This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Особливості населення Шполянщини

 Ремінний Богдан, 15 р.,ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, м. Шпола, Черкаська обл.

Вступ

«Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе!»

В. Симоненко

…Людство завжди цікавила історія виникнення та розвитку свого народу. Доля визначила для України унікальне географічне положення на перехресті шляхів руху основних європейських народів. Українська нація увібрала в себе риси адріатичного і вірменського, нордичного і слов’янського расових типів, вона розмаїта і водночас цілісна.

Детальніше...

Тарас Шевченко і Прилуччина

Поліщук Анастасія, 13 р., гімназія, смт. Ладан, Чернігівська обл.

Вступ

Cело! І серце одпочине.
Село на нашій Україні
Неначе писанка село…

Такі незабутні слова могла написати тільки та людина, яка безмежно по-синівськи любила свій край, свій народ. Тарас Шевченко – символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до українського народу. Уся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини.

Детальніше...

Річка, яка дала назву цілій державі


Гриневич Анна, 14 р.,ЗОСШ-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю с. Шевченкове, Черкаська обл

Наче чорна змія, вона тихо тече Правобережжям, щоб потім впасти в Дніпро. Річка Рось з навколишніми краєвидами – це і є класична Мальовнича Україна.
Рось – притока Дніпра – одна з наймальовничіших малих річок України.

Детальніше...

Місце, народжене любов’ю: Софіївський парк в Умані

Колотило Аміна, 13 р.,ЗОСШ-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю,с. Шевченкове, Черкаська обл.

Можливо, ви здивуєтеся, але цього чарівного парку могло б і не бути, якби не кохання одного з найбагатших посольських магнатів Станіслава Потоцького до чарівної Софії Глявоне (у першому шлюбі – Вітт)
Із стародавніх хронік відомо, що починалося все так: граф Станіслав Щенсний (Фелікс) Потоцький, нащадок великого гетьмана, один із найбагатших людей того часу, зустрів у Варшаві жінку дивовижної краси і незвичайної долі – Софію, і закохався.

Детальніше...

Звенигородка – південне порубіжжя Українських земель

Левко Олександр, 15 р.,ЗОСШ-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю,с. ШевченковеЧеркаська обл

Починаючи з IX ст. нова слов’янська держава з центром у Києві починає стрімко збільшуватись і зміцнюватись. Вона розвивалась як потенціальна імперія: мирним або збройним шляхом підкорювала (об’єднувала) всі навколишні племена. Кордони держави стрімко розширювались в усіх напрямках, крім півдня. Там були кочівники, які не вели осілий спосіб життя і нікому не хотіли підкорятися.

Детальніше...

Спогади херсонців про фашистську окупацію України в роки Другої світової війни


Трепов Владислав, 16 р.,НВК «ЗОШ ІІ ступеня – ліцей журналістики,економіки та правознавства», м. Херсон.

Вступ

Історія ХХ століття і історія Другої світової війни і досі цікавить істориків та дослідників. Постійно доповнюються її сторінки, з’являються нові дослідження, факти, спогади. Створити літопис тих подій, зокрема подій пов’язаних з фашистською окупацією України, необхідо для того, щоб об’єктивно, без будь-якої заангажованості, зрозуміти їх причини, логіку, неоднозначні наслідки та зробити важливі історичні висновки.

Детальніше...

Маленькі герої великої війни

 Барей Дар’я, 15 р.,ЗОСШ-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю,с. Шевченкове, Черкаська обл.

 Вступ

Її назвали Великою тому, що великою була мужність та гнів народу.
Її назвали Вітчизняною – тому, що захищали свою Вітчизну – найдорожче, що в людини є. Її назвали священною тому, що нічого святішого, ніж боротьба за свободу Батьківщини, людство не знало.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123