This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Користуйтесь мобільним зв’язком без фанатизму. Бережіть здоров’я!

Алентьєва А., Бондарева А., Склярова Д., Романенко К. та 21 учень 8 класу, м. Амвросіївка, Донецька обл.

(Мобільний телефон – друг чи ворог?).
Вступ
Що принесло людству ХХІ століття? Перш за все нові засоби зв’язку і передачі інформації. Швидкість передачі повідомлень дуже зросла. Складається враження, що наш світ наче зменшується, бо отримати інформацію на іншому кінці світу можна за лічені хвилини. Такий зв’язок дає змогу людям, які проживають у різних куточках нашої планети, спілкуватися у зручний час, організовувати сучасний бізнес, відпочинок, різноманітні політичні та наукові заходи.

У наш час відбувається дуже стрімкий розвиток мобільного зв’язку. Більше третини населення Землі користується його послугами. Число «щасливих» власників мобільних телефонів за останніх три роки зросло до двох з половиною мілліардів. Число мобільних телефонів стало більшим за число домашніх телефонів. Зручності - великі (спілкування не тільки радість, але і необхідність). Ще два десятиліття тому мобільний телефон вважався предметом розкоші. Тепер же він перетворився на основний засіб зв’язку для мільйонів людей.
Мобільний телефонний зв’язок почав впроваджуватися недавно й розвивається нечуваними темпами, тому і дослідження впливу МТ на здоров’я людини розпочато нещодавно. На сьогодні серед учених немає єдиної думки про ступінь шкідливого впливу стільникового зв’язку. Більшість фахівців схиляються до того, що МТ відчутно впливають на людину, причому цей вплив є негативним. Починаючи з 90-х років ХХ століття на кожне наукове дослідження, яке доводить, що їх використання МТ може викликати незворотні зміни здоров’я, з’являється спростування, підготовлене не менш авторитетними вченими.
Будь-яке нове явище, як стверджують психологи, викликає у людини як позитивні, так і негативні емоції. І мобільні телефони не є винятком. Мобільний телефон — це джерело постійного надвисокочастотного випромінювання, за допомогою якого і здійснюється зв’язок. І все частіше у медиків, учених, а останнім часом і в самих користувачів МТ виникає питання: а чи безпечні мобільні телефони?
Усім добре відомо про шкідливий вплив електромагнітної енергії на здоров’я людини. А МТ і є, по суті, джерелом електромагнітних хвиль, розташованих на момент розмови по телефону поблизу найбільш вразливих органів людини – головного мозку та очей.
Інтенсивне використання електромагнітної та електричної енергії в сучасному інформаційному суспільстві призвело до того, що в останній третині XX століття виник і сформувався новий фактор забруднення навколишнього середовища – електромагнітний. У даний час світовою спільнотою визнано, що електромагнітне поле (ЕМП) штучного походження є екологічним фактором з високою біологічною активністю.
Майже у всіх учнів нашої школи є мобільні телефони. Це дуже зручний вид зв'язку. Але ми чули від вчителів, читали в книжках, Інтернеті про те, що стільниковий телефон завдає здоров'ю непоправної шкоди.
Ми обрали цю тему тому, що ніхто достеменно не знає, як впливає мобільний зв’язок на організм людини. Тривають суперечки між прихильниками та противниками мобільного зв’язку. Кому вірити? Чи існують переконливі докази безпечного користування мобільними телефонами?
Тому, як наслідок, виникають питання:
Мобільний телефон – друг чи ворог?;
Як він впливає на людський, а особливо дитячий організм?
Наскільки безпечним є користування ним.
Суперечки про це йдуть вже давно. В ході дискусій з’являються нові факти. Деякі доводи викликають посмішку, над іншими мимоволі замислюєшся. Замислилися і ми.
Свій проект ми присвячуємо 20-річчю мобільного зв’язку в Україні.
Звичайно, навіть припустити, що мобільні телефони заборонять, було б утопією. Адже вони роблять життя людини комфортним та інформаційно насиченим. Батьки завжди можуть зв'язатися зі своїми дітьми, щоб проконтролювати їхнє місцеперебування, бізнесмени швидко розв'язують невідкладні справи, незважаючи на віддаленість відстані їх перебування тощо. Тому наша проектна діяльність полягає не в тому, щоб позбутися мобільників, а щоб навчитися максимально захищатися від їхнього негативного впливу.
