This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Історія зниклого села Добрянка

Шарт Катерина, м. Нова Одеса, Миколаївська обл.

Однією із проблем сьогодення в Україні є зникнення з її карти багатьох поселень. Цей процес почався у семидесятих роках ХХ ст., був пов’язаний із згортанням реформ у сільському господарстві. Тривалість цього явища до нашого часу зумовлена змінами у соціально-економічному розвитку суспільства і держави, що почалися у 90-х роках ХХ століття після розпаду СРСР.

Детальніше...

З Галичини – на Донеччину: призабуті сторінки переселення

Шкурат Яна, с. Анадоль, Донецька обл.

Мальовниче село Анадоль (раніше воно мало назву Анатолія, Анадолія) розкинулося на степових рівнинах Донеччини.
Із 1829 року в селі живуть греки, яких переселили з анатолійської провінції. Працелюбні переселенці швидко взялися за облаштування свого життя: збудували два цегельні та черепичні заводи, водяний млин.

Детальніше...

Черкащина в описах іноземців XV-XVІІІ ст.

Ємець Лілія, с. Петропавлівка, Черкаська обл.

За часів феодальної роздробленості Київської Русі територія сучасної Черкащини входила до складу Київського та Переяславського князівств. Тут знаходились порубіжні міста-фортеці Родень, Воїнь, Желдь, Пісочен, Канів, Корсунь, Заруб. Але після монголо-татарської навали 1239-1240 рр. більшість була зруйнована, а територія майже повністю спустошена.

Детальніше...

Вільшана – Богом дана!

Веретенніков Олександр, м. Черкаси

У зеленій колисці садів, серед мальовничих гір-кочугур, над тихоплинною Вільшанкою правою притокою Дніпра, розкинулась Вільшана. Розмаїта і чарівна краса природи вільшанської землі. Цей куточок маючи складний рельєф, надзвичайно багатий барвистими пейзажами – гори, ліси, діброви, балки, річки, ставки і струмочки… А поміж сонячних водограїв – смарагдове шумовиння садів…

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123