This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Коломия у дослідженнях українських і польських вчених

Перевізник Соломія, 17 р., гімназія ім.. М. Грушевського, м. Коломия, Івано-Франківська обл.

Вступ
Коломия ще з княжих часів належала до староруських міст, що були тісно пов’язані з європейською історією та культурою. На карті Галицьких, Волинських, Київських та Переяславських земель, складеній дослідником історії старовинних міст М. Тихомировим, Коломия зазначена в числі великих міст Русі. В давні часи вона славилася своїми складами солі, смачною і широко вживаною «коломейською сіллю», шкірою, худобою і медом.

Детальніше...

Старовинні назви етнічних поселень на території Миколаївської області. Декілька штрихів

Коваль Руслан, 21 р., Чорноморський державний університет ім. П. Могили, м. Миколаїв

Топоніміка, тобто назви географічних об’єктів, будь-якого регіону завжди являє собою конгломерат різномовних елементів, що передували чи нашаровувалися у часовій вертикалі розвитку історії суспільства. В географічних назвах населених пунктів, гір і низовин, морів і океанів, річок і озер, ланів і лісів, як у мовних історичних пам’ятках, відбиваються давні міграційні потоки різних народів.

Детальніше...

Геологічні пам’ятки Буковини та легенди про них

Ткачук Тарас, Українець Олег, Гуменюк Станіслав, Єсипчук Андрій, 15 р., гімназія № 2, м. Чернівці

Вступ
Геологія — це галузь науки, що об'єднує велику кількість наук. Але геологія, незважаючи на корінь гео в назві, не обмежується вивченням Землі. Дослідження фізичної матерії Землі почалося ще принаймні у Стародавній Греції. Основи понять про будову Землі, корисні копалини вивчалися в Києво-Могилянській академії на курсі натурфілософії та фізики. Як наука геологія сформувалась у XVIII ст.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123