This website works best with JavaScript enabled

Конкурс в 2013 році

Україна починається з тебе…

Вже традиційно в погідні вересневі дні, Союз українок України збирає на Велику Раду (свято пошанування) молодь України і не тільки, - дипломантів міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край» та їх мудрих наукових керівників. Збираємо щедрий ужинок спільної цілорічної праці, який підтверджує бажання молоді пізнати і написати правдиві сторінки історії України, працювати на рідній землі і утверджувати незалежну правову державу.
У роботах конкурсантів, а їх 203 з двадцяти областей України, АР Крим та Польщі, їх висновках, пропозиціях, мов у дзеркалі відображені всі сторони нашого щоденного буття, бажання подарувати частку своєї творчої праці для добра рідної землі. Роботи багаті архівними та ілюстративними матеріалами, свідченнями очевидців історичних подій, з любов’ю художньо оформлені.
Нашу молодь турбує «проблема» української мови (державної!), система національно-патріотичного виховання, відродження і збереження традицій та звичаїв, тисячолітніх культурних надбань, виховання в родині, європейськість національної вищої освіти, утвердження як освічених особистостей.
Десять учасників конкурсу та їх наукові керівники отримали найвище визнання – «Перлини» конкурсу: Анастасія Алєнтьєва з Амросіївки, Ярослав Ферій зі Львова, Віра Лебідь (м. Запоріжжя), Тетяна Бурківська ( с. Шевченкове з Черкащини), Людмила Ліскова (м. Славута), Дарія Півторак (м. Калуш), Ірина Разумович (м. Запоріжжя), Марія Воронова (м. Маріуполь, Донецької обл.), Андрій Медвєдєв (м. Рівне), Діана Семенюк (м. Хмельницький). Велика частка праці в цих роботах наукових керівників, їх професійність, любов і шана до молоді та рідного краю, відповідальність за те, ким будуть їх вихованці і майбутнє України.
Чотирнадцять робіт конкурсанти присвятили Тарасові Шевченкові, в яких духовне поєднання і глибоке осмислення молоддю джерела українськості Генія і Пророка. Ці роботи присвячені 200-річчю від дня народження Кобзаря.
«Для мене Шевченко – український всесвіт, це він ліпив українців, як з глини, формуючи хребет нації, який дав їм силу вистояти в засланнях, тюрмах, криївках і на Майдані», - пише молода дослідниця Анастасія Алентьєва з Амросіївки на Донеччині.
Шевченкова доля, сила його слова і духу органічно вплетені в життя кожного українця. Мріємо, у 2014 році - році 200-річного ювілею Шевченка, свято нагородження дипломантів конкурсу провести на Тарасовій Горі, стати єдиними з усіх куточків рідної землі в святій любові до України за Шевченковим закликом:

«Нехай житом-пшеницею, як золотом покрита,
нерозмежованою залишиться на віки
од моря і до моря українська земля».

Дякуємо всім, хто співпрацював з нами впродовж року, виховуючи громадян України і самовиховуючись.
«Бережіть своє рідне, – заповідав митрополит Іларіон, - бережіть, щоб не винародовитися, щоб не забути народу з якого ти вийшов»
Слова будівничого незалежної держави – України В’ячеслава Чорновола, винесені у заголовок, нехай постійно нагадують про наш обов’язок будувати, розвивати і утверджувати свободу, правду і добро в своїй державі.
Хай допоможе нам Бог і глибока любов до рідної землі – України.

Ростислава Федак, голова конкурсної комісії 1997-2013 рр, заступник голови Союзу українок України

Від упорядників

Збірник науково-дослідницьких, пошукових та творчих робіт дипломантів міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край» формувався членами конкурсної комісії на основі рецензій та значущості представленої роботи в суспільному бутті.
Проаналізовано 203 конкурсні роботи з 20 областей України, АР Крим та Польщі. Всі вони надзвичайно цікаві, багатоілюстровані, в них яскраво проявилася особистість кожного конкурсанта.
Із загальної кількості наукових досліджень життя і творчості Т.Г. Шевченка виокремлено 14 конкурсних робіт, як дарунок до 200-річчя від дня народження Кобзаря.
В збірнику надруковані роботи, які отримали найвищу нагороду – «Перлина» конкурсу та які посіли І, ІІ, ІІІ місця. За обсягом матеріалу і місткістю збірника роботи, які оцінені дипломами заохочення і грамотами не вміщені у збірник. Всі роботи подані у скороченому варіанті. Подекуди це зняті розділи, інколи – фрагменти, цитати, посилання, списки літератури та додатки. Головною метою було представлення тексту як сенсу дослідження із збереженням логіки викладу.
Для тих, хто зацікавиться конкретною роботою, не складе труднощів ознайомитися з нею у повному обсязі в архівно-інформаційному центрі конкурсу Союзу українок України, який створено на базі Львівської спеціалізованої середньої школи №69 (вул. Запорізька, 20 тел. 032 2705749) та веб-сторінці конкурсу www.mij-kraj.com.ua
Повний список учасників конкурсу, інформація про наукових керівників, місце навчання конкурсантів, теми робіт та нагороди видрукувані у розділі: «Висновки конкурсної комісії»
Запрошуємо до спілкування, чекаємо на ваші зауваги та цікаві пропозиції через електронну пошту:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Висновки конкурсної комісії з визначення переможців Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край – 2013»

Протокол № 2
засідання конкурсної комісії
від 10.07.2013р.

Конкурсна комісія провела аналіз 204 прорецензованих наукових, дослідницьких, пошукових та творчих конкурсних робіт, які надійшли із шкіл, вищих та середніх навчальних закладів, МАН, позашкільних установ. Комісія визнала, що всі роботи, крім одної, відповідають вимогам умов конкурсу. Роботи надійшли з 20 областей України, АР Крим та Польщі. Ґрунтовний аналіз конкурсних робіт членами конкурсної комісії підтверджує велику значущість конкурсу у вихованні національно - свідомої молоді, будівничих держави.
Конкурсна комісія виділила окремо групу конкурсних робіт, які присвячені величі Пророка України - Тарасові Шевченкові з нагоди 200-річчя від дня народження.
Конкурсна комісія вирішила:
І. Нагородити дипломами і грамотами:

«Шевченкіана»

Перлина конкурсу
1/30 Алентьєву Анастасію
ученицю Амвросіївської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6 Амвросіївської районної ради Донецької області
за пошуково-дослідницьку роботу «До витоків кобзарства повертаймось»
Науковий керівник: Тур Лариса Іванівна, заступник директора з НВР, учитель історії, спеціаліст вищої категорії, учитель - методист, Відмінник освіти України

І місце
2/142 Пелипенко Ольгу
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Рання творчість Т. Шевченка і польський романтизм»
Науковий керівник: Брогаренко Ірина Андріївна, вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії

ІІ місце
3/139 Скотар Ольгу
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Морфологічні та словотворчі особливості мови "Букваря южнорусского" Т.Г.Шевченка 1861 року з погляду сучасних норм»
Науковий керівник: Чекман Інна Іванівна, вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії
4/154 Карамшук Наталію
студентку Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі
за науково-дослідницьку роботу «Філософія творчості Тараса Шевченка»
Науковий керівник: Каландирець Ірина Іванівна, головний спеціаліст відділу освіти Шполянської райдержадміністрації

ІІІ місце
5/12 Морозову Анастасію
ученицю Володимирівської ЗОШ І-ІІІст. Волноваської районної ради Волноваського р-ну Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Шевченко і братчики»
Науковий керівник: Морозова Лариса Володимирівна, вчитель історії, вчитель вищої категорії
6/133 Вишенську Вікторію
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Пам'ятники Тарасу Григоровичу Шевченку на Черкащині»
Науковий керівник: Косянчук Галина Євгенівна, вчитель української мови і літератури
7/158 Лепенець Катерину
студентку Харківської юридичної академії ім. Я. Мудрого
за пошуково-дослідницьку роботу «Нові сторінки в біографії Т.Г.Шевченка Т.Г.ШЕВЧЕНКО - ГЕОГРАФ ТА КАРТОГРАФ в експедиції О.І.Бутакова»
Науковий керівник: Коломійчук Тетяна Анатоліївна, вчитель географії Шполянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Шполянської районної ради Черкаської обл.

