея Шептицького. Це роботи Ярини Чубатої з Рогатина, Аліни Дикої з Хмельницька, Юліани Бойчук з Коломиї. На їх думку «це маленька краплина у морі добрих справ на прославу Його величі, честі і окраси нашої церкви і народу». Особливе місце в цих роботах посідають проблеми родини та християнського виховання молоді.

Робота «Життя як подвиг» Катерини Коньшиної з Маріуполя присвячена Силі Духа Нації, мужності і гідності. І як підтвердження, вона додає поетичне слово Олександра Олеся:

Хто зберіг любов до краю і не зрікся роду,

Той ім’ям не вмре ніколи в спогадах народу.

Наукові дослідження конкурсантів у співпраці з їх науковими керівниками увійдуть в історію як новітні літописні сторінки України.

Всі роботи конкурсантів об'єднані любов'ю до рідного краю і ми переможемо в боротьбі з підступними ворогами – російськими найманцями, бо це війна за свій Рідний край, за Україну, за Свободу і Незалежність.

Сьогодні наша спільна подяка конкурсантам, їх науковим керівникам, батькам, членам конкурсної комісії, меценатам, які уможливили нашу зустріч у Львові на Святі Єднання та вручення високих нагород.

І на ваше, дорогі друзі, стоголосе «Слава Україні!», яке набуло зараз особливого значення і є символом пошани великої Єдиної Незалежної України, відповідаю: «Слава молоді України! Героям слава!»

Ростислава Федак

голова конкурсної комісії,

заступник голови Союзу українок України

 

Дорогі друзі!

Чи не найціннішим багатством народу постає його історична пам’ять, здатність кожної людини визначити своє місце у багатокультурному різнобарв’ї світу. Самоідентифікація через дослідження історії, традицій рідного краю, його фольклору допомагає усвідомити себе справжнім сином чи донькою власної держави.

Сьогодні в деяких колах побутує думка, що національна ідея України зводиться до «завоювання політичної та економічної незалежності», «досягнення соціальної злагоди та добробуту нації», проте без духовної основи неможливо розбудовувати політичну систему та економіку гуманістичної спрямованості. Народам, які не мали такого трагічного минулого, як український народ,  національна ідея вже не потрібна, а для нас це вкрай потрібно і актуально!

Сьогодні мусимо пам’ятати, що ми з вами - продовжувачі української історії, а найбільше зло, яке завжди доводило Україну до руїни, - це поділ на Схід і Захід.

Життя без історичних досліджень зводить його і духовну діяльність до швидкоплинного задоволення. Власні почитання минулого дозволяють повніше розкритися і реалізуватися в сьогоденні і майбутньому, духовно збагачуючись.

Проводячи наукові пошуки, дослідження джерел Ви будуєте нашу державу, кожен у свій спосіб, адже саме сучасник є точкою перетину історичного минулого та майбутнього. Створення індивідуальних авторських розвідок, самоосягнення власного призначення задовольняє потребу розгортання особистісного потенціалу кожного з Вас.

Власний досвід переживання є передумовою історичної спадкоємності. Для формування особистості культурно-історичний потенціал поколінь є найціннішим. Живий, пережитий людиною час, створює її внутрішній мотив життя, повноту присутності у світі.

Слова прусського військового Карла фон Клаузевіца: «Нація вмирає, якщо починає живитися спогадами; тільки сьогоденням може бути доведене її право на існування». Міфи з минулого з одного боку зміцнюють патріотичні позиції українців, а з іншого боку виступають у ролі гальма, що заважає подальшому розвитку національної свідомості. Тому до фрази фон Клаузевіца додається більш відверте і досить критичне речення: «Справжній патріотизм полягає не в тому, щоб тішитися красивими казками про тіні забутих предків, а в тому, щоб дошукуватися правди, якою б вона не була».

В цьому році ми відзначаємо 150-тиліття від дня народження митрополита Андрея Шептицького та 160 ліття  зачинательки жіночого руху в Україні, видатної громадської діячки, письменниці Наталії Кобринської. Дослідження наших учасників конкурсу у своїх роботах торкнулися і висвітлили ці величні історичні постаті.

Ореслава Хомик, голова Всеукраїнської громадської організації Союз Українок.

 

Життя словославіє

Сприйняттєво-мозаїчна аналітично-порадницька монотипія рецензента робіт учасників Міжнародного конкурсу “Мій рідний край”

Найбільшою містерією є слово.

Дмитро Донцов

Доторк до душі юної… націоцентричної… талановитої… трепетної… по-молодечому упертої, але внутрішньо окриленої, завше тремкий: “Господи, допоможи відчути й побачити ословлені бажання й думки… Прояви їх уповні, до найменшого поруху”, – завше благаю Всевишнього, приступаючи до рецензування оприявленого конкурсантами. Їхні роботи розмаїті не лише тематично, а й територіально: цьогоріч вони, наприклад, прилинули з 20 областей України (правда, бували роки, коли не тільки представники з кожного куточка нашої Батьківщини, а й українці закордоння ділилися своїми душетворчими літоростами), стали надбанням 16 номінацій. Тримав у руках кожну, але детально опрацювати, щоправда, довелося лише 22 роботи. І вони якось не зумисне вивершились у сприйняттєво-мозаїчний аналітично-порадницька монотипія “Життя словославіє”, де кожне словесне панно – знакове. Промовисте. Потрібне. Вростаймо сприймаючи!

Яскравим вкрапленням цього сприйняттєвого елементу монотипії є робота, укладена повноцінним виданням – книгою. О, ці друковані зшитки, як і люди, ваблять своєю ошатною інтелектуально-духовною глибинністю. В цьому вкотре переконує добірка буковинки-вижничанки Христини Цурканович: і дизайн, шрифти, і життєтрепетна ЛЮБОВ до рідної землі, до її захисників, до ближнього… А ще – гучна назва-маніфест “Я воїн! Поезія – мій фронт”, як Франкове: “Лиш боротись – значить жить”. Не задля красивості, ні… Просто авторка, відчуваю, насправді .є такою! Вже в 1-ому вірші, присвяченому “сміливим воїнам АТО Тарасу Судомиру (Тернопіль) та Валерію Борсуку (Мигово)” вона по-теліжинськи виважено заявляє: “Відступати немає куди, не можна… / Мій солдате, я – твій надійний тил… Мій солдате, ми – надійне крило!.. І поки серця наші б’ються, / Я певна: перемога за нами!”.

Знаємо: інколи зовнішність оманлива. Направду, приємно здивувало змістове наповнення, на перший погляд, зовні “аскетичної” конкурсної роботи рівненчанки Анни Яремчук. Це публіцистика. Біографічний нарис про активіста Майдану, небесносотенця з Рівного Олександра Храпаченка (псевдо – Альпініст, Вандал), випускника школи-ліцею № 19, у якій навчається й автор дослідження, талановитого актора й режисера, який здобув ступінь бакалавра в Рівненському державному гуманітарному університеті на художньо-педагогічному факультеті за спеціальністю режисер драматичного театру. Скаут-рейнджер, скіф при молодіжній організації УМСА. “Саша ніколи не боявся висоти, завжди прагнув до неї”, вочевидь, і фізичної, і духовної!

Уміло показано прогресію становлення духу юнака, сильнішого за зброю: непосидючість, справжність, непокірність, гуманність, які черпав з родинного джерела, шліфував у шкільних самоврядних органах, скаутингу, театральній катарсичній діяльності, щоб із ревного учасника 35-ої сотні Самооборони Майдану Волинська Січ окрилитися віковічно – стати одним із когорти Небесної.

Відрадно, що в рецензованій роботі ходорівчанина Дем’яна Витрикуша оприлюднено матеріали про Романа Точина (одного із когорти Небесної сотні, похованого символічно біля могили воїнів УПА; присвоєно посмертно звання Героя України; його ім’я носить Ходорівська сзш І-ІІІ ст. № 3), наводить зразки місцевої майданної поезії Г. Охоцької, І. Пурія.

Її актуальність і практичне значення проглядаються з перших рядків, як-от: “Сьогодні народжує багатьох героїв, борців за волю України. Для всіх моїх ровесників він (Рман Точин, сотник першої барикади “Львівська брама”, командир денної зміни) є втіленням палкого патріотизму, високої свідомості й відданості ідеям України”.

Аргументованість висновків – особистісна. Про це яскраво засвідчує хоча б така цитата: “Куля, яка його звела зі світу, повертається й розстрілює вагання й нерішучість у душах нашої молоді”.

