This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Етнокультурний регіональний концепт самоідентичності українців: обрядодії різдвяно-новорічного циклу

Півторак Дарія, м. Калуш, Івано-Франківська обл.

Необхідність національного відродження України не втратила своєї актуальності й у незалежній державі. В пошуках економічного добробуту, а іноді просто шляхів збагачення, духовні цінності втратили пріоритет, відступили на другорядне місце. Але саме тим, що перетворює територіальну спільноту людей у один народ, є рідна мова та звичаї народу, які становлять основу духовності.

Детальніше...

Весільний символічний арсенал Бойківщини: село Збора Калуського району Івано-Франківської області

 Шкоропаняк Наталія, м. Калуш, Івано-Франківська обл.

Українська шлюбна обрядовість відзначається й генетичною, і типологічною спорідненістю з усіма регіонами компактного проживання етносу. У той же час при значній кількості спільних рис своїми багатьма дійствами, атрибутами та окремими елементами весільні обряди різних етнографічних зон, а часом і сусідніх населених пунктів, значно різняться між собою.

Детальніше...

Звичаї, обряди та повір’я українського весілля на Дубенщині

Мартинюк Світлана, м. Дубно, Рівненська обл.

1. Запити, сватання, оглядини
Починалося весілля класично – зі сватання. До речі, цей обряд зберігся майже на всій території України. Якщо в місті його інколи обминають, то в селі це й тепер є обов'язковою умовою.
Інколи перед цим були запити – попереднє розвідування родиною молодого про наміри батьків молодої.

Детальніше...

Весняна обрядовість с. Велике Вербче Сарненського району Рівненської області та роль місцевого дитячого фольклорного колективу “Криниченька” у її збереженні та популяризації

Кошмак Лілія, м. Рівне

Сьогодні  актуальним є вивчення глибинних шарів культури та їх регіональних традицій. Заглиблення в народну обрядовість предків – це обов’язок кожного етносу. Збір нових етнографічних матеріалів дає можливість відновити давні обряди, які з плином часу все більше віддаляються, а то й зовсім зникають з народної пам’яті.

Детальніше...

Знаково-символічне письмо буковинських рушників-переміток

Пушкаренко Юлія, м. Чернівці

Вступ

Кожен народ має свої культурні надбання, відзначається своїми культурними особливостями та зробив свій внесок до світової культури, якає багатим джерелом для розуміння різних аспектів як матеріального, так і духовного життя народу. Культурний розвиток будь-якого суспільства характеризується спадковістю, традиційністю і багатогранністю.

Детальніше...

Українська традиційна іграшка: духовний та функціональний аспект

Плішко Наталія, м. Чернівці

Вступ

Перша улюблена іграшка дитинства... У кожного з нас вона своя. Світ іграшок також переживає зміни, як і світ людей. Раніше популярними були одні іграшки, тепер — інші. Придивімося, як по вулиці ідуть у дитсадок мами з малюками. Іноді дітлахи несуть в руках улюблену іграшку.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123