Диплом заохочення
8/171 Мацолу Юлію
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Улюблені пісні Т.Г.Шевченка»
Науковий керівник: Забожко ІринаМиколаївна, вчитель бандури
9/172 Бочковську Оксану
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «М.Лисенко – перший інтерпретатор поезії Т.Г.Шевченка»
Науковий керівник: Забожко ІринаМиколаївна, вчитель бандури

Грамота
10/168 Хмару Інну
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за науково-дослідницьку роботу «Шевченіана в ономастиці Черкащини»
Науковий керівник: Хмара Наталія Миколаївна, Вчитель української мови та літератури
11/173 Лещенко Анастасію
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Народна пісня в житті малого Тараса»
Науковий керівник: Бардадим Олена Миколаївна, вчитель бандури
12/174 Клименко Катерину
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Співоче слово на батьківщині Т.Г.Шевченка»
Науковий керівник: Бардадим Олена Миколаївна, вчитель бандури
13/175 Корсюк Яну
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Мотиви любові до рідного краю у творчості Т.Г. Шевченка»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії
14/177 Сметану Анатолія
учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «З історії перших видань "Кобзаря" Т.Г.Шевченка: легенди і дійсність»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії

ІІ. Нагородити дипломами

1. У номінації «Видатні жінки України»

Перлина конкурсу
15/58 Лебідь Віру
ученицю КЗ "Запорізький Січовий колегіум-інтернат " ЗОР
за пошуково-дослідницьку роботу «Галина Павлів - берегиня народного мистецтва українців»
Науковий керіник: Пєткова Ольга Василівна, вчитель української мови та літератури; Науковий консультант: Яценко Олена Олексіївна

І місце
16/91 Гладун Катерину
ученицю Клеванського професійного ліцею Рівненського р-ну Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Я буду жити, бо в серці маю те, що не вмирає»
Науковий керівник: Кондратюк Тамара Романівна, викладач української мови та літератури

ІІ місце
17/1 Куланову Аліну
ученицю гімназії №8 м. Севастополя
за пошукову роботу «Леся Українка в Криму»
Науковий керівник: Іванко Наталія Федорівна, учитель української мови та літератури
18/62 Латик Вікторію
ученицю Болехівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 Івано-Франківської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Моє сокровенне. Із громадського і творчого життя Почесної членкині Союзу українок України Надії Романюк»
Науковий керівник: Бучак Галина Іванівна, вчитель української мови та літератури
Консультант: Болюк Любов Стефанівна
19/75 Василець Олесю
студентку ДЗ "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка"
за науково-дослідницьку роботу «Видатні українки Луганщини національного значення»
Науковий керівник: Пінчук Тетяна Степанівна, кандидат філологічних наук, професор, декан факультету української філології та соціальних комунікацій

ІІІ місце
20/64 Сончак Тетяну
ученицю Коломийського НВК № 9 "Школа-природничо-математичний ліцей"
за пошуково-дослідницьку роботу «Натхненна Україною Марія Фішер-Слиж»
Науковий керівник: Гнатюк Марія Миколаївна, старший вчитель, викладач інформатики
21/167 Кравця Ростислава
учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Моє життя – Україна і математика»
Науковий керівник: Отдатчикова Людмила Миколаївна, вчитель математики
22/204 Саляк Ліну
ученицю Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Жидачівського р-ну Львівської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Працюємо в ім'я української нації»
Науковий керівник: Лобойко Зоряна Іванівна, вчитель українознавства

2. У номінації «Проблеми національного виховання та гендерної політики»

Перлина конкурсу
-
І місце
23/117 Соболевську Дарину
ученицю ЗОШ І-ІІІ ст. №7 м. Славута Хмельницької обл.
за науково-дослідницьку роботу «Український ігровий фольклор та його вплив на формування особистості дитини»
Науковий керівник: Коробчук Галина Петрівна, вчитель української мови та літератури, вчитель вищої категорії

ІІ місце
24/55 Полохала Олександра
студента Запорізького національного університету
за науково-дослідницьку роботу «Мовний закон "Колісниченка-Ківалова": ймовірні наслідки»
Науковий керівник: Яценко Олена Олексіївна, асистент кафедри українознавства
25/71 Місяйло Марію
вихованку історико-краєзнавчого гуртка "Спадщина" ЦДЮТ Долинського р-ну Кіровоградської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Слово про вчителя»
Науковий керівник: Гриценко Наталія Володимирівна, керівник гуртка "Спадщина"

ІІІ місце
26/54 Нелепу Лілію
студентку Запорізького національного університету
за науково-дослідницьку роботу «Мовна ситуація в Україні напередодні виборів»
Науковий керівник: Яценко Олена Олексіївна, асистент кафедри українознавства
27/135 Герус Олександру
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Демократичні ціннісні орієнтації сучасних підлітків»
Науковий керівник: Боїн Лариса Михайлівна, учитель історії, спеціаліст вищої кат., учитель-методист

28/181 Бочковську Катерину
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Невідомий учитель Василя Симоненка»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії

3. У номінації «Україна на новому шляху»

Перлина конкурсу
29/166 Бурківську Тетяну
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «І повіє огонь новий з Холодного Яру»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії

І місце
30/13 Попова Дмитра
учня Волноваського ліцею Донецької обл.
за дослідницьку роботу «Ми - діти заробітчан»
Науковий керівник: Круглікова Наталія Анатоліївна, учитель української мови та літератури, заст. директора

ІІ місце
31/51 Юргіну Юлію
студентку Запорізького національного університету
за науково-дослідницьку роботу «Політична нація як феномен розвитку України»
Науковий керівник: Процик Ірина, асистент кафедри українознавства
32/199 Доброштан Альону
ученицю Ладанської гімназії Прилуцького р-ну Чернігівської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині»
Науковий керівник: Поліщук Володимир Миколайович, учитель історії, завідувач краєзнавчим музеєм

ІІІ місце
33/151 Приходько Тетяну
ученицю Васильківського НВК "Дошкільний навчальний заклад-ЗОШ І-ІІІ ст." Шполянської районної ради Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Життя дітей війни с. Васильків Шполянського р-ну у воєнні та повоєнні роки»
Науковий керівник: Торба Людмила Вікторівна, учитель української мови та літератури

34/119 Полончук Анастасію
ученицю НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст., гімназія» №5 м. Славути Хмельницької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Славута у хвилі сучасної української еміграції»
Науковий керівник: Сладковська Інна Анатоліївна, вчитель історії, вчитель вищої категорії
35/203 Галащук Олену
ученицю Іванопільської ЗОШ Константинівського р-ну Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Туристично-краєзнавчий маршрут Константинівка - Клебан-Бик»
Науковий керівник: Тютюнник Тамара Григорівна

4. У номінації «Краєзнавче дослідження»

Перлина конкурсу
-
І місце
36/161 Струка Василя
учня Шполянської ЗОШ І-ІІІ ст. №3-гімназія Шполянської районної ради Черкаської обл.
за дослідницьку роботу «Вплив льодовикового періоду на формування природи Черкащини»
Науковий керівник: Коломійчук Тетяна Анатоліївна, вчитель-методист, вчитель географії Шполянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Шполянської районної ради Черкаської обл.

