Миронець Софія, Ковальчук Оксана, 16 р., зош-комплекс № 6, м. Костопіль, Рівненська обл.
Вступ
Вечори бузкові, ранки у росі,
Тут земля поліська у своїй красі.
Боже, ти назавжди збережи мій край,
Бо любов до нього − це душі розмай
Оксана Дьоміна
Однією з перлин поліського краю є сивочоле місто Костопіль, яке розкинулося по обидва боки тихоплинної річки Замчисько, закутавшись в обійми лісів і лук. Екскурсія «Костопіль крізь час» розроблена пошуковою групою музею «Берегиня» Костопільської загальноосвітньої школи І−ІІІ ступенів № 6 для того, щоб допомогти молодому поколінню пізнати історію рідної землі, дослідити власні корені і ще більше пригорнутися серцем і душею до батьківщини.
Никула Петро, Куанова Міла, 15 р., Банилівська зош І-ІІІ ст.,с. Банилів, Чернівецька обл.
Вступ
«Нашого цвіту - по всьому світу». Хвилюючу глибину цього крилатого вислову можна відчути тоді, коли знайомишся з дивовижними долями українців за кордоном, їхньою невтомною подвижницькою діяльністю. Слово «діаспора» у перекладі з латинської означає «розсіяння». Отже - діаспора це розсіяння українців по світу. Тому можна говорити про українську діаспору, вірменську, польську і т.д.
Толстопятенко Володимир, 16 р., гуманітарно-естетична гімназія, м. Сіверськдонецьк, Луганська обл.
Село на нашій Україні…
Тарас Шевченко
Дороге село моє - краю ніжних дум...
Микита Чернявський
Вступ
Рідний край, земля батьків, дідівщина…
Кожне місто чи село мають свою історію, свої визначні місця. Має їх і с. Смолянинове, в якому я живу. Тут народжувалися, жили, творили і працювали справжні сільські письменники, військові, лікарі, педагоги, герої війни. Тож, пізнаючи історію свого села, дізнаємося про часточку історії свого народу.
Шумілкін Микита, 16 р., Запорізький Січовий колегіум, м. Запоріжжя
Вступ
Мета дослідження дослідити походження назви Хортицького району міста Запоріжжя, яке в народі називають Бабуркою. Досягнення поставленої мети передбачає виконання завдань:
Коротенко Максим, 16 р., Запорізький Січовий колегіум, м. Запоріжжя
Вступ
У кожному українцеві живе історична пам'ять, живуть козацькі гени, що гукають нас до джерел духовності і патріотизму, як основи суспільного життя. Подальше розкриття і розвиток української національної ідеї, пошуку власної національної ідентичності посилюють інтерес суспільства до козацького минулого,до власного історичного коріння.
Позняковська Валентина, 18 р., Державний аграрний університет,м. Рівне
Містечко Степань Рівненської області розміщене на лівому березі ріки Горинь, правої притоки ріки Прип’ять, яка впадає в Дніпро. Містечко це знаходиться на віддалі 75 км від міста Рівне, 240 км від Житомира, 19 км від найближчої залізниничної станції Малинськ, 40 км від міста Сарни, 35 км від міста Костопіль і 37 км від Рафалівки.
Савко Віталій, 15 р., зош-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, с. Шевченкове, Черкаська обл.
Черкащина є одним з найдавніших регіонів нашої держави на її території знаходиться велика кількість історико-культурницьких пам’яток, проживає багато культурницьких і політичних діячів, будує будинки чесний, незалежний, доброзичливий український народ, а історія сягає ще часів палеоліту.