Праця Микола Чижевського “Дві війни” – це своєрідна “жива” історія про дві війни – афганську радянської епохи та сьогочасся оповідача-літописця, оповідача-публіциста, який самостійно сміливо проводить паралель між колишніми й нинішніми героями. Так, сучасного, юного, але національно свідомого ЖИТТЄЛЮБА. По-дитячому правдиво розповідає автор роботи про біль втрат і поневірянь родичів і випускників своєї школи під час лихоліть. Ним історіософську проблему війни й миру: напрочуд тонко, уміло розмежовано поняття “своє” і “чуже”, “захист свого” як органічна потреба збереження держави й нації та “захист задля обов’язку” й самозбереження.

Ніщо так не переконує в правдивості сказаного про потребу змін, як власна безкорислива діяльність для їх реалізації, власний приклад щоденної копіткої праці для їх реалізації. Такою постає в уяві автор ще однієї рецензованої роботи “В ім’я добра і України” Юхта Діана. Вражає непідробна щирість помислів і дій юної патріотки-конкурсантки: .“Ми це робимо від щирого серця…” Через особистісний діяльнісно-творчий катарсис активна учасниця ефективного шкільного волонтерського загону “Діти України” показує броварчан у Революції гідності й АТО.

Це публіцистична хроніка подій нещодавніх і сьогочасних – Майдану й містечкових тилових буднів неоголошеної війни в Україні. Своєрідний літопис “Майданного броварського Самовидця”, так, власне, хотілося б називати юного автора. Не лише за добірну констатацію фактів, але й за глибину суджень-висновків, як-от: “Не осягнувши істинні причини лиха і бід українського народу, не можливо їх викоренити із нашого життя. Ось тут і спливають на поверхню моральні та етичні суперечності, які ховають під господарськими негараздами. Економічне життя країни, як відомо, певною мірою залежить від духовного стану суспільства, від того, як від кожного із нас (…) реалізуються споконвічні ментальні риси українця. Чи ж дотримуємося ми високих моральних засад, звичаїв і законів, які заповіли нам наші предки? (…) Людська пам’ять буде берегти в своїх глибинах те, що змушує серце не лише озватися радістю, а й здригнутися від невимовного болю, співчуття до тих, чиє життя було жорстоко обірване чи осиротіло. І тоді озиватимуться в пам’яті відлуння боїв, слова мужності й доблесті, а з ними – й плачі катованих мирних жителів”. Чи ось такі: “Ми повинні запитати у себе цілком щиро, як на сповіді, а що я зробив для блага нації, а чи можу зробити більше? І це допоможе власноруч побудувати сильну українську державу”.

До того ж, словесні змістові замальовки проілюстровано влучними світлинами, зліризовано вкрапленням власних віршованих рядків-сповідей Україні.

У роботі “Крізь терни до Перемоги (записки одного щоденника)” Олександра Яцуна подано щоденникові записи прадідуся юного автора – Задеряки Дорофія Іларіоновича, старшини радянської армії, зроблені в “часи грізної навали фашистської Німеччини. І нехай він не весь – частина в плині часу втратилася, але ця, збережена хроніка-сповідь життя рядового, а згодом і старшини (…) залишиться в пам’яті його нащадків”, який проживав у Шевченковому краї (Черкащина). Оприлюднено раритетний документ, написаний російською мовою, старанно перекладений державною. Відрадно, що О. Яцун добре розуміє, на який скарб натрапив у своїй родині й щиро вболіває, аби такі, як цей, не занехаялися: “Ми повинні рівняти свої діла й учинки на звершення героїв минулого, тих, хто не пошкодував себе в ім’я майбутнього. Бережіть бойові й трудові традиції та нагороди батьків, матерів і дідів, родинні реліквії”.

Рівненчанин Юрій Мацала говорить про одного з новітніх захисників АТО Миколу Михайловича Капіноса, командира 51-ої механізованої бригади. У ній немає теоретизувань, але це непоганий матеріал для низки майбутніх публіцистичних роздумів про сьогочасних звитяжців.

Він упевнений, що “ми переможемо у цій війні, адже Росія не може воювати проти усього світу”; “мусимо боротися, допомагати нашим бійцям, тим, від кого залежить наше з вами життя…”.

У публіцистичній праці “Тіні незабутих предків” рівненчанки Ольги Фідзіної по-дитячому правдиво розповідається про генетичний взаємозв'язок високих патріотичних почувань представників захисників різних поколінь родини Робітницьких. Представник молодшого – військовослужбовець Волинського батальйону Національної гвардії Андрій Валентинович Робітницький. Старшого – його прадідусь Іван, вояк УНР; його сестра, підпільниця-пластунка Ольга; їхні брати-педагоги, члени ОУН Сергій і Володимир (організатор перших осередків українських націоналістів на Клеванщині, член Української Військової Організації (УВО), в ОУН від 1929, повітовий провідник Рівненщини і Костопільщини (1934–1936), окружний провідник ОУН Рівненщини (1936–1937), крайовий провідник Північно-Західних Українських Земель (ПЗУЗ) (кінець 1940 – літо 1941).

“Час і справді важкий. Тільки віра і надія може його побороти”, “Кожна людина, не тільки та, яка живе в Україні, а й та, в якої в серці живе Україна, повинна завдячувати всім героям, які боролися й борються за мир і спокійна землі”, – достойно заявляє юний автор.

Хоча таким крихким є її, маріуполянки Катерина Коньшиної, та наше, сьогодення, юна авторка не полишає роздумувати про насущне, й про одного із когорти видатних постатей свого краю, гордості не лише Донеччини, а й України, краянина-паралімпійця, доцента кафедри “Фізичне виховання, спорт та здоров’я людини” Маріупольського державного університету, рекордсмена на 200-метрівці комплексним плаванням і 400-метрівці вільним стилем Данила Чуфарова. Це публіцистичні напрацювання. Наснажені особистим знайомством із ГЕРОЄМ своєї сьомої школи, свого стражденного міста… СВОГО ГЕРОЯ! І не тому, що Д. Чуфаров чотириразовий призер Літніх паралімпійських ігор (2008, 2012), рекордсмен Європи (2008) і світу (2013), кавалер орденів “За мужність” ІІІ ступеня, переможець і лауреат обласних конкурсів, зокрема “Кришталеве серце” в номінації “Життя як подвиг”. А тому, що себепереможний. Тому, що Людина! Велика у своїй любові до рідного!

Найбільша розкіш людського життя – спілкування. А коли воно наснажене любов’ю і жертовністю до України, то й поготів. У цьому вкотре переконує юний патріот-історик-публіцист Роман Крутяк.

Високоякісна публіцистична праця як вислід попередньої ґрунтовної плідної історико-краєзнавчої діяльності, цікавість до котрої пробудила в юного автора родинна фаміліологічна родзинка – одним із його “далеких родичів по лінії батька був чільний провідник ОУН і УПА Юліан Матвіїв-“Недобитий”, який оперував на теренах Гуцульщини в 1944-52 рр., хоча народився і виріс у м. Бродах Львівської області, – з гордістю говорить він і одночасно зазначає про актуальність, практичне значення й новизну пропонованого. – Про це я вів мову в своєму дослідженні “Мої предки боролись і гинули за незалежність України”, яке було подане на локальний конкурс ще 2012-го року. Продовжуючи пошуки документів про – “Недобитого” й осіб, котрі його знали особисто, я натрапив на книжечку Петра Підлетейчука “За усміх світанку”, надруковану в м. Коломия 1997 року ВПТ “Вік”. З неї довідався, що автор (…) був із ним того фатального травневого вечора 1952-го року, коли внаслідок підлої зради “окружного провідника Коломийщини “Кірова” (…) – агента МҐБ “Тараса Степановича” їх обох (хоча й окремо) захоплено чекістами неподалік озерця Лебедин
(с. Шешори Косівського р-ну Івано-Франківської області)”. Постановив зустрітися, провів інтерв’ю (й неодноразово), про яке домовився в липні минулого року з патріотом після одного із заходів по вшануванню пам’яті борців за волю України в Косові. І зробив усе для того, щоб про нього довідалися усі, хто цього забажає! А ще – про донеччанина-упівця, окружного провідника Коломийщини “Сірого” (Івана Кулика), який “загинув у Коломийському районі восени 1951-го року”, а до 1943 року – офіцера червоної армії.І про тих покутянців і гуцулів (“Недобитий”, “Кучерявий”, “Славко”, “Орися”, “Ненаситець”, “Орися”, “Скоба”, “Лисок”, “Хмара”), що “були розстріляні в Києві 1953-го року ”.