ІІ місце
37/113 Половку Вячеслава
учня НВК ЗОШ ІІ ст. ліцею журналістики, економіки та правознавства м. Херсона
за пошуково-дослідницьку роботу «Діяльність і доля херсонської інтелігенції з 1917 по 1937 рік»
Науковий керівник: Прядко Лариса Степанівна, вчитель історії вищої категорії, вчитель-методист
38/193 Житарюк Марію
ученицюЧернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Національні будинки в Чернівцях: історія і сучасність»
Науковий керівник: Матіїшин Лілія Борисівна, учитель українознавства, української мови та літератури; Бабух Руслана Іванівна, заст. директора з виховної роботи, учитель української мови та літератури

ІІІ місце
39/43 Лисенко Анну
ученицю Новогорівської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. Токмацького р-ну Запорізької обл. за пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження історії села Новогорівка Токмацького р-ну Запорізької обл.»
Науковий керівник: Мамай Тамара Миколаївна, вчитель історії, вчитель-методист
40/68 Габорак Валерію
ученицю Червонокам'янської ЗОШ І-ІІІ ст. Олександрійського р-ну Кіровоградської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Голокост на Кіровоградщині»
Науковий керівник: Заболотна Юлія Владиславівна, учитель історії вищої категорії, старший вчитель
41/112 Польську Дар'ю
ученицю Верхньорогачицької гімназії Херсонської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Яку історію зберігають топоніми»
Науковий керівник: Земба Лідія Михайлівна

5. У номінації «Видатні постаті – гордість України»

Перлина конкурсу
42/82 Ферія Ярослава
учня Львівської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №69 Львівської міської ради Львівської області
за пошуково-дослідницьку роботу «Духовні та національні мотиви у творчості воїна і митця Ю. Буцманюка»
Науковий керівник: Марченко І.М., Ферій Н.В.

І місце
43/78 Крутяка Романа
учня СЗШ І-ІІІ ст. №31 м. Львова
за пошуково-дослідницьку роботу «Юра Шкрумеляк. Пам'ятні місця у Львові.»
Науковий керівник: Стефак Василь Федорович, Засл. Працівник культури України, член Національної спілки письменників України

ІІ місце
44/155 Каландирця Ярослава
учня Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№3-гімназія" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Звання людини з гордістю носив»
Науковий керівник: Каландирець Ірина Іванівна, головний спеціаліст відділу освіти Шполянської райдержадміністрації
45/197 Гуревича Юрія
учня Виженської ЗОШ І-ІІ ст. Вижницького р-ну Чернівецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Тарас Дебрин – наш краянин»
Науковий керівник: Гуревич Оксана Василівна, вчитель української мови та літератури

ІІІ місце
46/81 Рогожинську Анастасію
ученицю Оброшинської ЗОШ ім. Л. Шанковського І-ІІІ ст. Пустомитівського району Львівської області
за пошуково-дослідницьку роботу «Заповідь Лева Шанковського – служити народу і Україні»
Науковий керівник: .Багрій Ірина Василівна, вчитель історії
47/100 Шамбір Анну
вихованку гуртка "Юний журналіст" Костопільського будинку школярів та юнацтва
за пошуково-дослідницьку роботу «Співець Костопільського краю»
Науковий керівник: Давидюк Юлія Петрівна, керівник гуртків
48/150 Дегтяр Ольгу
ученицю Лип'янської ЗОШ І-ІІІст. Шполянської районної ради Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Кімната-музей І.М. Гончара - центр пам'яті про видатного односельця та осередок краєзнавства про рідне село»
Науковий керівник: Творогова Ольга Миколаївна, директор "Кімнати-музею І.М.Гончара"
49/152 Кравець Наталію
ученицю Лип'янської ЗОШ І-ІІІст. Шполянської районної ради Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Звитяга одного життя (І.М. Гончар)»
Науковий керівник: Творогова Ольга Миколаївна, директор "Кімнати-музею І.М.Гончара"

6. У номінації «Історія мого роду»
Перлина конкурсу
-
І місце
50/48 Смельську Лію
ученицю Запорізького Січового колегіуму
за пошуково-дослідницьку роботу «Роде наш красний, роде наш прекрасний»
Науковий керівник: Шимянова Олена Д, вчитель української мови та літератури

ІІ місце
51/47 Дубину Аліну
ученицю Запорізького Січового колегіуму
за пошуково-дослідницьку роботу «Роде наш красний, роде наш прекрасний»
Науковий керівник: Шимянова Олена Д, вчитель української мови та літератури
52/49 Кравця Андрія
учня Запорізького Січового колегіуму
за пошуково-дослідницьку роботу «Роде наш красний, роде наш прекрасний»
Науковий керівник: Шимянова Олена Д, вчитель української мови та літератури

ІІІ місце
53/88 Шумиловича Максима
учня Пункту навчання української мови при початовій школі №47 імені Корнелія Макушинського в Щеціні, Польща
за пошуково-дослідницьку роботу «Моя родина»
Науковий керівник: Дьоміна Алла, вчитель української мови
54/89 Зарічного Ігоря
учня Пункту навчання української мови при початовій школі №47 імені Корнелія Макушинського в Щеціні, Польща
за пошуково-дослідницьку роботу «Моя родина»
Науковий керівник: Дьоміна Алла, вчитель української мови
55/96 Дідовець Ангеліну
ученицю Костопільської ЗОШ №3 І-ІІІ ст. Костопільської районної ради Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Доля трьох поколінь крізь призму трьох війн»
Науковий керівник: Цимбалюк Олена Костянтинівна, заступник директора

7. У номінації «Етнографічне дослідження»

Перлина конкурсу
56/66 Півторак Дарію
ученицю Калуської гімназії, слухача гуртка мовно-літературної творчості ІФОВМАН за науково-дослідницьку роботу «Етнокультурний регіональний концепт самоідентичності українців: обрядодії різдвяно-новорічного циклу»
Науковий керівник: Дороніна Ольга Романівна, учитель історії, учитель-методист вищої категорії, заст. директора з НВР

І місце
57/127 учасників етнографічної світлиці "Народ скаже, як зав'яже" та туристсько-краєзнавчого клубу "Першоджерела"
учнів 9-11 класів Лебединського НВК "ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст. №1" Шполянської районної ради Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Лебединське весілля»
Науковий керівник: Власенко Світлана Анатоліївна, вчитель української мови та літератури, вчитель народознавства, керівник гуртка; Геращенко Зоя Володимирівна, педагог-організатор, вчитель географії, керівник гуртка

ІІ місце
58/18 Радченко Надію
ученицю Маріупольського міського ліцею Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Поховальні обряди українського народу: історія і сучасність»
Науковий керівник: Смірнова Катерина Анатоліївна, учитель української мови та літератури
59/63 Шкоропаняк Наталію
члена гуртка мовно-літературної творчості Івано-Франківського обласного відділення МАН, ученицю Калуської гімназії
за пошуково-дослідницьку роботу «Весільний символічний арсенал Бойківщини: село Збора Калуського р-ну Івано-Франківської обл.»
Науковий керівник: Півторак Віталій Романович, учитель-методист, керівник гуртка мовно-літературної творчості Івано-Франківського обласного відділення МАН, учитель-словесник, учитель-методист Калуської гімназії
60/90 Мартинюк Світлану
ученицю Дубенського НВК "школа-гімназія"
за пошуково-дослідницьку роботу «Звичаї, обряди та повір'я українського весілля на Дубенщині»