Робота над проектом «Користуйтесь мобільним зв’язком без фанатизму. Бережіть здоров’я!» («Мобільний телефон – друг чи ворог?») була дуже плідною. Вона стала об’єктом вивчення шкільним парламентом, місцевою громадою, Амвросіївською райдержадміністрацією, освітянами району та конкурсними комісіями різного рівня. Працювали учні творчо, з великим ентузіазмом, допитливістю. До роботи залучили велике коло учасників: учнів 5-9 класів своєї школи, учнів 27 шкіл Амвросіївського району, ЗОШ №23 м.Керч АР Крим, небайдужу громадськість міста та селищ району, вчителів, вихователів, психолога, батьків, медичних працівників і районні ЗМІ.
Проект був довготривалий, розрахований на вересень 2013 – січень 2014рр., підпорядкований головній ідеї - підтримка та поширення молодіжної ініціативи щодо навчання безпечного користування мобільним зв’язком.
Робота з профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі була спрямована на проведення позакласних виховних заходів для учнів 5-9 класів, вихованців ГПД, анкетування 259 учнів щодо визначення рівня користування мобільним зв’язком. Для інформування учнів та пропаганди культури використання мобільного телефону ми підготували презентацію, інформаційний бюлетень, пам'ятку-буклет для учнів та їх батьків (розмістили їх на сайті школи, провели позакласні заходи для учнів 5-9 класів, виставки малюнків та плакатів, розповсюджували листівки, підготували колажі та підбірку віршів та загадок, пропонували молодшим школярам розмальовки, презентували учням 1-6 класів календарі на 2014рік, монтували та демонстрували.
Ми зробили власні висновки:
1. Дослідження актуальне в шкільному колі, оскільки більша частина школярів має стільниковий телефон і досить часто його використовують.
 2. Ми обробили дані досліджень багатьох учених зі всього світу про шкоду випромінювання стільникових телефонів. Вони суперечливі. Шкідливість мобільних телефонів офіційно не доведена. Проблема полягає в тому, що різні люди реагують на випромінювання по-різному. Навіть після одноразової розмови по стільниковому телефону у них відзначаються підвищена стомлюваність і розлад сну, згодом розвивається реакція, що нагадує алергічну, головний біль і перепади тиску. На думку вчених, існує також імовірність віддалених шкідливих наслідків, які будуть помітні вже через 5-10 років. Але, незважаючи на це, у Великобританії, скажімо, заборонено зводити станції стільникових операторів поблизу шкіл і дитячих садків. А обережні медики не радять користуватися мобільними трубками дітям до восьми років. Очевидно, що при використанні стільникового телефону, як і скрізь, варто знати міру. Тоді й не доведеться переживати про те, завдає шкоди ваш мобільний друг чи ні.
3. Значна частина учнів середньої ланки нашої школи (особливо 6-ти класники) була погано поінформована про те, як саме впливає мобільний телефон на їх організм, а так само про те, які методи захисту від цього впливу існують.
4. Вважаємо свій проект корисним і вдалим, тому що під час його реалізації багато учнів нашої школи замислилися над тим, як користуватися телефоном безпечніше, щоб зберегти здоров'я і прислухалися до наших порад.
5. Розуміємо, що сьогодні вже неможливо «розлучити» тинейджера і мобільний телефон. Потрібно просто навчити підлітків по-справжньому правильно ним користуватися. І ми це робили.
Результати реалізації проекту
Основні результати реалізації проекту
Головним результатом роботи над проектом «Користуйтесь мобільним зв’язком без фанатизму. Бережіть здоров’я!» («Мобільний телефон – друг чи ворог?») стало те, що все, що було заплановано, було втілено в життя. Просвітницька робота з профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі дала свої результати. Ми запитали у учнів, що ім дало впровадження проекту і отримали наступні відповіді:
- Я дізналася багато нової та цікавої інформації.
- Я тепер знаю золоте правило «5 викликів».
- А я тепер не ношу телефон у кишені (здоровя дорожче).
- А я менше балакаю по мобілці.
- Знаю, що не можна дзвонити до 9 години ранку і після 22.00.
- А я не притискаю мобілку до вуха під час виклику абонента та ін.
Ми дослідили питання на основі широкого кола джерел, здобули дослідницькі та соціологічні вміння і навички, осмислили зв'язок теорії з практикою, сприяли популяризації знань про мобільні телефони та їх вплив на організм людини, активно і результативно привчали підлітків правильно користуватися ними, набули досвіду презентаційної роботи своєї діяльності перед колективом школи, громадськістю міста, району, області, представниками державних органів.
