This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Естет архітектурних форм: доля і творчість рівненського архітектора Миколи Пасічника

 Чирко Олександра, 14 р.,ЗОШ І-ІІІ ступенів №8, м. Рівне

Вступ

"В епоху хмарочосів та інформаційних технологій, коли вся земна планета живе за спресованим часом, ще, дякувати Богу, людина іноді знаходить хвилини, щоб подивитись і подивуватись помпезністю римського Колізею, розкішшю царських палат Растреллі, величчю Софії Київської, загадковістю скіфських кам’яних баб.

Детальніше...

Г. І. Шаповалов – директор Запорізького краєзнавчого музею, видатний дослідник, краєзнавець, науковець (до 70 річчя з дня народження)

 Рильська Яна, 16 р.,член гуртка «Юні вчені історики» Жовтневого ЦТДтаЮ, гуманітарна гімназія з поглибленим вивченням англійської мови № 11, м. Запоріжжя

Вступ

Від того, як зберігатиметься для нащадків
спадщина попередніх поколінь,
як буде організована робота місцевих
краєзнавчих музеїв багато у чому залежить
подальша доля вітчизняної історичної науки
та власне Української держави.
А. Скоряк

В Україні є багато видатних людей, які прославилися у галузі науки. Серед них є Георгій Іванович Шаповалов – видатний український історик та археолог, професор Запорізького Національного технічного університету та доктор історичних наук. Він є справжнім патріотом України, підтвердженням цього є його чисельні наукові роботи, у яких він прославляє свій рідний край.

Детальніше...

Мені Італія, а надто Сан-Ремо, здається «дома» (Італійськими стежками Лесі Українки)

 Лоренцо Софія, 10 р.,суботня українська школа «Престиж», м. Рим, Італія


Переднє слово

В Італії, у Римі, мені випадково пощастило познайомитись зі Софією Лоренцо. Ця здібна восьмирічна дівчинка гармонійно поєднала в собі генетику двох великих культур – української й італійської, милозвучність двох наймелодійніших мов світу. Зростаючи на італійській землі, завдяки мамі й бабусі не забуває свого українського коріння.

Детальніше...

Леся Українка під час лікування на хуторі Косівщина

 Гончаренко Ірина, 15 р.,міська МАН учнівської молоді,м. Ромни, Сумська обл.


Леся Українка – видатна українська поетеса. Її твори за значенням і місцем у класичній літературі стоять поряд з творами геніального Кобзаря і великого Каменяра.
Все своє життя Леся Українка боролася з тяжкою хворобою – сухотами, постійно шукаючи шляхи та методи перемогти цю недугу.

Детальніше...

Останній романтик минулого століття

 Тригубець Дарина, 16 р.,НВК школа-ліцей № 19, м. Рівне


(до 90 річниці з дня народження Бориса Возницького)

Директор Львівської галереї мистецтв Заслужений працівник культури України та Польщі, лауреат премії ім. Т. Шевченка, лауреат премії ім. Я. Кохановського, президент Українського національного Комітету Міжнародної Ради музеїв, доктор Вищої Педагогічної Академії у Кракові, голова Ради директорів музеїв Львова, член Ради по зберіганню національної спадщини при Президентові України, почесний громадянин міста Дубно, президент фондів «Відродження Підгорецького замку» і прихильників Золочівського замку.

Детальніше...

Дві жінки-два символи України

 Вельган Леся, 16 р.,ЗОСШ-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю,с. Шевченкове, Черкаська обл.

Україно – мамо, сестро, жінко,
В’ється блискавицею твій стан.
Ти ж бо, Україно, українка,
Склала серденьком свої вуста.
Є. Гуцало

Українська жінка… Яка вона? Легенда розповідає… Коли жінки всього світу одержували земні блага від Бога, останньою підійшла українка. Бог обдарував її, чим міг. Дав українці пісню, і дав Бог українській жінці салісову (тернову) хустину. Синя тернова хустина – для зустрічі.

Детальніше...

Василь Дзюба – богатир із села Тарнава

 Басенко Владислав, 14 р.,ЗОСШ-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю,с. Шевченкове, Черкаська обл.

Першим українським богатирем називали газети 20-30 -х років силача з невеликого українського села Тарнави Василя Дзюбу. До війни про нього ходили легенди. Сам Іван Піддубний вважав борця найсильнішою людиною світу і шкодував, що Дзюба пізно прийшов у спорт і що не зовсім щасливо склалася його доля. З часом це ім'я призабулося і, на нашу думку, несправедливо.

Детальніше...

Один з народжених у ХХ столітті

 Рябовол Єлизавета, 13 р.,гуманітарно-естетична гімназія,м. Сєвєродонецьк, Луганська обл.

Поет – це не професія, а певний стан душі,
особливий погляд на навколишній світ
і своєрідне його сприйняття.
А також – мислення образами і безмежна,
безкорислива відданість поезії...
Й. Курлат

Вступ

Живучи в м. Сєвєродонецьку (Луганська обл.), не можна не знати Йосипа Борисовича Курлата – видатного поета, журналіста, засновника Всеукраїнського фестивалю дитячої поезії «Джерельце».

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123