ІІІ місце
61/107 Кошмак Лілію
ученицю Рівненської загальноосвітньої школи №8
за пошуково-дослідницьку роботу «Весняна обрядовість села Велике Вербче Сарненського р-ну Рівненської обл. та роль місцевого дитячого фольклорного колективу “Криниченька” у її збереженні та популяризації»
Науковий керівник: Слободенюк Ірина Миколаївна, старший вчитель, вчитель історії вищої кваліфікаційної категорії
62/191 Пушкаренко Юлію
ученицю Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Знаково-символічне письмо буковинських рушників-переміток»
Науковий керівник: Матіїшин Лілія Борисівна, учитель українознавства, української мови та літератури; Шкрібляк Микола Миколайович, Заслужений діяч мистецтв України
63/194 Плішко Наталію
ученицю Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Українська народна іграшка: духовний та функціональний аспект»
Науковий керівник: Матіїшин Лілія Борисівна, учитель українознавства, української мови та літератури

8. У номінації «Літературознавство, мовознавство та фольклор»

Перлина конкурсу
64/120 Ліскову Людмилу
ученицю НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» №5 м. Хмельницька
за пошуково-дослідницьку роботу «Славута у колі сучасних іншомовних запозичень»
Науковий керівник: Полончук Антоніна Іванівна, вчитель української мовита літератури, вчитель вищої категорії, старший вчитель

І місце
65/61 Федоришин Марію
ученицю Івано-Франківського обласного ліцею інтернату для обдарованих дітей з сільської місцевості
за науково-дослідницьку роботу «Яскравий світ лемківських народних балад»
Науковий керівник: Хомич Ольга Іванівна, керіник гуртка з української літератури Івано-Франківського обласного відділення МАН України

ІІ місце
66/73 Федорову Яну
студентку ДЗ "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка"
за науково-дослідницьку роботу «Поетеси Луганщини Ганна Гайворонська й Антоніна Листопад»
Науковий керівник: Бойцун Ірина Євгенівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури та методики її викладання
67/159 Лепенець Катерину
студентку Харківської юридичної академії ім. Я. Мудрого
за науково-дослідницьку роботу «Балада як жанр та її інтерпретації в поезії Олекси Влизька»
Науковий керівник: Золотарьова Алла Миколаївна, вчитель української мови і літератури Шполянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Шполянської районної ради Черкаської обл.
Рецензент: Поліщук Володимир Трохимович, доктор філологічних наук, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького

ІІІ місце
68/7 Третяк Марію
ученицю Луцької гімназії № 21 ім. Михайла Кравчука
за науково-дослідницьку роботу «Конкорданс драми Лесі Українки "Бояриня"
Науковий керівник: Богдан С.К., кандидат філологічних наук, професор
69/34 Безсмельцеву Юлію, Вощану Марію
учениць Дружківської загальноосвітньої школи I-IIIст. № 9 Дружківської міської ради Донецької області
за пошуково-дослідницьку роботу «Функції пейзажу в «Легендах старокиївських» Наталени Королевої»
Науковий керівник: Соловйова Людмила Петрівна, учитель української мови та літератури
70/200 Антонюк Вікторію
ученицю ЗОШ № 12 м. Житомира
за дослідницьку роботу «Лексико-семантичні аспекти молодіжного сленгу англійської мови та його вплив на українську мову»
Науковий керівник: Волченко Ольга Альбертівна, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 7

9. У номінації «Поетичний голос, художньо-літературна творчість»

Перлина конкурсу
71/41 Разумович Ірину
студентку ІІІ курсу факультету іноземної філології Запорізького національного університету
за творчу роботу «Про що співає Гамаюн? Фантастично-патріотична повість.»
Науковий керівник: Яценко Олена Олексіївна

І місце
72/28 Герасименко Людмилу
ученицю Маріупольского міського ліцею Донецької обл.
за творчу роботу «Драма-фентезі "Одмінок"»
Науковий керівник: Даниленко Людмила Іванівна, учитель української мови та літератури

ІІ місце
73/44 Харченко Олесю
студентку Запорізького національного університету
за творчу роботу «Ангел. Проза»
Науковий керівник: Процик Ірина Володимирівна, асистент кафедри українознавства
74/67 Василенко Олександру
студентку Національного педагогіного університету ім. М.П.Драгоманова
за творчі роботи «Реінкарнації. Поезія. Проза»

ІІІ місце
75/26 Бабкіну Валерію
ученицю Маріупольского міського ліцею Донецької обл.
за творчу роботу «Скіфська богиня Табіті, або магічний подих степів (легенда-феєрія)»
Науковий керівник: Наріжна Лариса В’ячеславівна, учитель української мови та літератури
76/42 Білу Сніжану
студентку Запорізького національного університету
за пошуково-дослідницьку роботу «Веселка юного серця»
Науковий керівник: Процик Ірина, асистент кафедри українознавства

10. У номінації «Історія мого краю»

Перлина конкурсу
-
І місце
77/79 учнів 8-х класів
Оброшинської ЗОШ І-ІІІ ст. Пустомитівського р-ну Львівської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Село моє рідне - родимий мій краю»
Науковий керівник: Кушнір Світлана Євгенівна, вчитель географії

ІІ місце
78/85 Шарт Катерину
ученицю Троїцької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоодеського р-ну Миколаївської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Історія зниклого села Добрянка»
Науковий керівник: Іванова Наталія Іванівна, вчитель
79/110 учнів 9-11 класів
Люботинської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Харківської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Пам'ять в наших серцях»
Науковий керівник: Іванченко Олена Анатоліївна

ІІІ місце
80/9 Шкурат Яну
ученицю Анадольського НВК Волноваського р-ну Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «З Галичини - на Донеччину: призабуті сторінки переселення»
Науковий керівник: Рожкова Ольга Олексіївна, учитель української мови
81/185 Ємець Лілію
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за науково-дослідницьку роботу «Черкащина в описах іноземців XV – XVIII ст.»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії
82/187 Веретеннікова Олександра
учня Черкаської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 32, член гуртка «Історики-краєзнавці» ЦТКЕСУМ м. Черкас
за пошуково-дослідницьку роботу «Вільшана – Богом дана!»
Науковий керівник: Щербина Микола Миколайович, керівник гуртка «Історики-краєзнавці», вчитель історії та правознавства Черкаської ЗОШ № 32, член правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців

11. У номінації «Ми – горда нація»

Перлина конкурсу
83/14 Воронову Марію
студентку ОКР "Магістр історії" Маріупольського державного університету
за науково-дослідницьку роботу «Понад усе - любов до України (Діяльність ОУН в Маріуполі в роки Другої світової війни)»

І місце
84/8 Костіну Аліну
ученицю Новогродівської ЗОШ №7 Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Щоби нація могла жити, мусять найкращі її герої вмирати»
Науковий керівник: Гаврилова Любов Георгіївна, учитель вищої категорії, учитель-методист

ІІ місце
85/10 Ільєвського Владислава
учня Новогродівської ЗОШ №7 Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Культурно-просвітницька діяльність легіону Українських Січових Стрільців у роки першої світової війни»
Науковий керівник: Гаврилова Любов Георгіївна, учитель вищої категорії, учитель-методист
86/170 Бондура Олександра
учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу “Любити Україну до глибини кишені”
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії

ІІІ місце
87/52 Василегу Марію
студентку Запорізького національного університету
за пошуково-дослідницьку роботу «Доки бужде жити дух наш запорозький, доти Україна буде в світі жить!»
Науковий керівник: Стадніченко Ольга Олександрівна, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри українознавства
88/182 Осадчу Оксану
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Магія козацької пісні»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії
89/198 Надвірнянського Юліана
члена Малої академії наук України, учня Вижницької ЗОШ I-III ступенів
ім. Ю. Федьковича
за пошуково-дослідницьку роботу «Фестиваль «Червона рута» як символ збереження національної культури крізь призму глобалізаційних процесів»
Науковий керівник: Герегова Світлана Володимирівна, кандидат історичних наук, доцент ЧНУ ім. Ю. Федьковича

