This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Українська Гельсінська Група на захисті прав людини вчора і сьогодні

Ферій Петро, 17 р., СШ № 69, м. Львів

Вступ
Українська громадська група сприяння виконанню гельсінкських угод посідає в історії українського правозахисного і національно-визвольного руху 70-80-х років визначне місце.
В УГГ в зародковому стані бачимо витоки більшости донині чинних в Україні правозахисних організацій, національно-демократичних партій, які разом з іншими чинниками привели Україну до незалежності, де відкрилася можливість побудувати правове суспільство, яке відповідатиме як волелюбному духові українського народу, так і букві міжнародних правових актів.

Детальніше...

Михайло Горинь – негаснуча свіча в історії та серцях людей

Проказа Уляна, 14 р., СЗШ № 96, м. Львів

Український дисидент, правозахисник, політв’язень радянських таборів
«Краще засвітити одну свічку, ніж усе життя проклинати пітьму» - цим девізом керувався організатор самвидаву, правозахисник, видатний громадський і політичний діяч Михайло Горинь. Його життя – ціла епоха боротьби за людські права і незалежність України.
На мене особисто велике враження справила книжка Михайла Гориня «Запали свічку» - автобіографічна розповідь, спогади про друзів-політв’язнів, яка вийшла у 2009 році.

Детальніше...

... Бо хто за що, а ми за незалежність. Отож нам так і важко через те…

Польська Мар'яна, 14 р., Верхньорогачицька ЗОШ, смт. Верхній Рогачик, Херсонська обл.

І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечірній
Тихо засіяє …
Обніміться ж, брати мої,
Молю вас, благаю!
Т. Г. Шевченко

Ми живемо в незалежній, суверенній, демократичній державі, яка носить прекрасну назву - Україна. У світі українців близько 46 мільйонів, а на Батьківщині їх понад 37, 5 мільйони, тобто 77% населення. Та де б не проживали представники нашої національності, вони свято шанують всі історичні і духовні цінності, що пов̕язують їх з рідною країною. І якою б гарною, багатою на пригоди та враження не була подорож, в мріях кожного завжди залишається дорога додому…

Детальніше...

Ліквідація стратегічних міжконтинентальних балістичних ядерних ракет на території Миколаївської області в 1990-х роках – на початку ХХІ сторіччя.

Коваль Олексій, 13 р., зош І-ІІІ ст., с. Новосафронівка, Миколаївська обл.

Світ змінюється із калейдоскопічною швидкістю. Стратегічний союзник окупував частину території України і неодмінно постає питання: а чи варто було повністю роззброюватися – віддавати свій третій в світі ядерний потенціал. Автор не ставить на меті відповісти на таке складне питання – це справа експертів. Автор ставить за мету розповісти про ліквідацію стратегічних ядерних ракет на території Миколаївської області в 1990 – х роках – початку ХХІ сторіччя.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123