This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Понад усе любов до України

Воронова Марія, м. Маріуполь, Донецька обл.

(Діяльність ОУН у Маріуполі в роки Другої світової війни)

«Вірю, що треба писати правду про ці події без огляду на те, подобається це комусь чи ні. Правда допоможе розібратися історикам в подіях, що відбувалися на українських землях, і хто був героєм, а хто лише хоче жити коштом інших».
Євген Стахів. «Крізь тюрми, підпілля й кордони»

Головним і неупередженим суддею історичного процесу, діянь мільйонів його учасників, зокрема державних, військових та громадсько-політичних постатей, є час. У пошуках історичної правди дослідникам належить, по суті, тільки роль його асистентів.

Детальніше...

Щоби нація могла жити, мусять найкращі її герої вмирати

Костіна Аліна, м. Новогродівка, Донецька обл.

Поняття «герой» (від давньогрецького, – доблесний муж, провідник) увели до світової культури давні греки. Античній міфології героями називалися істоти подвійної природи – людської та божественної, оскільки, герої народжувалися від кохання одного з богів чи богинь. Українська Вікіпедія, наприклад, визначає термін «герой»так: «людина, яка здійснює великі вчинки на благо людського суспільства».

Детальніше...

Культурно-просвітницька діяльність Легіону Українських січових стрільців у роки Першої світової війни

Ільєвський Владислав, м. Новогродівка, Донецька обл.

28 червня 1914 року в місті Львові відбулося величаво-патріотичне свято – Січово-стрілецький здвиг з нагоди 100-річної роковини з дня народження великого поета Тараса Шевченка. Того спекотного дня вулицями Львова пройшло майже 12 тисяч нової стрілецької молоді, яка мала на меті підготувати українську молодь до збройної боротьби за незалежну, суверенну Українську державу.

Детальніше...

Любити Україну до глибини кишені

Бондур Олександр, с. Шевченкове, Черкаська обл.

В історії України немає аналога такої родини. Навіть беручи до уваги найпрославленіші княжі та гетьманські роди. На жаль, в історичній пам’яті і в свідомості нашого суспільства Симиренки ще не посідають того місця, яке їм належить заслужено. Більшість людей вважає, що Симиренко – це той, що вивів знаменитий сорт яблук і щось там із “Кобзарем” Шевченка в нього пов’язане. І дуже дивуються, коли довідуються, що було кілька великого масштабу людей із Симиренків.

Детальніше...

Доки буде жити дух наш запорозький, доти Україна буде в світі жить!

Василега Марія, м. Запоріжжя

Анатолій Сердюк – відомий український естрадний композитор-пісняр, співак, журналіст, громадський діяч. У його творчому доробку 150 пісень, 16 дисків, 4 нотних збірника, 20 відеокліпів, 10 сольних концертних програм, півтори тисячі виступів. Це, так би мовити, офіційні дані. А від себе хочу додати, що Анатолій є вірним сином своєї батьківщини та патріотом свого міста.

Детальніше...

Магія козацької пісні

Осадча Оксана, с. Шевченкове, Черкаська обл.

В житті людському мелодії, а особливо пісні, які побутують в той чи інший час, хочемо ми цього чи ні, а значною мірою формують моральний і фізичний стан кожної особистості. І це не випадково. Кожне мовлене, проспіване слово має відповідну вагу, своє, притаманне тільки йому біополе, темпоритм.

Детальніше...

Фестиваль «Червона рута» як символ збереження національної культури крізь призму глобалізаційних процесів

Надвірнянський Юліан м. Вижниця, Чернівецька обл.

Створення фестивалю «Червона рута» почалося із написанням однойменної пісні Буковинського композитора В. Івасюка. «Червона рута» була завершена у 1968 р., коли він був уже студентом Чернівецького медичного інституту. Саму пісню вперше презентували на загал 13 вересня 1970 р. на Театральній площі у Чернівцях. В. Івасюк та Олена Кузнецова, під час зйомок Телепрограми «Камертон доброго настрою».

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123