12. У номінації «За оригінальність»

Перлина конкурсу
-
І місце
90/31 Слободенюк Катерину
ученицю Амвросіївської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6 Амвросіївської районної ради Донецької області
за пошуково-дослідницьку роботу «Чудова країна жовтогарячих квітів»
Науковий керівник: Юсуфзянова Ірина Василівна, заступник директора з НВР, учитель - методист, Відмінник освіти України

ІІ місце
91/2 Куртасанову Емінетотай
ученицю Сонячнодолинської ЗОШ І-ІІІ ст. м. Судака АР Крим за пошуково-дослідницьку роботу «Витоки етнографії сузір'я народів Криму в роботі Сонячнодолинського осередку МАЛіЖ»
Науковий керівник: Острейко Ніна Павлівна, учитель-методист вищої категорії української мови та літератури
92/196 Джала Сергія
учня Вижницької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ю. Федьковича Чернівецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Чорні дати української історії»
Науковий керівник: Кибич Надія, вчитель українознавства
Консультант: Надвірнянська Олеся Василівна, викладач по класу бандури і вокалу Вижницької школи мистецтв

ІІІ місце
93/87 учнів 10-х класів
Червонозаводської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Лохвицької районної ради Полтавської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Я пишаюсь малою Батьківщиною?»
Науковий керівник: Войтенко Інна Григорівна, учитель історії та правознавства, заст. дир. з НВР
94/136 Герус Олександру
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження автентичних традицій Шполянського краю через творчість аматорських колективів»
Науковий керівник: Боїн Лариса Михайлівна, учитель історії, спеціаліст вищої кат., учитель-методист
95/27 Батог Анастасію
ученицю спеціалізованої школи № 66 м. Маріуполь Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Галина Лихачова: «Якщо у дітей буде дитинство, у країни буде майбутнє ...»
Науковий керівник: Катєньова Олександра Сергіївна, вчитель трудового навчання,
вчитель вищої категорії

13. У номінації «Публіцистика і журналістика»

Перлина конкурсу
96/97 Медведєва Андрія
учня школи "Центр надії" м. Рівне
за пошуково-дослідницьку роботу «Скарби Острозьких»
Науковий керівник: Герус Людмила Григорівна, вчитель української мови та літератури
97/98 Медведєва Андрія
учня школи "Центр надії" м. Рівне
за творчу роботу «На сьомому небі»
Науковий керівник: Герус Людмила Григорівна, вчитель української мови та літератури
І місце
98/3 Притулюка Василя
учня Луцької гімназії №4
за науково-дослідницьку роботу «Поезія Василя Слапчука- моє відкриття»
Науковий керівник: Стрільчук Людмила Василівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Східноєвропейського національного університету
99/4 Притулюка Василя
учня Луцької гімназії №4 за пошуково-дослідницьку роботу «Прабабуся Віра Панасівна»
Науковий керівник: Стрільчук Людмила Василівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Східноєвропейського національного університету

ІІ місце
100/116 Шаруділову Аліну
ученицю Новотроїцької гімназії смт. Новотроїцьке Херсонської області
за творчу роботу «Лист сина до матері»
Науковий керівник: Ніколюк Лариса Веніамінівна, заступник директора, учитель української мови та літератури, учитель – методист, Відмінник освіти України

ІІІ місце
101/92 Столярчук Ольгу
студентку Рівненського коледжу економіки та бізнесу
за творчу роботу «З любов'ю в серці пишуться рядки»
Науковий керівник: Кондратюк Тамара Романівна, викладач української мови та літератури
102/105 Мельник Яну
ученицю Рівненської загальноосвітньої школи №8
за пошуково-дослідницьку роботу «Пристрасна дорога до життя Анжеліки Рудницької»
Науковий керівник: Слободенюк Ірина Миколаївна, старший вчитель, вчитель історії вищої кваліфікаційної категорії
103/106 Плахту Аліну
ученицю Рівненської загальноосвітньої школи №8
за пошуково-дослідницьку роботу «Слово про полум’яну патріотку України - Олександру Петрикову»
Науковий керівник: Слободенюк Ірина Миколаївна, старший вчитель, вчитель історії вищої кваліфікаційної категорії

14. У номінації. «Криниця духовності»

Перлина конкурсу
104/118 Семенюк Діану
ученицю Технологічного багатопрофільного ліцею м.Хмельницький
за пошуково-дослідницьку роботу «Чудотворні ікони Хмельниччини: історико - релігієзнавчий аспект»
Науковий керівник: Михайлів Тарас Володимирович, вчитель вищої категорії, вчитель – методист
І місце
105/60 Петрів Ольгу
ученицю Івано-Франківського обласного ліцею інтернату для обдарованих дітей з сільської місцевості
за пошуково-дослідницьку роботу «Юрій Федорів (1907-2001) - любов до Бога та людей крізь усі грані життя»
Науковий керівник: Хомич Ольга Іванівна, керіник гуртка з української літератури Івано-Франківського обласного відділення МАН України

ІІ місце
106/29 Андрющенко Олену
ученицю Спеціалізованої школи з поглибленим вивченням окремих предметів І-ІІІ ст. №4 м. Маріуполя Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Історія Свято-Покровського храму с. Бойове»
Науковий керівник: Андрєєва Світлана Станіславівна, учитель трудового навчання та технології
107/157 Лук'яненко Марію
ученицю Шполянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Черкаської обл.
за науково-дослідницьку роботу "Аз есмь с вами и никтоже на Вы"
Науковий керівник: Ложкова Зоя Олександрівна, методист районного методкабінету

ІІІ місце
108/115 Клименко Вікторію
ученицю Новотроїцької гімназії смт. Новотроїцьке Херсонської області
за пошуково-дослідницьку роботу «Почаївська Свято-Успенська Лавра - духовний осередок українсього народу»
Науковий керівник: Ніколюк Лариса Веніамінівна, заступник директора, учитель української мови та літератури, учитель – методист, Відмінник освіти України
109/190 Симонову Вероніку
ученицю Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Церква святої Параскеви»
Науковий керівник: Матіїшин Лілія Борисівна, учитель українознавства, української мови та літератури; Котляр Михайло Давидович, керівник клубу "Азимут"

15. У номінації «Екологія та здоров’я нації»

Перлина конкурсу
-
І місце
110/40 Маняцу Марію
студентку ДВНЗ "Ужгородський національний університет"
за науково-дослідницьку роботу «Закарпаття - край заповідників і резерватів. Роль молоді у збереженні заповідного довкілля.»
111/138 Скотар Ольгу
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Експериментальне обгрунтування програми профілактики порушень зору молодших школярів засобами фізичного виховання і лікувальної фізкультури очей»

ІІ місце
112/130 Шкарбан Олену
ученицю ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Шполи Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Даріївський ландшафтний парк»
Науковий керівник: Коломійчук Тетяна Анатоліївна, вчитель-методист
Науковий керівник: Шевченко Людмила Василівна, вчитель біології

ІІІ місце
113/140 Лук'яненка Миколу
учня Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Пристосувальні особливості деяких інвазійних рослин»
Науковий керівник: Шевченко Людмила Василівна, вчитель біології
114/141 Цяпкала Романа
учня Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження становлення сільськогосподарського підприємства "Шпола-агро-індустрі"»
Науковий керівник: Цяпкало Ірина Олексіївна, вчитель математики та фізики, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист
115/149 Богач Ольгу
ученицю Лозуватської ЗОШ І-ІІІ ст. Шполянської районної ради Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Природні багатства мого краю»
Науковий керівник: Богач Людмила Олександрівна, директор

