This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Засуджений на кару смерті за любов до рідної землі (розмова з Петром Підлетейчуком-«Спартаком»)

 Крутяк Роман, 17 р.,сзш І-ІІІ ст. № 31, м. Львів

Передмова

Одним із моїх далеких родичів по лінії батька був чільний провідник УПА і ОУН Юліан Матвіїв-«Недобитий», який оперував на теренах Гуцульщини в 1944-52 рр., хоча народився і виріс у м.Бродах Львівської області. Про це я вів мову в своєму дослідженні «Мої предки боролись і гинули за незалежність України», яке було подане на локальний конкурс ще 2012-го року.

Детальніше...

Війна під кодовою назвою АТО (особистий погляд)

 

 

 

Буцик Кирило, 13 р.,зош-НВК № 108, м. Запоріжжя

Я єсть народ, якого Правди сила
ніким звойована ще не була.
П. Тичина

Моєму народові вкотре доводиться захищати свою незалежність, свої права, свою правду. Знову і знову стають актуальними слова Павла Тичини. Годі і шукати в історії будь-якого народу такої кількості національно-визвольних війн, сутичок, скільки можна знайти в історії нашого народу.

Детальніше...

Одна із тих, що змінюють країну: Ольга Богомолець

 

 

 

Смірнов Денис, 19 р., Луганський національний університет ім. Т. Шевченка, м Лутугине, Луганська обл.

Україна – це я! – Так має сказати собі кожен з нас і усвідомити, що своїм життям і своїми вчинками кожен з нас формує життя країни.
О. Богомолець

Жінка… Як багато всього в цьому слові: і ніжність, і любов, і сила, і натхнення. Про жінок пишуть, їм вклоняються, їх боготворять. Але, що ж насправді криється в їхній загадковій та тонкій душевній матерії? Чому вони – такі, здавалось би, тендітні та ніжні, можуть робити такі вчинки, на які не здатні навіть чоловіки? Про одну з таких хочеться розказати…

Детальніше...

Козацький батько Дмитро Яворницький

 

 

 

Докієнко Діана, 13 р., зош,с. Веселе, Дніпропетровська обл.

Протягом останніх років відчутно розширилось і поглибилось освоєння культурної спадщини нашого народу, в науковий обіг введено багато фактів, імен, явищ, які з тих чи інших причин певний час або ж зовсім випадали з поля зору вчених, або ж діставали неповторну і необ’єктивну оцінку. Донедавна поза увагою залишалась й велика та багатогранна спадщина академіка АН УРСР Дмитра Івановича Яворницького, його багаторічна і плідна праця на ниві вітчизняної науки та культури.

Детальніше...

Майбутнє моє і моєї країни

 Клименко Вікторія, 18 р., гімназія, смт. Новотроїцьке, Херсонська обл.


Усі усіх не люблять.
Це біда.
Це чорний дим невидимого пекла.
Ми вчаділи за декілька століть.
В цій п’єсі диригує сам диявол.
Просніться, люди!
Це погані сни.
Нове століття в шибку заглядає.
Ліна Костенко

Йдучи звивистою розбитою дорогою, оповитою сумом, сльозами, розбратом, колючими шипами та знущанням ворогів; вже, здавалося, побороли і війну, і смерть, вже сплутали день з ніччю, сонце з місяцем, пройшли темний, занедбаний ліс страху, болото сумніву і обману, подолали високі гори підступності і лицемірства, перейшли ріки злидарства та голоду…

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123