Також не полишає роздумувати про насущне, й про одного із когорти видатних постатей свого краю, гордості не лише Маріуполя, України, а й світу подруга-краянка К. Коньшиної – Наталя Куликова. Публіцистична робота юної маріуполянки Наталі Куликової присвячена 175-річчю українського художника-пейзажиста – “чарівника світла”, педагога-мецената видатних своїх випускників (К. Багаєвський, М. Реріх, А. Рилов) Архипа Івановича Куїнджі – нащадка кримців – греко-татар, дід якого був “золотих справ майстром”. У нього з авторкою цієї праці спільна батьківщина. Навіть між рядків не проскакує в дівчини будь-який мотив розпачу від обвугленої воєнною дійсністю юності життєрадісної дівчини. Вона натхненно мовить про того, хто зумів побороти самого себе, а точніше свою безнадію, і став одним із тих, хто, як підсумовує Наталя, є ковалем своєї сирітської долі.

“Дві війни” (ще одного черкащанина) Миколи Чижевського – це своєрідна “жива” історія про боротьбу за державницькі й національні ідеї в минулому й сьогоденні на прикладі вивчення окремих аспектів власної фаміліології. Порушено історіософсько-наслідувальну проблему війни і миру: уміло розмежовано поняття “своє” і “чуже”, “захист свого” як органічної потреби захисту держави й нації задля виконання священного патріотичного обов’язку, самозбереження. І про… “братоневідоме хаотичне”: “Потім був Маріуполь, де вже по-справжньому стріляли. Найбільша проблема – відсутність координації, – ні представники добровольчого батальйону “Азов”, ні волиняни не знали в обличчя одне одного. – Дякувати Богу, обійшлось без стрілянини між собою, бо в бою немає часу розбиратись”.

У публіцистичній праці по-дитячому правдиво розповідається про генетичний взаємозв'язок високих патріотичних почувань представників захисників різних поколінь родини Робітницьких. Представник молодшого – військовослужбовець Волинського батальйону Національної гвардії Андрій Валентинович Робітницький. Старшого – його прадідусь Іван, вояк УНР; його сестра, підпільниця-пластунка Ольга; їхні брати-педагоги, члени ОУН Сергій і Володимир (організатор перших осередків українських націоналістів на Клеванщині, член Української Військової Організації (УВО), в ОУН від 1929, повітовий провідник Рівненщини і Костопільщини (1934–1936), окружний провідник ОУН Рівненщини (1936–1937), крайовий провідник Північно-Західних Українських Земель (ПЗУЗ) (кінець 1940 – літо 1941).

Автор робить кілька самостійних саморефлексійних висновків, як-от: “Час і справді важкий. Тільки віра і надія може його побороти”, “Кожна людина, не тільки та, яка живе в Україні, а й та, в якої в серці живе Україна, повинна завдячувати всім героям, які боролися й борються за мир і спокій на землі”.

Початкуючий публіцист-нарисовець Вікторія Латик із Прикарпатського Болехова по-своєму оригінально (до неї це зробив для франківчан художник і педагог М. Фіголь) проводить читача в дивосвіт митця-графіка, одного із когорти Аристократичної горстки УСС, уродженця Самбірщини, випускника Краківської академії мистецтв Осипа-Романа Сорохтея (прадідівське-чеське Срхтій) за допомогою спровокованого відчуттєвим самоаналізом образу видатного українця, котрий упродовж усього життя прагнув “свій оксамит носити зсередини”, чомусь до сьогодні належно не поцінованого. Юний публіцист В. Латик із трепетом розповідає про те, що сприйняла-пережила разом зі збереженим скарбом свого наукового керівника Любові Сорохтей.

Для повного розкриття теми автором праці застосовано нестандартний метод – духовно-катарсичного аналізу й відбору результатів власного інтерв’ювання.

Тішить: Вікторія спрагла пізнання минувшини, її належного пошанування. Вона глибинно “далекозора”. Саме такі люди здатні творити нове, бо пам’ятають про старожитне.

Студентка-запорожанка Ольга Донцова відчуває, як видно з конкурсної роботи, прямий обов’язок популяризувати свого славного краянина-однофамільця, ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова – і це похвально. До того ж, конкурсантка намагається “загладити” десятиліттями спекульованим для ворожнечі поняттям уведеного ним слова – “націоналізм” – і те, що воно, в не викривленій своїй сутності може дати сьогоденню для подолання сучасних “химерних конфліктів”. Тому й актуальне, й сьогоденно необхідне (має практичне значення). Тема розкрита уповні.

Є постаті, прізвища яких відомі не кожному, та скільки великих справ криється за ними. До таких належить і галицький громадський, економічний діяч, греко-католицький священний митрат, кустос Львівської греко-католицької капітули, довголітній адміністратор митрополичих дібр, посол до віденського парламенту Тит Войнаровський, яким зацікавився конкурсант-коломиянин Володимир Михайлюк.

Закарпатка Оксана Терпай представила своєрідні клаптики з життєпису мисткині-правдолюбки, заслуженої художниці України (1996), почесного члена Угорської художньої академії із закарпатського Берегово Ганни Андріївни Горват (художника-графіка, скульптора, медальєра, педагога громадського діяча, декоратора, літератора і журналіста), яка вважала, що “головне для людини корисно прожити своє життя”, “зберігається тільки справжнє мистецтво, бо є сильнішим від усього”, “Україна не загине”.

Анна Канич – втілення гармонії поезії та музики”, – таку назву має робота львів’янина Павла Бриляка про цікаву краянку, поета-пісняра, громадського діяча, Почесну членкиню Союзу українок України.

Не полишать нікого байдужим роботи Карерини Ковтан (Закарпаття) “Оксана Ганич – велична особистість Закарпатської України”, першого лікаря-фітотерапевта, професора закарпатського краю, директора першого в Україні Інституту фітотерапії. Також робота Тетяни Гончарук зі Львова “Ярослава Полюга – сильна, незламна, жінка-українка”, борця за волю України, славну родину Полюгів.

Не оминають юні знавці минувшини й сьогодення своєї батьківщини, і ювілейних дат світочів української культури, науки, державотворення. Серед них Андрей Шептицький, Наталія Кобринська (цього річ вона особливо пошанована була в день свого 160-річчя в Болехові та Белелуї на Івано-Франківщині), Ліна Костенко…

Звичайно, Андрей Шептицький – могутня постать не лише минулого, а й сучасного. Постать, яка своєю принциповістю, величчю духу, самопожертвою, стратегічним баченням перспектив української держави виступає в сучасних умовах справжнім уособленням українського патріота-державотворця. Своїм життєвим прикладом митрополит засвідчив вищість стратегічних інтересів української Нації над власними, над тимчасовими інтересами окремих політиків, нерідко здатних задля власної вигоди пожертвувати національними цінностями. Тому й пошанування Його в часі 150-річного ювілею роботою рогатинчанки Ярини Чубатої у праці “Митрополит Андрей Шептицький – духовний батько українського народу, його речник перед Богом”; хмельничанки Аліни Дикої в науково-дослідній роботі “Український Мойсей” (Андрей Шептицький: життєвий шлях, душпастирська діяльність, шана від нащадків)” та коломиянки-гімназистки Юліани Бойчук - “Велет Духа – митрополит Андрей Шептицький на теренах Коломийщини” є похвальним.

Попереду самостійне ЖИТТЯ… А вони йдуть у нього достойно, по-борцівськи. ПРАВДИВО. БОГОБЕРЕЖНО. Прагнуть повернути в “моду справжність”, хоч оточення часто трощить-ламає їхнє первозданне єство. Вони не люблять людей половинчастих-дволиких. І, звичайно, стануть “генералами мирних строф, й гучних метафор”, яскравими самобутніми науковцями, якщо не полишать служіння… ПРАВДІ й справді УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ. Якщо не ранитимуть сьогодення й майбуття тріскотнявим пустослів’ям. Якщо живитимуть душу добротворчим націоналізмом і світотворчою асоціативністю й душеструсом реальних відчуттів.

Віталій Півторак,

член конкурсної комісії, керівник гуртка мовно-літературної творчості ІФОВМАН, учитель української мови та літератури Калуської гімназії

Конкурс, що об’єднує молодь України

В океані рідного народу

Відкривай духовні острови!