ІІІ. Нагородити дипломами заохочення

У номінації «Проблеми національного виховання та гендерної політики»
116/56 Брагіну Богдану
студентку Запорізького національного університету
за науково-дослідницьку роботу «Заборони української мови в СРСР»
Науковий керівник: Яценко Олена Олексіївна, асистент кафедри українознавства

У номінації «Краєзнавче дослідження»
117/111 Польську Мар'яну
ученицю Верхньорогачицької гімназії Херсонської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Про минуле Верхньорогачицької землі розповідають топоніми»
Науковий керівник: Земба Лідія Михайлівна
118/19 Шпаченко Наталію
ученицю Білокузьминівської ЗОШ І-ІІІ ст. Костянтинівської райдержадміністрації Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Історія села Білокузьминівка»
Науковий керівник: Кірєєва Євгенія Миколаївна, учитель історії

У номінації «Видатні постаті – гордість України»
119/114 Карецького Дмитра
студента Мелітопольської аграрної академії
за пошуково-дослідницьку роботу «Право на безсмертя. Культурно - освітня діяльність Андрея Шептицького»
Науковий керівник: Карецька Людмила Петрівна, учитель Новотроїцької гімназії, спеціаліст I категорії
120/144 Присяжненко Інну
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Духовний світ Олександра Діхтяренка - одного з кращих поетів Шполянщини»
Науковий керівник: Варламова Наталія Анатоліївна, вчитель української мови і літератури, спеціаліст 2 кат.
121/186 Клімову Тетяну
вихованку Центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту
учнівської молоді м. Черкас; учениця 10-М класу Черкаської ЗОШ № 32
за пошуково-дослідницьку роботу «Крізь темряву – до всього світу»
Науковий керівник: Щербина Микола Миколайович, керівник гуртка «Історики-краєзнавці», вчитель історії та правознавства Черкаської ЗОШ № 32, член правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців

У номінації «Етнографічне дослідження»
122/24 Літовчук Катерину
ученицю комунального закладу " ЗОШ І –ІІІ ступенів №34» м. Маріуполя Донецьої обл.
за пошуково-дослідницьку роботу "І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю"
Наукові керівники: Григораш Тіна Миколаївна, учитель трудового навчання ; Сенько Ірина Олексіївна, учитель української мови та літератури
123/99 Сущик Юлію
ученицю Костопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Поліська великодня писанка»
Науковий керівник: Курганович Оксана Василівна, педагог організатор
124/192 Влайка Андрія
учня Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Буковинські традиції народного вирізування та різьблення в архітектурі Чернівців кінця ХІХ - початку ХХ ст.»
Науковий керівник: Матіїшин Лілія Борисівна, учитель українознавства, української мови та літератури; Шкрібляк Микола Миколайович, Заслужений діяч мистецтв України

У номінації «Літературознавство, мовознавство та фольклор»
125/74 Манько Альону
студентку ДЗ "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка"
за науково-дослідницьку роботу «Рідний край у поетичній палітрі Івана Низового»
Науковий керівник: Пінчук Тетяна Степанівна, кандидат філологічних наук, професор, декан факультету української філології та соціальних комунікацій
126/6 Логвинчук Наталію
студентку Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
за науково-дослідницьку роботу «Семантика засобів невербальної комунікації у євангельських текстах (Євангеліє від Матвія та Євангеліє від Івана)»
Науковий керівник: . Богдан Світлана К., канд. Філологічних наук, професор

У номінації «Поетичний голос, художньо-літературна творчість»
127/20 Явдась Неонілу
ученицю Спеціалізованої школи з поглибленим вивченням окремих предметів І-ІІІ ст. №4 м. Маріуполя Донецької обл.
за поетичну збірку «Дорога додому»
Науковий керівник: Алексєєва-Малокуцька Вікторія Станіславівна, учитель української мови та літератури, народознавства

У номінації «Екологія та здоров’я нації»
128/120а Ліскову Людмилу
ученицю НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» №5 м. Хмельницька
за пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження здоров’я мого оточення»
Науковий керівник: Полончук Антоніна Іванівна, вчитель української мови
та літератури, вчитель вищої категорії, старший вчитель

129/188 Пилип'юк Юліану
ученицю Вижницької ЗОШ І-ІІІ ст. Чернівецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Сучасні домашні птахи в Україні»
Науковий керівник: Фочук Оксана Дмитрівна, вчитель біології

ІV. Нагородити грамотами за участь у конкурсі:

У номінації «Видатні жінки України»
130/35 Ряскову Олесю
ученицю Комунального закладу "Маріупольська спеціалізована школа І –ІІІ ступенів №66» м. Маріуполя Донецьої обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Життєвий шлях Людмили Коваленко»
Науковий керівник: Спесівцева Наталія Юріївна, учитель історії, спеціаліст вищої категорії
131/50 Прессель Аліну
ученицю Коханівської ЗОШ Токмацького р-ну Запорізької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Омріяна небом. Доля Поліни Осипенко»
132/103 Ктіторову Анастасію
ученицю ЗОШ с. Городок Рівненського р-ну Рівненської обл..
за пошуково-дослідницьку роботу «Дороги долі Наталії Негребецької»
133/108 Гуріну Марину
ученицю Моквинської ЗОШ І-ІІІ ст. Костопільського р-ну Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Тріада "Бог, Україна, українські діти" - сенс життя Антоніни Горохович»
Науковий керівник: Драганчук Ольга
134/123 Гончаренко Ольгу
ученицю Смілянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Жінка-патріот»
Науковий керівник: Новочуб Валентина Михайлівна, учитель світової літератури та художньої культури

У номінації «Проблеми національного виховання та гендерної політики»
135/23 Білокоз Каріну
ученицю Ольгинської ЗОШ І-ІІІ ст. Волноваської районноїт ради Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Школа-колиска нашого дитинства»
Науковий керівник: Недолужко Лариса Миколаївна, учитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії
136/38 Мельничук Світлану, Безсмельцеву Юлію
учнів ЗШ І-ІІІ ст. №9 м. Дружківки Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу « "Анастасія" - воскресіння жінки і української культури»
Науковий керівник: Макарова Ніна Георгіївна, учитель історії, вища категорія, ст. учитель, відмінник освіти України
137/57 Вакшину Анастасію
студентку Запорізького національного університету
за науково-дослідницьку роботу «Хронологія заборон української мови періоду Російської імперії»
Науковий керівник: Яценко Олена Олексіївна, асистент кафедри українознавства
138/83 Ярошевич Наталію
ученицю ТурківськаЗОШ №1 Львівської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Школа - мій дім»
139/93 Кравчук Мар'яну
студентку факультету іноземної філології Рівненського державного гуманітарного університету
за пошуково-дослідницьку роботу «Рівненська українська гімназія: 90-річна історія формування громадянської компетентності в учнів»
Науковий керівник: Оксенюк Оксана Володимирівна, доцент кафедри загальної і соціальної педагогіки та управління освітою
140/143 Кравченка Євгенія
учня Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Вплив темпераменту на успішність навчальної діяльності молодших школярів»
Науковий керівник: Кравченко Марія Михайлівна, практичний психолог, вихователь-методист ДНЗ №4 "Сонечко"
141/165 Вовченко Аліну
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №2-ліцей"
за дослідницьку роботу «Ідеї національного виховання та народна педагогіка в контексті сьогоденного становища інституту людини в Україні»