У ході роботи втілювалися проектні технології, особистісно-орієнтоване, кооперативне та дистанційне навчання. Саме вони озброїли учнів, учасників проекту, ключовими компетенціями: соціальними, інформаційними і комунікативними, компетенціями щодо життєдіяльності та співпраці у багатокультурному суспільстві. Тож, здійснилося:1 - спільне навчання вчителя та учнів; 2 - моделювання колективної діяльності; 3 -упровадження телекомунікаційних технологій за допомогою мережі Інтернет. Школярі знайомилися з роботами один одного, спілкувалися, незважаючи на відстань, яка їх відокремлювала; 4 - підвищилася культура та етика спілкування в мережі Інтернет. Завдяки зусиллям педагогічної, батьківської спільноти, органів місцевої влади, суспільних організацій здійснювалося виховання у молоді загальнолюдських цінностей: соціальної активності, здатності до виконання громадського обов’язку. Учні прагнули до самореалізації, самовираження та самоствердження, активної діяльності, тобто зростали як особистості. Здійснилася підготовка молоді до життя в поліетнічному і полікультурному просторі Землі.
Суспільна користь від проекту неоціненна. Він – це місточок прокладений між теорією та практикою. Завдяки його реалізації розширено коло однодумців, які не залишилися байдужими до свого здоров'я та здоров'я оточуючих. Кінцевий продукт проекту (презентація, стіннівка, буклет, колажі, відеоролики) розрахований для використання педагогами та вихователями-практиками, бібліотекарями, соціальними та медичними працівниками. Проект адаптований до загальнодержавних умов освітнього простору.
Можливо, незабаром на біг-бордах з'являться застереження: «Міністерство охорони здоров'я застерігає: мобільний може викликати захворювання на рак»? Але поки такого немає, давайте користуватися телефонами без фанатизму та надавати перевагу живому спілкуванню. Адже так і цікавіше, і економніше.
Вплив проекту на місцеву громаду
Наш проект мав дуже великий вплив на місцеву громаду. Учні разом з вчителями крок за кроком рухалися вперед, привертали до проблеми мобільного зв’язку увагу широкого кола як безпосередніх учасників проекту, так і просто споживачів мобільного зв’язку.
Всі наші дослідження, акції широко висвітлювалися в ЗМІ (районній газеті «Луч-інформ», районній молодіжній газеті «Включайся», шкільній газеті «ШОК», інформаційному бюлетні), на сайтах школи та Амвросіївського РМК (amvrmk.ucoz.ru). Саме завдяки поширенню інформації про нашу діяльність інші класи нашої школи ( 8-А, 8-Б, 9-Г, 6-Г) та навчальні заклади Амвросіївського району (Успенська ЗОШ www.yspenka-school.ucoz.ru, Лисиченська ЗОШ, Амвросіївські ЗОШ №2 www.amvrschool2.at.ua, №5 та ін.) навіть Керчинської ЗОШ № 23 АР Крим (school23.krimedu.com, новости) стали брати з нас приклад, проводячи дослідження зі споріднених тем. Як бачимо, коло наших однодумців розширене. Результати нашої роботи представлені в Інтернеті на youtube (відеоролики), буклети, листівки, календарі – у класних куточках БЖД, представлені в шкільній, районній бібліотеці для широкого кола читачів.
Висновки
•    Негативний вплив випромінювання мобільного телефону на організм людини на сьогоднішній день не доведено. Вчені заявляють, що наявних спостережень явно недостатньо – люди почали користуватися мобільним зв’язком відносно недавно. Обґрунтовані висновки можна буде робити лише через кілька років, а то й десятиліть.
•    Можна погодитися з думкою психолога, що «мобільний телефон є свого роду діагностичним критерієм ефективності всіх батьківських зусиль. Якщо дитина, отримавши телефон, користується ним так, як цього очікують батьки, вони можуть собі сказати, що виховали нормальну людину». Така дитина не буде хвалитися телефоном перед друзями, говорити годинами, проговорюючи всі батьківські гроші. Вона не буде вимагати від батьків самого найкращого телефону, розуміючи, що їм це не по кишені. Якщо дитина молодшого віку досить спілкується з батьками, які завжди охоче і уважно вислуховують і підтримують, у неї не буде необхідності використовувати телефон для «боротьби» з самотністю. Якщо підліток знає ціну грошам, у нього є досвід заробляння грошей, то і телефон буде використовувати розумно.
•    Відсоток користувачів серед учнів нашої школи високий відносно середніх показників по Україні (понад 93%). Ці дані підтверджують актуальність нашого дослідження.
•    Учні довго використовують телефон (більше 1 години на день). Найдовше з телефоном учні 8-9 класів.
•    80% опитуваних носять стільникові телефони у великій близькості від життєво важливих органів (у кишені).
•    Телефон потрібен школярам 6 класів для ігор (47%), учням 8 класів - частіше для спілкування (53%), а для 73% 9-класників мобільний телефон і 1 і 2 разом.
