Бурківська Тетяна, 17 р., зош-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, с. Шевченкове, Черкаська обл.
Вступ
Споконвічно українська жінка поставала як незалежна особистість, яка мала майже однакові з чоловіком права і свободи, була активною учасницею історичного творення. Особливо це стосується такого важливого етапу української історії, яким є козацька доба в XVI-XVIII столітті.
Для України це був період відчайдушної боротьби народу за своє соціальне та національне визволення, виникнення українського козацтва, Запорозької Січі та Гетьманської козацької держави.
Карлова Марина, Державна академія культури та мистецтв, м. Луганськ
(з історії Луганського обласної організації Союзу українок)
Моя вчителька української мови, коли я навчалася в старших класах, долучала мене до просвітянських справ шкільного первинного осередку «Просвіти»: я допомагала їй у проведенні літературних вечорів, конкурсів. Одного разу ми з нею побували на обласному просвітянському заході в Луганському Українсько-канадському центрі «Відродження».
Волошин Наталія, 16 р., НВК № 9 школа - природничо-математичний ліцей, м. Коломия, Івано-Франківська обл.
Хто ж там іде і перед веде?
Диво! Се наші дівчата!
Личко як мак! Кругом козак,
Душа стрілецька завзята.
Осип Маковей
Багато імен визначних українських жінок прикрашають наш національний Пантеон, а ще більше, а може й навіки, залишилося в нашій історії безіменними борцями за волю Батьківщини, зросивши своєю кров’ю наше споконвічне – “скорбне перехрестя війни”.
У Львові 14 грудня 1912-го року відбулися “Великі жіночі збори” під проводом Констянтини Малицької, Марії Біленької і Олени Січинської, які розбудили серед жіноцтва військову думку, щоб зі зброєю боротися проти Росії за незалежну, соборну Українську державу.
Ткач Ірина, 17 р, ЗОШ № 8, м. Рівне
Вступ
Актуальність дослідження полягає в тому, що роль жінки в історії, особливо в окремих регіонах України, малодосліджена в сучасній історіографії. В ХХІ ст. роль жінки в житті суспільства важко переоцінити, чого не можна сказати про жіноцтво ХІХ-ХХ ст., коли виборювалось право брати участь у політичному і громадсько-суспільному житті країни.
Каланчук Валерія, 15 р., ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, м. Амвросіївка, Донецька обл.
Місце та роль жінки в суспільстві - завжди викликало ажіотаж. Історично склалося, що жінки мають набагато менше впливу на державу, ніж чоловіки. Жінка, на думку більшості, може реалізуватись як особистість лише у материнстві та сімейному житті, а що стосується професійного росту та громадсько-політичної діяльності – вважається вторинним.
Збирун Максим, 16 р., професійний ліцей, м. Клевань, Рівненська обл.
…в журавлинім кличі…
знялася передзвоном до небес
у муках щастя й вічного величчя…
Атена Пашко
Наша країна не завжди була вільною та незалежною. Багато років за неї боролися хоробрі та безстрашні вояки. Вони віддали своє життя за рідний край. Про їх відвагу, силу та патріотизм складають легенди. Вони ідуть до нас з далекого минулого і переплітаються із легендами сьогодення-мужнього Майдану.