У номінації «Краєзнавче дослідження»
142/37 Омельченка Артема, Соловйова Максима
учнів ЗШ І-ІІІ ст. №9 м. Дружківки Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Сторінки історії пожежної команди м. Дружківка Донецької обл.»
Науковий керівник: Макарова Ніна Георгіївна, учитель історії, вища категорія, ст. учитель, відмінник освіти України
143/59 Ставицьку Вероніку
ученицю КЗ "Запорізький Січовий колегіум-інтернат " ЗОР
за пошуково-дослідницьку роботу «"Звідки ця назва?" (с. Стульневе, с. Кам'янка)»
Науковий керіник: Власова О.М.
144/70 Шпурика Станіслава
учня Червонокам'янської ЗОШ І-ІІІ ст. Олександрійського р-ну Кіровоградської обл. за пошуково-дослідницьку роботу «Зникають села… та щоб не зникли люди»
Науковий керівник: Заболотна Юлія Владиславівна, учитель історії вищої категорії, старший вчитель
145/72 Котову Альону
студентку Стахановського факультету ДЗ "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка"
за пошуково-дослідницьку роботу «Моя Лозно-Олександрівка»
Науковий керівник: Бойцун Ірина Євгенівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури та методики її викладання
146/86 Крохмаль Аліну
ученицю Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Кривоозерської районної ради Миколаївської області
за пошуково-дослідницьку роботу «Єврейські поселення на Миколаївщині у ХІХ - першій половині ХХ ст.»
Науковий керівник: Коваль Антоніна Іванівна, вчитель історії вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України
147/109 Путрик Олену
ученицю Люботинської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Харківської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Маєток Гиївка -старовинна пам'ятка нашого міста»
Науковий керівник: Іанченко Олена Анатоліївна
148/125 Куліковську Вікторію
ученицю Смілянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Край мій Смілянський над Тясьмином сивим…»
Науковий керівник: Подрушняк Любов Іванівна, учитель географії
149/128 Гранюка Владислава
учня ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Шполи Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Шполянщина туристична»
Науковий керівник: Коломійчук Тетяна Анатоліївна, вчитель-методист
150/129 Поліщука Віктора
учня ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Шполянської районної ради Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Мандрівка містом Шпола Черкаської обл.»
Науковий керівник: Коломійчук Тетяна Анатоліївна, вчитель-методист
151/153 Колісник Катерину
ученицю Капустинського НВК "Дошкільний навчальний заклад-ЗОШ І-ІІІ ст." Шполянської районної ради Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження історії с. Капустино Шполянського р-ну Черкаської обл.»
Науковий керівник: Павловський Віктор Володимирович, вчитель історії
152/202 Свільонка Дениса
учня ЗОШ с. Віролюбівка Константинівського р-ну Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Історія школи»

У номінації «Видатні постаті – гордість України»
153/5 Христин Ірину
ученицю Бужанської Зош І-ІІІ ст. Горохівського р-ну Волинської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Степан Кривенький - співець Волинського краю»
Науковий керівник: Стрільчук Галина Миколаївна, вчитель української мови та літератури, вчитель вищої категорії, старший учитель
154/33 Каланчук Валерію
ученицю Амвросіївської загальноосвітньої школи I-IIIступенів №6 Амвросіївської районної ради Донецької області
за пошуково-дослідницьку роботу «Хрестителі України – Русі. Рівноапостольний князь Володимир та його дружина – візантійська царівна Анна»
Науковий керівник: Чорна Галина Леонідівна, учитель російської мови та літератури, світової літератури, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, Відмінник освіти України
155/36 Маляр Марію
ученицю Комунального закладу "Маріупольська спеціалізована школа І –ІІІ ступенів №66» м. Маріуполя Донецьої обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Віктор Нільсен та його відбиток в архітектурі Маріуполя»
Науковий керівник: Спесівцева Наталія Юріївна, учитель історії, спеціаліст вищої категорії
156/95 Дулік Діану
ученицю Костопільської ЗОШ №3 І-ІІІ ст. Костопільської районної ради Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження поетичної творчості Петра Велесика»
Науковий керівник: Аврамишина Катерина Михайлівна, вчитель української мови та літератури
157/126 Козлову Аліну
ученицю Смілянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Черкаської обл
за пошуково-дослідницьку роботу «Микола Воробйов - наш видатний земляк, духовний орієнтир»
158/145 Колісник Марину
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Справа життя Анатолія Лібовнера»
Науковий керівник: Боїн Лариса Михайлівна, учитель історії, спеціаліст вищої кат., учитель-методист
159/163 Бесараба Євгенія
вчителя історії і правознавства в с. Кримки Шполянського р-ну Черкаської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Постать Богдана Хмельницького у дослідженнях Михайла Максимовича»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії

160/183 Осипову Діану
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Богатир із Красенівки (Піддубний Іван Максимович)»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії

У номінації «Історія мого роду»
161/16 Бідношеєву Катерину
ученицю Торезької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Історія моєї Батьківщини через історію моєї родини»
Науковий керівник: Могила Наталія Олексіївна, учитель історії та правознавств
162/17 Корощенко Олену
ученицю ДНЗ "Макіївський будівельний центр професійно-технічної освіти
ім. Ф.І.Бачуріна" за пошуково-дослідницьку роботу «Моя сім'я - найкращий скарб»
Науковий керівник: Іосипова Любов Хнаніївна, викладач історії
163/21 Саранчу Вероніку
ученицю Спеціалізованої школи з поглибленим вивченням окремих предметів І-ІІІ ст. №4 м. Маріуполя Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Генеалогія родини Саранча-Турянських в контексті історії України»
Науковий керівник: Філатова Олена Петрівна, учитель історії
164/32 Яваєва Богдана
учня Амвросіївської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6 Амвросіївської районної ради Донецької області
за пошуково-дослідницьку роботу «У житті завжди є місце подвигу…»
Науковий керівник: Усенко Олена Володимирівна
165/39 Славича Владислава
учня ЗШ І-ІІІ ст. №9 м. Дружківки Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Я- українець. З глибини родоводу. Переселення етнічних українців з Лемківщини в Сталінську (Донецьку) область в історії моєї родини»
Науковий керівник: Макарова Ніна Георгіївна, учитель історії, вища категорія, ст. учитель, відмінник освіти України
166/45 Куваєва Данила
учня Запорізького Січового колегіуму
за пошуково-дослідницьку роботу «Роде наш красний, роде наш прекрасний»
Науковий керівник: Шимянова Олена Д, вчитель української мови та літератури
167/46 Агапову Ольгу
ученицю Запорізького Січового колегіуму
за пошуково-дослідницьку роботу «Роде наш красний, роде наш прекрасний»
Науковий керівник: Шимянова Олена Д, вчитель української мови та літератури
168/131 Дяченка Дмитра
учня Кривоколінського НВК Тальнівського р-ну Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Дві галузки мого роду»
Науковий керівник: Панщанна Вікторія Олександрівна, учитель української мови та літератури
169/132 Метушевську Юлію
ученицю Кривоколінського НВК Тальнівського р-ну Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Без роду немає народу»
Науковий керівник: Панщанна Вікторія Олександрівна, учитель української мови та літератури