•    Ступінь обізнаності про шкоду мобільного телефону достатня. Учні 7-9 класів більше обізнані про вплив телефону на сучасний світ, ніж учні 6-х класів (74% - 58% - 100% -45% відповідно).
•    Більшість користувачів не помічають змін у своєму організмі під час користування мобільним телефоном.
•    На питання «Чи потрібен стільниковий телефон у школі?» ствердно відповіли 71% опитаних.
У 8-В класі 24 учні. У 1-4 класах мало хто мав і користувався стільниковим телефоном. На сьогоднішній день у класі 96 % учнів мають стільникові телефони. Протягом 7 років за результатами медичного огляду збільшилися порушення ЦНС і ССС. За станом здоров'я 19 учням встановлена основна група, 3-м спеціальна, 1-му учню - підготовча, 1 учень – звільнений від фізичної культури. Ми не можемо однозначно пов'язати це з використанням стільникових телефонів. А раптом!!!
А ще учні провели дослідження на собі: протягом 20 хвилин без перерви ми грали на мобільному телефоні. Наші відчуття:
• Нервова система (втома, напруження)
• Тіло (ломота та біль у м'язах)
• Око (печіння)
Тому однозначно робимо висновок: це вплив електромагнітного поля на наш організм. Навіть ці невеликі дослідження показують, що стільниковий зв'язок впливає на організм людини.
Проаналізувавши все зазначене ми дійшли до висновку: необхідно розробити (і розробили) пам'ятки з рекомендаціями по використанню мобільного телефону, розмістити їх в листівках, тематично-інформаційному бюлетні шкільної газети «ШОК», на сайті школи у рубриках «Учням», «Батькам» , у районній газеті «Луч-інформ» та молодіжній газеті «Включайся».
А ще ми пропонуємо правила мобільного етикету серед молоді.
Закликаємо всіх небайдужих прислухатися до порад фізиків та медиків.
Вам доводиться багато спілкуватися мобільним телефоном, не тримайте його постійно біля вуха.
Майте на увазі, що не всі апарати мобільних телефонів мають однакове за силою випромінювання: одні більше, другі — менше. Тому, купуючи телефон, обов’язково попросіть показати копію сертифіката на обрану вами модель, де буде зазначено, що вона відповідає вимогам стандарту FCC. А це означає, що не перевищує і так високі показники випромінювання.
Обираючи оператора зв’язку, віддайте перевагу тому, який має найрозгалуженішу мережу ретрансляторів. Бо що більше телефон напружується в пошуках базової станції (щоб здійснити зв’язок), то більшою стає випромінювана ним доза електромагнітних хвиль.
Не обирайте маленькі моделі мобільних телефонів, вони мають потужніше випромінювання порівняно з більшими.
Багато хто любить розмовляти мобільним у маршрутних таксі та в машинах, щоб розважитися в дорозі. Не варто робити цього. Бо випромінювання мобільника відбиваються від металевого корпусу машини, збільшуючи потужність у кілька разів. До речі, окуляри в металевій оправі з цих само міркувань також краще знімати під час розмови.
Набравши потрібний номер, не притискайте відразу телефон до вуха — саме під час з’єднання відбувається найпотужніше випромінювання. Тому стежте за процесом виклику, дивлячись на екран мобільника, і лише після того, як з’єднання відбулося, підносьте його до вуха.
Тримайте телефон не ближче 2 м від ліжка, щоб віддалити себе від випромінюваного ним поля.
Якщо на екрані вашого мобільника кількість «антенок» зменшилася, це означає що ви потрапили в зону слабкої дії сигналу. Таке трапляється в приміщеннях вокзалів, аеропортів, метро, в підвалах. Намагайтеся уникати користування мобільним телефоном у таких умовах, бо інтенсивність його електромагнітного випромінювання збільшується в кілька разів.
Намагайтеся не розмовляти довше трьох хвилин. Між розмовами робіть перерви не менш як на 15 хвилин. Стежте, щоб загальна кількість розмов за добу не перевищувала однієї години.
Звичайно, навіть припустити, що мобільні телефони заборонять, було б утопією. Адже вони роблять життя людини комфортним та інформаційно насиченим. Тому наша проектна діяльність полягає не в тому, щоб позбутися мобільників, а щоб максимально захиститися від їхнього негативного впливу.
Ми не ставимо крапки. Вважаємо, що наш соціальний проект молодіжної ініціативи щодо навчання безпечному користуванню мобільним зв’язком, спрямований на подолання проблем суспільства, має право на життя. Це наш моральний вчинок у справу підвищення громадянської культури, соціальної активності, виховання високих моральних якостей, духовності та формування загальнолюдських цінностей.

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123