This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Чудотворні ікони Хмельниччини: історико-релігієзнавчий аспект

Семенюк Діана, м. Хмельницький

ВСТУП
Ікона є своєрідним вікном у духовний світ. Звідси її особлива мова, де кожний знак позначає щось більше, ніж матеріальна форма. За допомогою знакової системи ікона передає інформацію так само, як написаний текст передає інформацію, використовуючи алфавіт, який є теж не що інше, як система умовних знаків.

Детальніше...

Юрій Федорів (1907-2001) — любов до Бога та людей крізь усі грані життя

Петрів Ольга, м. Івано-Франківськ

Все, що мав у житті, він віддав для одної ідеї,
І горів, і яснів, і страждав, і трудився для неї.
І. Франко

Вступ
«Життя прожити – не поле перейти» – слова відомої народної приказки можна застосувати до кожної людини на землі. Бо ж то не велика мудрість – прожити життя. Хоч водночас скажемо: яка то велика мудрість і мужність – прижити життя гідно, згідно Божої волі, у Його ласці і любові. Любові, яка перейшла через випробування, тернисті закрути та повороти долі, а потім віддане і довге служіння Богові та ближнім.

Детальніше...

Історія Свято-Покровського храму с. Бойове

Андрющенко Олена, м. Маріуполь, Донецька обл.

1. Історія села і храму
Розповідати про Свято-Покровський прихід, не торкнувшись історії заснування села Бойове, не можна. Оскільки храм і його зведення носять історично значущий для Володарського району характер. Прийнято вважати, що село було засноване після закінчення російсько-турецької війни в 1828-29 роках задунайськими козаками Окремого запорізького війська (с. 1832 Азовське козацьке військо), які переселилися на узбережжі Азовського моря.

Детальніше...

Аз есмь с вами и никтоже на вы

Лук’яненко Марія, м. Шпола, Черкаська обл.

(«Я з вами – то ж не бійтеся нічого»)
1. Іконографія Богородиці
Ікона - це слово грецького походження «εκόνα», яке в перекладі означає образ, лик або зображення.
У житті православного християнина ікона займає важливе місце. Вона стала невід'ємною частиною православної традиції, без неї важко уявити православний храм і богослужіння, будинок православного християнина і його життя. Народжується людина або вмирає, відправляється в далеку дорогу або починає якусь справу - його життя супроводжує священний образ - ікона. Ікона у православ’ї сприймається як святиня.

Детальніше...

Церква Святої Параскеви

Симонова Вероніка, м. Чернівці

Присвячується 150 річниці церкви Святої Параскеви

Архітектурні пам’ятки Чернівців, їх своєрідна краса - особливі не лише в нашому, але й у світовому мистецтві. Це переплетення здобутків східної, західної культур та українського народного мистецтва, художній ансамбль, який свідчить про високу шляхетну душу народу, вибагливість його смаків та звичаїв. Неповторність міста гармонує з розмаїттям культурних традицій, стилів різних епох - ренесансом, романським, готикою, бароко, рококо, класицизмом, конструктивізмом, сецесією.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123