Василь Симоненко

Сталося так, що про конкурс для молоді «Мій рідний край» мені вперше стало відомо років три тому. Випадково опинившись на процедурі відзначення переможців у Львівській міськраді, я був вражений як географією представництва його учасників, так і високим рівнем організації дійства в умовах хронічного дефіциту ресурсів на подібні заходи – в державному бюджеті їх ніколи не було, нема (й не буде?!). А ще приємно здивувала ерудованість юних конкурсантів у галузях історії, літератури, краєзнавства та багатьох інших напрямках, їхні глибокі пізнання ще недавно абсолютно недоступних для мого покоління пластів минувшини українського народу! Ніколи не забуду емоційного виступу молодої студентки Марії Воронової з нині героїчного Маріуполя про те, «хто ми, що ми, і чиї ми діти» − саме так словами Кобзаря можна було коротко охарактеризувати суть її дослідження, відзначеного найвищою нагородою в своїй номінації. До певної міри банальне гасло «схід і захід разом» у цьому конкурсі вже давно стало не просто аксіомою, а практичним втіленням само собою зрозумілого принципу, на якому й повинна базуватися українська державність!

Звичайно, різноманітних конкурсів для школярів і студентів в Україні не бракує, але «Мій рідний край» відрізняється від інших істинним демократизмом та відсутністю будь-якої кон’юнктури: ніхто нікого жодним чином не схиляє до участі в ньому, але число учасників з року в рік зростає, тематика досліджень розширюється, а їх рівень наближається до поважних наукових праць академічного рівня. Це можна (і слід!) лише вітати.

В 2015-му мені довірили рецензування низки кокурсних робіт – переважно учнів старших класів загальносвітних шкіл. Я був заскочений рівнем пізнання кращих з них, причому не лише на підставі написаного, але й у живому телефонному спілкуванні. Мій висновок: якщо в Україні є така молодь, наша перспектива ясна. Лише необхідно забезпечити подальший розвиток непересічних юних талантів!

Дякуючи організаторам (в першу чергу пані Ростиславі Федак і її найближчій помічниці п.Ірині Білик), безкорисливим жертводавцям як в Україні, так і за кордоном (Міжнародному благодійному фондові «Смолоскип», Союзу українок Америки, Організації українських жінок у Великобританії, Об’єднанню українських жінок Німеччини, ринку «Шувар» та іншим) за величезну працю в ім’я майбутнього України, я хочу побажати майбутнім конкурсантам керуватися настановою Василя Симоненка:

Хто сказав, що все уже відкрито?

Нащо ж ми народжені тоді?...

Та побажати їм нових знахідок і звершень, адже нелегка праця організаторів спрямована на виховання молодих талантів й утвердження державотворчих ідей у підростаючого покоління.

Василь Гуменюк,

кандидат біологічних наук, член конкурсної комісії

 

 

Висновки конкурсної комісії з визначення переможців Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край – 2015»

 

Протокол № 3 засідання конкурсної комісії

 від 10.07.2015р.

 

Конкурсна комісія провела аналіз 133 прорецензованих наукових, дослідницьких, пошукових та творчих конкурсних робіт, які надійшли із шкіл, вищих та середніх навчальних закладів, МАН, позашкільних установ. Комісія визнала, що всі роботи відповідають вимогам умов конкурсу. Роботи надійшли з 20 областей України. Ґрунтовний аналіз конкурсних робіт членами конкурсної комісії підтверджує велику значущість конкурсу у вихованні національно - свідомої молоді, будівничих держави.

Конкурсна комісія вирішила:

І. Нагородити дипломами :

1. У номінації «Видатні жінки України»

Перлина конкурсу

1/61                 Бриляка Павла

учня СЗШ № 96 м. Львова

за пошуково-дослідницьку роботу «Анна Канич – втілення гармонії поезії та музики»

Науковий керівник: Бідник Наталія Степанівна, завідувач відділу методичного супроводу та інноваційної діяльності Навчально-методичного центру освіти м. Львова

2/131               Чуп Катерину, Ковтан Діану, Кірик Тетяну

учнів Концівської зош І-ІІІ ст. Ужгородської районної ради Закарпатськоїобл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Оксана Ганич - велична особистість Карпатської України»

Науковий керівник: Федорова Олена

І місце

3/133               Гончарук Тетяну

ученицю НВК «Школа–гімназія «Галицька» м. Львова

за пошуково-дослідницьку роботу «Ярослава Полюга – сильна, незламна жінка-українка»

Науковий керівник: Гончарук Ірина Євгенівна,вчитель біології

І І місце

4/45                 Латик Вікторію

ученицю Болехівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 Івано-ранківської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Її ім’я безсмертне у віках»

Науковий керівник: Яремків Алла Ігорівна, вчитель української мови та літератури

Консультанти: Болюк Любов Стефанівна, Дармохвал Лариса Володимирівна

5/111               Вертипорох Кристіну

ученицю Черкаської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 32, члена гуртка «Історики-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ

за пошуково-дослідницьку роботу «Солдатська вдова Горпина Мороз»

Науковий керівник: Щербина Микола Миколайович, керівник гуртків «Історики-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ, вчитель історії та правознавства ЗОШ № 32, член правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців

 

2. У номінації «Проблеми національного виховання та гендерної політики»

Перлина конкурсу

6/113               Хименка Григорія

учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Геноцид на Черкащині (1932-1933 років)»

Науковий керівник: Небесна Валентина Іванівна, вчитель історії

7/124               Хименка Григорія

учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Народ,осяяний пам'яттю, нездоланний»

Науковий керівник: Мізецька Раїса Володимирівна, вихователь

І місце

8/95                 Польську Мар'яну

ученицю Верхньорогачицької гімназії Херсонської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Довге плавання шкільного корабля»

Науковий керівник: Давиденко Валерій Миколайович, Давиденко Тетяна Миколаївна

ІІ місце

9/96                 Польську Мар'яну

ученицю Верхньорогачицької гімназії Херсонської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Людина дивиться у майбутнє своїм минулим»

Науковий керівник: Баклажова Світлана Анатоліївна

ІІІ місце

10/90               Кособуцьку Анастасію

вихованку гуртка «Юні етнографи – краєзнавці» Костопільського будинку школярів та юнацтва Рівненської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Фольклор, як засіб духовного виховання підростаючого покоління»

Науковий керівник: Стасюк Наталія Василівна, керівник гуртка

11/52               Шпурика Станіслава, Журила Віталія, Савсюка Михайла

учнів Червонокам’янської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. Олександрійського р-ну Кіровоградської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Знищення сім'ї - знищення нації»

Науковий керівник: Заболотна Юлія Владиславівна, учитель історії

           

3. У номінації «Україна на новому шляху»

Перлина конкурсу

12/86               Чирко Олександру

ученицю Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 Рівненської міської ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Волонтерська діяльність родини Мельників»

Науковий керівник: Слободенюк Ірина Миколаївна, вчитель історії

І місце

13/13               Коньшину Катерину

ученицю ЗОШ №7 м. Маріуполь Донецької обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Життя як подвиг»

Науковий керівник: Катєньова Олександра Сергіївна, вчитель трудового навчання

14/110             Хижняка Івана

учня Черкаської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 32, члена гуртка «Юні туристи-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ

за пошуково-дослідницьку роботу «Анатолій Лупиніс – останній романтик українського опору»

Науковий керівник: Щербина Микола Миколайович, керівник гуртків «Історики-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ, вчитель історії та правознавства ЗОШ № 32, член правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців

ІІ місце

15/66               Коваля Руслана

студента Чорноморського державного університету імені Петра Могили

за пошуково-дослідницьку роботу «Ленінопад на території Миколаївської області»

Науковий керівник: Коваль Геннадій Павлович, вчитель історії та географії Новосафронівської зош І-ІІІ ст. Новоодеського р-ну Миколаївської обл.

ІІІ місце

-

4. У номінації «Краєзнавче дослідження»

 Перлина конкурсу

16/ 1                Мазур Ольгу           

ученицю Шаргородської районної гімназії Вінницької обл.

