This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Славута у колі сучасних іншомовних запозичень

Ліскова Людмила, м. Славута, Хмельницька обл.

Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну і багатогранну річ, як мова, треба її любити
Василь Сухомлинський

Лексичний склад української мови формувався і нагромаджувався протягом віків, удосконалюючись у всіх своїх компонентах. Лексика сучасної української мови неоднорідна за своїм походженням. Вона складається не тільки з українських слів, але й із слів, запозичених з інших мов.

Детальніше...

Яскравий світ лемківських народних балад

Федоришин Марія, с. Збора, Івано-Франківська обл.

Ле́мки – етнографічна група народу, який мешкав у Карпатах (по обох схилах Східних Бескидів) між ріками Сяном і Попрадом у межах сучасної Польщі, та на північний захід від ріки Уж (Закарпаття) до ріки Попрад (Словаччина). Внаслідок депортації 1946 року та операції «Вісла» 1947 року більшість лемків було переселено на територію УРСР, а решту – на північно-західні землі Польщі.

Детальніше...

Поетеси Луганщини: Ганна Гайворонська й Антоніна Листопад

Федорова Яна, м. Луганськ

Луганщина має свою історію та відома завдяки геніальним постатям, подіям, культурі, скульптурі, образотворчому й декоративно-прикладному мистецтву. Наш край можна вважати навіть священним, бо саме в Луганську була знайдена ікона Божої Матері, яку всі давно вважали загубленою.

Детальніше...

Балада як жанр та її інтерпретації в поезії Олекси Влизька

Лепенець Катерина, м. Шпола, Черкаська обл.

Баладна скарбниця українського народу – одна з найбільших у світовому фольклорі. На сьогодні в ній відомо більше трьохсот сюжетних творів, не враховуючи їх варіантів. У своїх коментарях до народних дум, легенд, пісень, балад О. Мукомела зазначає, що пісні-балади співалися на нашій землі ще за доби Київської Русі в надрах язичницької календарної та родинної обрядності.

Детальніше...

Функції пейзажу в «Легендах старокиївських» Наталени Королевої

Безсмельцева Юлія, Вощана Марія, м. Дружківка, Донецька обл.

«Найекзотичнішою постаттю в українській літературі» В. Шевчук назвав Наталену Королеву. Не українка за походженням і освітою, вона серцем і душею прилучилась до української культури. У цьому році виповнюється 125 років від дня її народження. Хоч про творчість Наталени Королевої написано немало, все одно її твори залишаються маловідомими для простих українців.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123