Бурківська Тетяна с. Кримки, Черкаська обл.
В історії національно-визвольної боротьби українського народу за свою свободу особливе місце займає Холодний Яр. В його околицях, як і по всій Чигиринщині, місцеве населення, об’єднуючись у повстанські загони, з 1918 року по 1922-й, а подекуди й 1925-й рік вело запеклу боротьбу з більшовиками, усвідомлюючи те, що його рідна, козацька земля належить не зайдам, не загарбникам, а тим, хто на ній живе і працює.
Попов Дмитро, м. Волноваха, Донецька обл.
Економічні труднощі, з якими стикаються жителі будь-яких країн, змушують їх шукати роботу за межами своєї батьківщини. А головним фактором, який упливає на міграційну поведінку мешканців різних регіонів, є економічна ситуація. Наприклад, за офіційними даними у Донецькій області середній дохід на душу населення складає 683 долари, у той же час на Буковині – 352 долари.
Юргіна Юлія, м. Запоріжжя
Буття політичної нації
Що є українці, що є нація, що є українська нація? Проблеми розвитку українського суспільства пов’язані саме з цими категоріями, відповіді на які у нашому соціумі можна дати лише частково.
Український народ завжди був самобутнім, незалежно від того, що багато дослідників стверджують, що наші особливості не особливо виявлені внаслідок поліетнічності нашого суспільства.
Доброштан Альона, смт. Ладан, Чернігівська обл.
Вступ
Голодомор 1932-1933 років є трагічною сторінкою нашої історії, яку за наслідками можна назвати геноцидом українського народу періоду XX століття.
Вивчення архівних джерел переконує, що голодомор – це трагедія, насамперед, українських селян.
Приходько Тетяна, с. Васильків, Черкаська обл.
ВСТУП
В історії України Друга світова війна стала однією з найтрагічніших сторінок.
Вона залишила по собі пам’ять – колективну, індивідуальну.
Ті, хто народилися з 1930 до 1945 років, належать до покоління, у пам’яті та підсвідомості якого залишилася психічна травма на все життя. Хто ці люди? Хто такі діти війни?
Полончук Анастасія, м. Славута, Хмельницька обл.
Вступ
Із настанням української державності ми краще почали усвідомлювати, що «нашого цвіту - по всьому світу». Тепер добре знаємо, що українці живуть у всіх частинах планети. Нелегка доля змушувала їх у різні часи покидати рідну землю і шукати щастя в далеких краях.
Галащук Олена, с. Іванопілля, Донецька обл.
В Україні стрімко розвивається туризм, але на заході нашої країни значно успішніше, ніж на сході. Звичайно, різні географічні та суспільно – політичні чинники розвитку українських земель зумовили певну своєрідність розвитку культури на заході, сході, на півдні й півночі України. Про Донбас кажуть, що це регіон сірої землі, промисловості та териконів, що з точки зору туризму нічого цікавого тут немає.