 за пошуково-дослідницьку роботу «Голодомор 1932-1933 рр. очима тих, хто його творив (спроба історичної реконструкції)»

Науковий керівник: Бурдинський Юрій Семенович

І місце

17/ 109            Дудченка Олександра

учня Черкаської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 32, член гуртка «Юні туристи-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ

за пошуково-дослідницьку роботу «Краєзнавчими стежками Івана Гуріненка»

Науковий керівник: Щербина Микола Миколайович, керівник гуртків «Історики-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ, вчитель історії та правознавства ЗОШ № 32, член правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців

ІІ місце

18/ 69              Меландович Олену

ученицю Нижньомлинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Полтавської районної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Становлення Полтавської обласної організації Національної спілки композиторів України»

Науковий керівник: Гасенко Любов Іванівна,учитель музичного мистецтва

19/ 132            Василишина Артема

учня Дружківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №9 м. Дружківки Донецької області

за пошуково-дослідницьку роботу «Складні долі жителів мого селища Новогригорівка Райської сільради Донецької області»

Науковий керівник Макарова Ніна Георгіївна, учитель історії

20/ 120            Пушкіну Софію

ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Історія заселення Донецького краю»

Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії


ІІІ місце

21/ 15              Молнар Ніку

ученицю Берегівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням англійської мови

за пошуково-дослідницьку роботу «Незвичайні пам’ятники Закарпаття»

Науковий керівник: Каленська А.В., учитель української мови та літератури

22/ 18              Якобенчук Вікторію

ученицю Берегівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням англійської мови

за пошуково-дослідницьку роботу «Чехи і українці: не разом, а поруч»

Науковий керівник: Зуб Василь Іванович, вчитель історії

23/ 100            Васьківську Віту

ученицю НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» м. Славути Хмельницької обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Славутчина в період нацистської окупації (краєзнавче дослідження: "Український рахунок: втрати і здобутки")»

Науковий керівник: Конончук Галина Ананіївна, вчитель української мови та літератури

 

5. У номінації «Видатні постаті – гордість України»

Перлина конкурсу

24/ 44              Латик Вікторію

ученицю Болехівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 Івано-ранківської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Осип Сорохтей»

Науковий керівник: Сорохтей Любов Спиридонівна, Почесна голова СУ Івано-Франківщини

І місце

25/ 62              Хутку Ірину

ученицю Львівської спеціалізованої школи №69

за пошуково-дослідницьку роботу «Митець у пошуках істини, добра і краси»

Науковий керівник: Марченко Ірина Михайлівна , вчитель музичного мистецтва та предмету художня культура; Хутка Оксана Петрівна , вчитель образотворчого мистецтва

26/ 70              Загорулько Анну

ученицю Червонозаводської зош І-ІІІ ступенів №1Лохвицької районної ради Полтавської області

за пошуково-дослідницьку роботу «"Йти на небо сходами добрих справ" Академік В.С. Дейнека»

Науковий керівник: Войтенко Інна Григорівна, учительісторії та правознавства

ІІ місце

27/ 12              Куликову Наталю

ученицю ЗОШ №7 м. Маріуполь Донецької обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Архип Іванович Куїнджі - великий український художник»

Науковий керівник: Катєньова Олександра Сергіївна, вчитель трудового навчання

28/ 36              Донцову Ольгу

студентку Запорізького національного університету

за науково-дослідницьку роботу «Дмитро Донцов і Запоріжжя»

Науковий керівник: Стадніченко Ольга Олександрівна зав. кафедри українознавства; кандидат філологічних наук, доцент

 

6. У номінації «Історія мого роду»

Перлина конкурсу

-

І місце

29/ 73              Тригубець Дарину

ученицю НВК школи-ліцею №19 м. Рівного

за пошуково-дослідницьку роботу «Наукова і соціальна діяльність родини Носалів»

Науковий керівник: Приндета Оксана Павлівна, вчитель історії


ІІ місце

30/ 71              Крук Дарину

ученицю Золотолинської загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Костопільської районної ради Рівненської області

за пошуково-дослідницьку роботу «Сім'я Олійників - борці за волю на Поліссі»

Науковий керівник: Крук Лариса Сидорівна, вчитель історії

31/ 85              Чирко Олександру

ученицю Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 Рівненської міської ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Доля моєї родини як віддзеркалення історії України»

Науковий керівник: Слободенюк Ірина Миколаївна, вчитель історії

ІІІ місце

32/ 34              Проценка Андрія

учняЗапорізької сші "Січовий колегіум"

за пошуково-дослідницьку роботу «Роде наш красний, роде наш прекрасний…»

Науковий керівник: Тищенко Тетяна Миколаївна, вчитель української мови

33/35               Івіна Єгора

учняЗапорізької сші "Січовий колегіум"

за пошуково-дослідницьку роботу «Роде наш красний, роде наш прекрасний…»

Науковий керівник: Тищенко Тетяна Миколаївна, вчитель української мови

 

7. У номінації «Етнографічне дослідження»

Перлина конкурсу

34/ 37              Коротенка Максима

учня Січового колегіуму м. Запоріжжя

за пошуково-дослідницьку роботу «Історія архітектури та побуту української хати »

 « Стара хата – книга життя »

Науковий керівник: Шимянова О.Д.

І місце

35/ 89              Редько Поліну

ученицю Дубенської ЗОШ № 3 Рівненської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Народна іграшка на Дубенщині»

Науковий керівник: Гуменюк Марія Степанівна, керівник гуртків Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради

ІІ місце

36/ 83              Філіпова Руслана

учня Борщівської ЗОШ І-ІІ ступенів Костопільського р-ну Рівненської області

за пошуково-дослідницьку роботу «Розвиток ремесел в селі Борщівка та їх видозміна з плином часу»

Науковий керівник: Філіпова Марія Адамівна, вчитель історії

37/54               Радченка Владислава

студента факультету української філології та соціальних комунікацій ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”

за пошуково-дослідницьку роботу «Відомі майстрині-вишивальниці мого рідного краю (Сватівщина Луганської області)»

Науковий керівник: Пінчук Тетяна Степанівна, кандидат філологічних наук, професор, декан факультету української філології та соціальних комунікацій

ІІІ місце

38/ 65              Малик Олександру

ученицю Новосафронівської зош І-ІІІ ст. Новоодеського р-ну Миколаївської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Єврейська фольклорна клезмерська музика в Україні» Науковий керівник: Коваль Геннадій Павлович, вчитель історії та географії

39/ 112            Чухліб Єлизавету

ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Традиції кобзарства Шевченкового краю»

Науковий керівник: Грицай Оксана Дмитрівна, вчитель бандури та вокалу

 

8. У номінації «Літературознавство, мовознавство та фольклор»

Перлина конкурсу

40/ 40              Татомир Софію

ученицю Калуської гімназії Калуської міської ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Образ ліричної героїні інтимної лірики Ліни Костенко (на основі збірки "Мадонна перехресть")»

Науковий керівник:Півторак Віталій Романович, керівник гуртка мовно-літературної творчості, учитель української мови та літератури

І місце

41/ 48              Василенко Олександру

студентку Інституту розвитку дитини Національного педагогічного університету

 імені М.П. Драгоманова

за науково-дослідницьку роботу «Образ наратора в українській літературі для дітей початку ХХІ століття (приклад ”Миколчиних історій” Марини Павленко)»

ІІ місце

42/ 58              Крещука Володимира

учня Синьківської ЗОШ І-ІІІ ст. с.Синьків Радехівського р-ну Львівської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Слово - живе» (Діалектизми та прислів’я села Синьків)»

Науковий керівник: Крещук Марія Василівна, вчитель української мови та літератури

43/ 106            Сивак Інну

ученицю Ятранівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Уманської райдержадміністрації Черкаської області

за дослідницьку роботу «Образ Роксолани в українській літературі (за романом Павла Загребельного "Роксолана")»

Науковий керівник: Сивак Людмила Анатоліївна, учитель української мови та літератури

ІІІ місце

44/ 68              Кузьменко Наталію

студентку Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

 за науково-дослідницьку роботу «Образ Івана Виговського в українській літературі ( на матеріалі творів І. Нечуя-Левицького та Ю. Мушкетика)»

Науковий керівник: Мелешко Віра Анатоліївна, доц. кафедри української літератури

45/ 29              Живицю Таїсію

студентку Запорізького національного університету

за науково-дослідницьку роботу «Життєвий і творчий шлях літературної зірки Марини Брацило»

Науковий керівник: Стадніченко Ольга Олександрівна,зав. кафедри українознавства; кандидат філологічних наук, доцент

46/ 11              Папанову Інну

ученицю Маріупільского міського ліцею Донецької обл.

за дослідницьку роботу «Шахтарська лексика у творах СпиридонаЧеркасенка»

Науковий керівник : Наріжна Лариса В’ячеславівна, викладач української мови та літератури


9А. У номінації «Поетичний голос, художньо-літературна творчість/поезія»

Перлина конкурсу

47/ 128            Цурканович Христину

ученицю Вижницької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ю. Федьковича Чернівецької обл.