У номінації «Етнографічне дослідження»
170/11 авторську групу "Знаменка"
учнів 8-10 класів Черкаської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Слов'янського р-ну Донецької обл. за пошуково-дослідницьку роботу «Слобожанська хата»
Наукові керівники: Соколова Ганна Іванівна, вчитель історії, Прядко Вікторія Вікторівна, вчитель поч. класів;
Науковий консультант: Тішина Ірина Олександрівна, зав. Музеєм НАП та дитячої творчості просто неба с. Перелесне
171/22 Дангулжі Анастасію
ученицю Маріупольського міського ліцею Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження обряду проводів юнаків до війська в селі Македонівка Володарського району: від давнини до сучасності»
Науковий керівник: Наріжна Лариса В'ячеславівна, учитель української мови та літератури
172/25 Рикалєву Ірину
ученицю Маріупольского міського ліцею Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження обряду ворожіння села Нараївка Хмельницької області»
Науковий керівник: Наріжна Лариса В’ячеславівна, учитель української мови та літератури
173/80 Лашко Сніжану
ученицю Піддністрянського НВК Жидачівського р-ну Львівської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Український борщ»
Науковий керівник: Хлопоніна-Зубрицька Людмила Петрівна, заступник директора
174/84 Колосович Христину
ученицю ТурківськаЗОШ №1 Львівської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Бойківські фестини в нашому краї»
175/94 Дулік Діану
ученицю Костопільської ЗОШ №3 І-ІІІ ст. Костопільської районної ради Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Із глибин народної обрядовості - до сучасності»
Науковий керівник: Аврамишина Катерина Михайлівна, вчитель української мови та літератури
176/101 Сущик Юлію
вихованку гуртка "Історичне краєзнавство" Костопільського будинку школярів та юнацтва
за пошуково-дослідницьку роботу «Дивовижний світ Поліської вишивки»
Науковий керівник: Стасюк Наталія Василівна, керівник гуртків
177/156 Лісогор Олександру
Ученицю Шполянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Українська вишивка на Черкащині. Минуле, сучасне, майбутнє.»
Науковий керівник: Золотарьова Алла Миколаївна, вчитель української мови і літератури

У номінації «Літературознавство, мовознавство та фольклор»
178/53 Салахан Світлану
студентку Запорізького національного університету
за науково-дослідницьку роботу «Причини двомовності в Україні»
Науковий керівник: Яценко Олена Олексіївна, асистент кафедри українознавства
179/76 Орел Тетяну
ученицю Кіровської багатопрофільної гімназії Луганської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Міфопоетичний казковий світ у повісті Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків"»
Науковий керівник: Шиліна Людмила Василівна, учитель-методист
180/134 Вишенську Вікторію
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Англіцизми у сучасній українській мові»
Науковий керівник: Ракітіна Зоя Євгенівна, вчитель-методист англійської мови, вчитель вищої категорії
181/147 Мишалову Віку
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за науково-дослідницьку роботу «Роман Ліни Костенко "Маруся Чурай" - перлина української літератури ХХ століття»
Науковий керівник: Косянчук Галина Євгенівна, вчитель української мови і літератури

У номінації «Поетичний голос, художньо-літературна творчість»
182/195 Осадчук Наталію
студентку Чернівецького училища культури та мистецтв ім. С. Воробкевича
за збірку поезій «Що виспівали серце і душа»
Науковий керівник: Надія Кибич

У номінації «Історія мого краю»
183/15 Бережну Світлану
ученицю Іллічівської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. Костянтинівського р-ну Донецької обл. за пошуково-дослідницьку роботу «Село моє, для мене ти єдине (з історії села Ілліча)»
Науковий керівник: Кісіленко Світлана Володимирівна, вчитель історії
184/77 Межинську Юлію
студентку ДЗ "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" за пошуково-дослідницьку роботу «Історія селища Марківка»
Науковий керівник: Бойцун Ірина Сергіївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури та методики її викладання
185/121 учнів 7-9 класів
Голов'ятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Смілянського р-ну Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Цікава і захоплююча Черкащина»
Науковий керівник: Кононенко Юлія Олександрівна, вчитель історії та географії, Координатор проекту: Коломійчук О.Л., директор школи
186/124 Ткаченко Анастасію
ученицю Смілянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Моя рідна земля…»
Науковий керівник: Подрушняк Любов Іванівна, учитель географії
187/162 Природничо-краєзнавчий гурток "Едельвейс"
Шполянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Шполянської районної ради Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни»
Науковий керівник: Коломійчук Тетяна Анатоліївна, вчитель-методист, вчитель географії
188/164 Бесараба Євгенія
вчителя історії і правознавства в с. Кримки Шполянського р-ну Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Історія села Кримок»
189/169 Коваль Олену
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Додому вернуся, коли б що не сталось»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії
190/176 Савка Віталія
учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Надлак - означає «Наддолина»
Науковий керівник: Сорич Ірина Володимирівна, вчитель історії
191/178 Яцуна Олександра
учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Моє село із гордим ім'ям "Княжа"»
Науковий керівник: Небесна Валентина Іванівна, вчитель історії
192/179 Бабчук Дар'ю
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Село, як село, над красунею Синюхою»
Науковий керівник: Слюсар Надія Іванівна, вчитель географії
193/180 Коваль Анжеліку
ученицю Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Історія села Головківка»
Науковий керівник: Слюсар Надія Іванівна, вчитель географії
194/184 Лисенка Юрія
учня Шевченківської загальноосвітньої школи – інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно – естетичного профілю Черкаської обласної ради
за пошуково-дослідницьку роботу «Сидорівка моя — серце моє»

У номінації «За оригінальність»
195/146 Присяжненко Інну
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Історія виникнення і розвитку телеграфної та телефонної справи в м. Шпола»
Науковий керівник: Боїн Лариса Михайлівна, учитель історії, спеціаліст вищої кат., учитель-методист

У номінації «Публіцистика і журналістика»
196/104 Лящук Ольгу
ученицю Тучинської ЗОШ Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Активний християнський діяч у моєму селі»

У номінації «Криниця духовності»
197/69 Журила Віталія
учня Червонокам'янської ЗОШ І-ІІІ ст. Олександрійського р-ну Кіровоградської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Храм душі червонокам'янців»
Науковий керівник: Заболотна Юлія Владиславівна, учитель історії вищої категорії, старший вчитель
198/102 Вірченко Поліну
ученицю Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, м. Костопіль Рівненської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Українські козацькі барокові храми як уособлення величі та духовних устремлінь бурхливої звитяжної доби»
Науковий керівник: Середа Марія Миколаївна, вчитель художньої культури
199/122 гурток "Пошук"
учнів 7-9 класів Смілянської ЗОШ І-ІІІ ст. №6 Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Свята спадщина»
Науковий керівник: Темченко Наталія А., педагог-організатор-методист, Координатор проекту: Танцюра Алла Іванівна, директор школи
200/137 Вечірка Павла
учня Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№2-ліцей" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження біблійно-просвітницької діяльності церкви адвентистів сьомого дня в Україні»
Науковий керівник: Боїн Лариса Михайлівна, учитель історії, спеціаліст вищої кат., учитель-методист
201/160 Васильченко Світлану
ученицю Шполянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Шполянської районної ради Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Церкви та релігії мого краю»
Науковий керівник: Коломійчук Тетяна Анатоліївна, вчитель-методист

У номінації «Екологія та здоров’я нації»
202/148 Бирюк Вікторію
ученицю Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.№3-гімназія" Черкаської обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Шполка - річка мого міста»
Науковий керівник: Коломійчук Сергій Володимирович, вчитель географії вищої категорії
203/189 Федорчак Марію
ученицю Вижницької ЗОШ І-ІІІ ст.ім. Юрія Федьковича Чернівецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Збережемо тварин, що занесені до Червоної книги України, на теренах Вижницького району»
Науковий керівник: Фочук Оксана Дмитрівна, вчитель біології
Робота не атестована, як така, що не відповідає вимогам умов конкурсу (по віку -9 років):
204/201 Крамаренка Владислава
учня НВК с. Горське Константинівського р-ну Донецької обл.
за пошуково-дослідницьку роботу «Известные личности»
Науковий керівник: Крамаренко Марія Вікторівна

Конкурсна комісія:
Ростислава Федак, Микола Жулинський
Оксана Маланчук-Рибак, Лілія Григорович
Олександра Приставська, Леся Генералюк
Наталія Ферій, Ніна Батанова
Наталія Луців, Віра Мединська
Ірина Білик, Любов Гаврилова

Створення і підтримка сайту pbb.lviv.ua

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123