за збірочку віршів «Я-воїн! Поезія-мій фронт»

Науковий керівник: Татарин Л.М., вчитель світової літератури

І місце

48/ 127            Лікар Христину

ученицю Вижницької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ю. Федьковича Чернівецької обл.

за збірочку віршів «Музика весняного дощу»

Науковий керівник: Татарин Л.М., вчитель світової літератури

ІІ місце

49/ 2                Мацюк Олену

ученицю НВК "СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія" смт. Тростянець Вінницької обл.

за творчу роботу "Все так стало складно" (збірка поезій)

50/ 50              Учнів, випускників та педагогів Червонокам’янської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. Олександрійського р-ну Кіровоградської обл.

за творчу роботу «Я так тебе люблю…мою Україну убогу!..»

Наукові керівники: Тищенко Оксана Володимирівна,учитель української мови та літератури; Хиленко Тетяна Іванівна, учитель української мови та літератури; Костиря Світлана Георгіївна, учитель світової літератури

ІІІ місце

51/23               Янкову Анастасію

ученицю Запорізької зонвк №108

за творчу роботу «Свої думки я викладаю на папері»

Науковий керівник: Янкова Є.В., вчитель початкових класів

 

9Б. У номінації «Поетичний голос, художньо-літературна творчість/проза»

Перлина конкурсу

-

І місце

52/38               Гук Надію

ученицю Калуської гімназії Калуської міської ради

за збірку «СІМ: МИТЬ ВІЧНОСТІ»

Науковий керівник:Півторак Віталій Романович, керівник гуртка мовно-літературної творчості, учитель української мови та літератури

53/39               Гук Надію

ученицю Калуської гімназії Калуської міської ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Пісні Прикарпаття: флоросимволи жіночих та чоловічих образів»

Науковий керівник:Півторак Віталій Романович, керівник гуртка мовно-літературної творчості, учитель української мови та літератури

ІІ місце

54/ 104            Бондарь Анастасію

ученицю Лебединського НВК "Днз-зош І-ІІІ ст. №1" Шполянської райради Черкаської обл.

за творчу роботу «Розплата»

Науковий керівник: Вакуленко Світлана Анатоліївна, вчитель української мови і літератури


ІІІ місце

-

 

10. У номінації «Історія мого краю»

 Перлина конкурсу

55/ 125            Чижевського Миколу

учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Звенигородщина - колиска вільного козацтва»

Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії

І місце

56/ 24              Здоровець Тетяну

ученицю КЗЗСШІ "Січовий колегіум" ЗОР

за пошуково-дослідницьку роботу «Моє прекрасне історичне Дубно»

Науковий керівник: Пєткова Ольга Василівна

57/ 87              Ємельянову Христину

ученицю Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 Рівненської міської ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Варковичі через призму віків (Історія села Варковичі Дубенського району Рівненської області)»

Науковий керівник: Слободенюк Ірина Миколаївна, вчитель історії

ІІ місце

58/49               Вихованців гуртка літературного краєзнавства «Полісяночка» Іванківського ЦДЮТ Київської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Загадка Оріян-граду (нарис-опис села Оране Іванківського району)»

Науковий керівник: ВасиленкоОлександра Володимирівна

59/ 121            Романенко Юлію

ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Злітають в світи журавлята…»

Науковий керівник:Слюсар Надія Іванівна, вчитель географії

60/ 22              Маняцу Марію

студентку Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет»

за пошуково-дослідницьку роботу «Щасти тобі, острове «Між водами»

ІІІ місце

61/108             Ткаченко Марину

ученицю Черкаської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 32, член гуртка «Юні туристи-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ

за пошуково-дослідницьку роботу «Валява – село «Урожайне»

Науковий керівник: Щербина Микола Миколайович, керівник гуртків «Історики-краєзнавці» ПНЗ м. Черкас ЦТКЕСУМ, вчитель історії та правознавства ЗОШ № 32, член правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців

62/114             Карпович Катерину

ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «За віру, за народ, за державу! (Українське вільне козацтво)»

Науковий керівник: Небесна Валентина Іванівна, вчитель історії


11. У номінації «Ми – горда нація»

 Перлина конкурсу

63/129             Лихуту Олександра

учня Ніжинської гімназії № 16 Чернігівської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Вижити в тилу з ворогом: лікувальна справа на Ніжинщині в умовах німецької окупації (1941-1943рр.)»

Науковий керівник: Нагорна Наталія Миколаївна , вчитель історії та правознавства

І місце

64/9                 Бойко Єлизавету

ученицю Новогродівської ЗОШ №7 Донецької області

за творчу роботу «Неможливо завжди бути героєм, але завжди можна залишатися людиною.(твір-роздум)»

Науковий керівник: Гаврилова Любов Георгіївна, учитель історії та правознавства

65/63               Ферія Петра

студента історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка

за пошуково-дослідницьку роботу «Борець зі силами зла (релігійний аспект діяльності Ярослава Стецька)»

Науковий керівник: Ферій Наталія Василівна, вчитель історії ЛСШ №69

ІІ місце

66/99               Білоножку Марину

ученицю Новотроїцької гімназії Херсонської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Той, хто розбудив кам´яну державу»

Науковий керівник: Ніколюк Лариса Веніамінівна, заступник директора, учитель української мови та літератури

ІІІ місце

-

 

12. У номінації «За оригінальність»

 

 Перлина конкурсу

67/41               Смирнову Ярину

ученицю Калуської гімназії Калуської міської ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Теорія пам'яті. Індивідуальний творчо-аналітичний проект»

Науковий керівник:Федоришин Любов Петрівна, учитель світової літератури

І місце

68/60               Теодоровську Роксолану

ученицю Піддністрянського НВК Жидачівського р-ну Львівської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Тихо пливе блакитними річками льон…»

Наукові керівники: Зубрицька Людмила Петрівна, кер.гуртка "Українська вишивка"; Теодоровська Ірина Степанівна, вчитель української мови та літератури

ІІ місце

69/32               Буй Софію

ученицю Запорізької сші "Січовий колегіум"

за пошуково-дослідницьку роботу «Роде наш красний, роде наш прекрасний…»

Науковий керівник: Тищенко Тетяна Миколаївна, вчитель української мови

70/33               Хірного Дениса

учняЗапорізької сші "Січовий колегіум"

за пошуково-дослідницьку роботу «Роде наш красний, роде наш прекрасний…»

Науковий керівник: Тищенко Тетяна Миколаївна, вчитель української мови


ІІІ місце

-

13. У номінації «Публіцистика і журналістика»

Перлина конкурсу

71/30               Буцика Кирила

учня ЗЗНВК № 108 м. Запоріжжя

за творчу роботу «Війна» під кодовою назвою АТО (особистий погляд)»

Наукові керівники: Буцик А.В. учитель української мови; Яценко О.М, учитель історії

72/57               Крутяка Романа

учня СЗШ І-ІІІ ступенів № 31 м.Львова

за пошуково-дослідницьку роботу «Засуджений на кару смерті. За любов до рідної землі.»

Науковий керівник: Стефак Василь Федорович, Заслужений працівник культури України,

член Національної спілки письменників України

І місце

73/55               Смірнова Дениса

студента ДЗ «Луганський національний університет ім. Т. Шевченка»

за пошуково-дослідницьку роботу «Одна із тих, що змінюють країну: Ольга Богомолець»

Науковий керівник: Пінчук Тетяна Степанівна , кандидат філологічних наук, професор

ІІ місце

74/130             Докієнко Діану

ученицю Веселівської загальноосвітньої школи Криворізького району Дніпропетровської області

за пошуково-дослідницьку роботу «Козацький батько Дмитро Яворницький»

Науковий керівник:Трухачова Вікторія Вікторівна, методист відділу освіти Криворізької райдержадміністрації

 

ІІІ місце

75/98               Клименко Вікторію

ученицю Новотроїцької гімназії Херсонської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Майбутнє моє і моєї країни»

Науковий керівник: Ніколюк Лариса Веніамінівна, заступник директора, учитель української мови та літератури

 

14. У номінації. «Криниця духовності»

Перлина конкурсу

76/46               Чубату Ярину

ученицю Рогатинської гімназії ім. Володимира Великого Івано-Франківської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Митрополит Андрей Шептицький-духовний батько українського народу, його речник перед Богом (до 150-річчя з дня народження)»

Науковий керівник: Мединська Віра Онуфріївна

І місце

77/84               Гаврилюк Зоряну

ученицю Борщівської ЗОШ І-ІІ ступенів Костопільського р-ну Рівненської області

за пошуково-дослідницьку роботу «Мереживо людської долі»

Науковий керівник: Гаврилюк Лідія Володимирівна, вчитель світової літератури

78/101             Дику Аліну

ученицю Технологічного багатопрофільного ліцею ім. Артема Мазура м. Хмельницького

за пошуково-дослідницьку роботу «Український Мойсей (Андрей Шептицький: життєвий шлях, душпастирська діяльність, шана від нащадків)»

Науковий керівник: Михайлів Тарас Володимирович, вчитель історії та правознавства


ІІ місце

79/8                 Горбачову Катерину

ученицю Лозуватської загальноосвітньої школи №1 ім. Т.Г.Шевченка Криворізького р-ну Дніпропетровської області

за пошуково-дослідницьку роботу «Омелян Ковч: історія життя, як приклад світлої жертовності та гуманізму»

Науковий керівник: Трухачова Вікторія Вікторівна, методист відділу освіти

Криворізької райдержадміністрації

80/56               Дудукалову Юлію

студентку ДЗ «Луганський національний університет ім. Т. Шевченка»

за пошуково-дослідницьку роботу «Не шукайте філософії там, де її нема. Відчувай серцем.(Робота, натхненна променем добра Ю. Єненка)»

Науковий керівник: Пінчук Тетяна Степанівна , кандидат філологічних наук, професор

ІІІ місце

81/42               Михайлюка Володимира

учня Коломийського НВК№9 «Школа-природничо-математичний ліцей» Івано-Франківської обл.

 за пошуково-дослідницьку роботу «Душпастирська та економічна діяльність о. мітрата Тит Войнаровського на теренах Коломийщини»

Науковий керівник: Гнатюк Марія Миколаївна, викладач інформатики та християнської етики

82/43               Бойчук Юліану

ученицю Коломийського НВК№9 «Школа-природничо-математичний ліцей» Івано-Франківської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Велет духа - Митрополит Андрей Шептицький на теренах Коломийщини»

Науковий керівник: Гнатюк Марія Миколаївна, викладач інформатики та християнської етики

83/64               Коваля Олексія

учня Новосафронівської зош І-ІІІ ст. Новоодеського р-ну Миколаївської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Поширення штундизму на Півдні України в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.»

Науковий керівник: Коваль Геннадій Павлович, вчитель історії та географії

 

15. У номінації «Екологія та здоров’я нації»

Перлина конкурсу

84/67               Акимову Ганну, Майдебуру Марію

учнів Троїцької ЗОШ І-ІІІ ступенів учениця Новосафронівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоодеської районної ради Миколаївської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «У кожної пташки свої замашки»

Наукові керівники: Іванова Наталя Іванівна, вчитель історії Троїцької ЗОШ І-ІІІ ст.;

Мала Людмила Миколаївна, вчитель географії та екології Новосафронівської ЗОШ І-ІІІ ст.

І місце

85/107             Стригуна Ярослава

учня Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1Черкаської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Гірські породи та мінерали Шполянщини»

Науковий керівник: Коломійчук Тетяна Анатоліївна, вчитель географії

86/7                 Галдіну Василину

ученицю Луцької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5

за науково-дослідницьку роботу «Дослідження динаміки атмосферного тиску в м. Луцьку по сезонах року та його зв'язку з самопочуттям людини»

Науковий керівник: Федонюк Віталіна Володимирівна, доцент Луцького національного технічного університету, кандидат географічних наук

ІІ місце

87/3                 Іванців Ольгу

ученицю Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1

за пошуково-дослідницьку роботу «Оцінка екологічного стану атмосферного повітря у м. Луцьку за допомогою методу ліхеноіндикації»

Науковий керівник: Федонюк Віталіна Володимирівна, к.геогр.н., доцент кафедри екології Луцького національного технічного університету

88/94               Польську Мар'яну

ученицю Верхньорогачицької гімназії Херсонської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Зупинися, людино, на мить і відчуй, як природі болить…»

Науковий керівник: Земба Лідія Михайлівна

ІІІ місце

89/77               Кононюк Анну

студентку Рівненського державного аграрного коледжу

за пошуково-дослідницьку роботу «Природу ми не отримали у спадок від батьків, ми позичили її у наших дітей». Що потрібно робити, щоб не було соромно віддавати?»

Науковий керівник: Петрова Ольга Миколаївна, викладач

90/25               Помазана Станіслава

учня КЗЗСШІ "Січовий колегіум" ЗОР

за пошуково-дослідницьку роботу «Річка Оріль»

 Науковий керівник: Пєткова О.В.

91/6                 Мальчук Анастасію

ученицю Волинського ліцею-інтернату Волинської обласної ради, слухачку Волинського територіального відділення МАН України

за пошуково-дослідницьку роботу «Рекреаційні ресурси міста Луцька»

Науковий керівник: Міщенко Олена Віталіївна, доц. Східноєвропейського національного

університету ім. Лесі Українки

 

16. У номінації «Герої і час»

Перлина конкурсу

92/102             Семенюк Марію

ученицю Технологічного багатопрофільного ліцею ім. Артема Мазура м. Хмельницького

за пошуково-дослідницьку роботу «На вівтар жертовності покладені життя

(Подоляни на різних етапах боротьби за незалежність:1920-2014 рр.)»

Науковий керівник: Михайлів Таміла Анатоліївна, вчитель історії та правознавства

І місце

93/79               Фідзіну Ольгу

ученицю Клеванського професійного ліцею Рівненської області

за пошуково-дослідницьку роботу «Тіні незабутих предків»

Науковий керівник: Кондратюк Тамара Романівна, викладач української мови та літератури

94/47               Юхту Діану

ученицю Броварської зош І-ІІІ ст. №10 Київської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «В ім'я добра і України»

Науковий керівник: Бородіна Антоніна Олексіївна, вчитель історії

ІІ місце

95/72               Яремчук Анну

ученицю НВК школи-ліцею №19 м. Рівного

за пошуково-дослідницьку роботу «Дух сильніший за зброю (життя і діяльність героя Небесної сотні Олександра Храпаченка)»

Науковий керівник: Приндета Оксана Павлівна, вчитель історії

96/118             Чижевського Миколу

учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Дві війни»

Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії

ІІ місце

97/59               Витрикуша Дем’яна

учня ЗСШ І-ІІІ ст.№3 м. Ходорова Львівської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Наш земляк – герой України». Сотник Львівської брами Роман Точин»

Науковий керівник : Лобойко Зоряна Іванівна, вчитель українознавства

ІІІ місце

98/80               Мацалу Юрія

учня Клеванського професійного ліцею Рівненської області

за пошуково-дослідницьку роботу «Легендарний Капінос»

Науковий керівник: Кондратюк Тамара Романівна, викладач української мови та літератури

99/123             Яцуна Олександра

учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Крізь терни до Перемоги» (записки одного щоденника)»

Науковий керівник: Мізецька Раїса Володимирівна, вихователь\

 

ІІ. Нагородити дипломами заохочення

У номінації «Краєзнавче дослідження»

100/117           Небилицю Вікторію

ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Моє село - неначе писанка село»

Науковий керівник: Небесна Валентина Іванівна, вчитель історії

101/97             Ящик Катерину

ученицю Херсонського НВК "ЗОШ І-ІІ ст.- ліцей журналістики, економіки та правознавства"

за пошуково-дослідницьку роботу «Історія рідного села моєї бабусі»

Науковий керівник: Прядко Лариса Степанівна

 

У номінації «Історія мого роду»

102/53             Зозулінську Дар'ю

ученицю Червонокам’янської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. Олександрійського р-ну Кіровоградської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Мій прадідусь - герой (або я мав № 1136)»

Науковий керівник: Заболотна Юлія Владиславівна, учитель історії

103/116           Нещадима Олександра

учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Коріння Шевченкового роду»

Науковий керівник: Небесна Валентина Іванівна, вчитель історії


У номінації «Літературознавство, мовознавство та фольклор»

104/27             Діденко Діану

ученицю комунального закладу«Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів Січовий колегіум» Запорізької обласної ради

за творчу роботу «Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами!»

Науковий керівник: Славич Валентина Ярославівна

105/122           Строєвого Сергія

учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Пишіть свої праці українською мовою

(або деякі факти походження української математичної термінології)»

Науковий керівник: Отдатчикова Людмила Миколаївна, вчитель математики

 

У номінації «Історія мого краю»

106/51             Захарук Аліну

ученицю Червонокам’янської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. Олександрійського р-ну Кіровоградської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Довга дорога додому (листи з далекого 1943-го)»

Науковий керівник: Заболотна Юлія Владиславівна, учитель історії

 

У номінації «Публіцистика і журналістика»

107/26             Корицького Олексія

учня комунального закладу«Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів Січовий колегіум» Запорізької обласної ради

за творчу роботу «Я син славного роду(нарис)»

Науковий керівник: Славич Валентина Ярославівна

 

У номінації «Екологія та здоров’я нації»

108/4               Яковлєву Ірину

ученицю Волинського ліцею-інтернату Волинської обласної ради, слухачку Волинського територіального відділення МАН України

за пошуково-дослідницьку роботу «Екологічний стан басейну річки Стохід в межах Волинського Полісся»

Науковий керівник: Міщенко Олена Віталіївна, доц. Східноєвропейського національного
університету ім. Лесі Українки

 

ІІІ. Нагородити грамотами за участь у конкурсі:

У номінації «Краєзнавче дослідження»

109/5               Сущик Софію

ученицю КЗ "Луцький НВК "Гімназія №14" Луцької міської ради Волинської обл., слухачку Волинського територіального відділення МАН України

за пошуково-дослідницьку роботу «Історія та сьогодення мікрорайону Гнідава міста Луцька»

Науковий керівник: Разиграєв Олег Володимирович, кандидат історичних наук, керівник секції «Історія України та історичне краєзнавство» Волинської обласної МАН

110/14             Шашлову Ольгу

ученицю КЗ "Маріупольська зош І-ІІІ ст. №19 Маріупольської міської ради Донецької обл."

за пошуково-дослідницьку роботу «Повсякденне життя періоду другої світової війни у спогадах маріупольчанки Віри Яшиної»


111/20             Черниш Андріану

учениця Берегівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням англійської мови

за пошуково-дослідницьку роботу «Історія повторюється двічі»

Науковий керівник:: Зуб Василь Іванович, вчитель історії

112/31             Линенко Валерію

ученицю ЗОШ № 32 м.Запоріжжя

за пошуково-дослідницьку роботу «На гостини до Запоріжжя!»

Науковий керівник: Гончарова Катерина Вікторівна

113/17             Якобенчук Вікторію

ученицю Берегівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням англійської мови

за пошуково-дослідницьку роботу «Туристичний маршрут: «Стежками Срібної Землі»

Науковий керівник: Рябікова Оксана Антонівна, вчитель географії

114/88             Юрчук Юлію

ученицю Дубенської НВК «школа – гімназія» Рівненської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Туристичні маршрути вулицями міста Дубна за меморіальними дошками»

Науковий керівник: Пожарський Анатолій Степанович,керівник гуртків Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради

115/76             Веремчук Вікторію, Пахольчук Катерину, Гуменюк Катерину, Ковальчука Івана

студентів Рівненського державного аграрного коледжу

за пошуково-дослідницьку роботу «Людський театр трагедій "Голодомор в Україні"»

Науковий керівник: Бусленко Галина Михайлівна , викладач

116/ 91            Бондаренка Кирила, Мірошніченко Дар’ю

учнів Люботинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Люботинської міської ради Харківської області

за пошуково-дослідницьку роботу «Екскурсія по місту Люботин»

Науковий керівник: Іванченко Олена Анатоліївна, вчитель історії та правознавства

117/119           Підберезнія Віталія

учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Третя Подорож Україною Т.Г. Шевченка (1859 р.)»

Науковий керівник: Слюсар Надія Іванівна, вчитель географії

 

У номінації «Видатні постаті – гордість України»

118/81             Гуч Оксану

студентку Рівненського державного аграрного коледжу

за пошуково-дослідницьку роботу «Відомі особистості Млинівського району Рівненської області»

Науковий керівник: Русіна Неля Григорівна, викладач

119/21             Терпай Оксану

ученицю Берегівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням англійської мови

за пошуково-дослідницьку роботу «Ганна Горват. Сім граней творчості.»

Наукові керівники: Пилип Людмила Амброзіївна, директор, вчитель історії; Терпай Людмила Борисівна, заст. директора з НВР

 

У номінації «Поетичний голос,художньо-літературна творчість/поезія»

120/10             Литвиненко Ірину

ученицю КЗ «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької обл.

за творчу роботу «Біографічна поема «Шляхами долі»,присвячена Т.Г.Шевченкові»

Науковий керівник: Наріжна Лариса В’ячеславівна, учитель української мови та літератури

 

У номінації «Поетичний голос, художньо-літературна творчість/проза»

121/28             Геращенко Поліну

ученицю комунального закладу«Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів Січовий колегіум» Запорізької обласної ради

за творчу роботу «Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами!»

Науковий керівник: Славич Валентина Ярославівна

 

У номінації «Історія мого краю»

122/19             Супруненко Софію

ученицю Берегівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням англійської мови за за пошуково-дослідницьку роботу «Архітектура Берегова та Берегівщини в чехословацький період»

Науковий керівник:: Зуб Василь Іванович, вчитель історії

123/75             Пахольчук Катерину

студентку Рівненського державного аграрного коледжу

за пошуково-дослідницьку роботу «Бокійма-моя маленька Батьківщина»

Науковий керівник: Кийко Неля Миколаївна, викладач

124/78             Позняковську Валентину

студентку Рівненського державного аграрного коледжу

за пошуково-дослідницьку роботу «Сарненська земля у вирії історичний подій. Минуле та сучасне»

Науковий керівник: Бусленко Галина Михайлівна , викладач

125/93             Гиренко Карину, Рогаченко Владиславу

учнів Люботинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Люботинської міської ради Харківської області

за пошуково-дослідницьку роботу «Харьковчане – Праведники мира»

Науковий керівник: Іванченко Олена Анатоліївна, вчитель історії та правознавства

126/105           Пошукову групу «СТЕЖИНА»

Васильківського НВК "ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст." Шполянської районної ради Черкаської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Працівники тилу села Васильків Шполянського району у роки Великої вітчизняної війни»

Науковий керівник: Торба Людмила Вікторівна, заступник директора з виховної роботи

127/115           Молокову Марію

ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Стежками Шевченкового краю»

Науковий керівник: Небесна Валентина Іванівна, вчитель історії

128/126           Якубенка Юрія

учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради

за пошуково-дослідницьку роботу «Залізнячка - моя маленька батьківщина»

Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії

 

У номінації «Екологія та здоров'я нації»

129/16             Якобенчук Вікторію

ученицю Берегівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням англійської мови

за пошуково-дослідницьку роботу «Характеристика рекреаційної привабливості зони відпочинку "Бумеранг"»

Науковий керівник: Рябікова Оксана Антонівна, вчитель географії

130/82             Люшин Анну

студентку Рівненського державного аграрного коледжу

за пошуково-дослідницьку роботу «Природні багатства мого краю»

Науковий керівник: Малимон Стефанія Стефанівна, викладач екології


У номінації «Герої і час»

131/92             Усатенко Вікторію, Скляра Гліба

учнів Люботинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Люботинської міської ради Харківської області за пошуково-дослідницьку роботу «Ми - проти війни»

Науковий керівник: Іванченко Олена Анатоліївна, вчитель історії та правознавства

132/74             Канарського Юрія

студент НТУУ «КПІ»

за пошуково-дослідницьку роботу «Методи гібридної війни Росії проти України. Напрями протидії.»

Науковий керівник: Бакунець Галина Василівна, викладач КЗ "Рівненський обласний ліцей"

133/103           Прикупа Дмитра

учня Лебединського НВК "Днз-зош І-ІІІ ст. №1" Шполянської районної ради Черкаської обл.

за пошуково-дослідницьку роботу «Лебединські орлята»

Наукові керівники: Вакуленко Світлана Анатоліївна, вчитель української мови і літератури; Геращенко Зоя Володимирівна, учитель географії

 

Конкурсна комісія:

 

Микола Жулинський                                               Ореслава Хомик

Ростислава Федак                                            Наталія Ферій

Оксана Маланчук-Рибак                               Наталія Луців

Ірина Білик                                                      Віра Мединська

Ганна Стоцька                                                Василь Гуменюк

Олександра Приставська                              Ксенія Базилюк

Віталій Півторак                                             Леся Генералюк

Любов Гаврилова                                           Олена Вербинська

Ніна Батанова

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123