This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Біблійні мотиви творчості Костянтини Малицької

 Маслюк Наталія, 15 р.,гімназія ім. Д. Бахматюка, м. Калуш, Івано-Франківська обл.

Вступ

Надзвичайно актуальною є проблема функціонування біблійного сюжетно-образного матеріалу в українській літературі, звернення до якого має давні та глибокі традиції.
Ще в 1918 р. М. Бердяєв, розглядаючи діалектику національного та загальнолюдського, підкреслив, що «мрія про людину і людство, відірвана від усього національного, є жадобою погашення цілого світу цінностей і багатств.

Детальніше...

Класифікація афоризмів у романі Ліни Костенко “Записки українського самашедшого”

 Скляр Тетяна, 16 р.,НВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ступенів»,с. Васильків, Черкаська обл.


Обожнюю творчість Ліни Костенко. Її ім’я є символом мудрості на нашій землі. Вона змогла сказати про людину таке, що не сказали інші, вчить людину жити так, як не вчили інші, а найголовніше – сама живе, як вчить.

Детальніше...

Кольористика пейзажної лірики Ліни Костенко (семантико-функціональний аспект)

 Литовченко Валентина, 15 р.,ЗОШ І-ІІІ ступенів, с. Мрин, Чернігівська обл.

Вступ

Ліна Костенко – письменниця, творчістю якої захоплюється не одне покоління українців. Її емоційні, яскраві, вишукані поезії нікого не залишають байдужим.

Детальніше...

Новотвори та прізвиська – позивні буремної доби у повісті В. Шкляра «Чорне сонце»

 Тищенко Анастасія, 16 р.,ЗОШ І-ІІІ ступенів, с. Червона Кам’янка, Кіровоградська обл.

Слова становлять відкриту, динамічну систему, тому і розвиток та вдосконалення мови як засобу спілкування відбувається насамперед саме у їх сфері як одиниць лексико-семантичного рівня.

Детальніше...

Журналістське катарсично-літературознавче особистісно-сприйняттєве розслідування про авторську поезію періоду національно-визвольних змагань та відстоювання гідності українців: фактографічно-функціональні особливості

 Татомир Софія, 17 р.,гімназія ім. Д. Бахматюка, м. Калуш, Івано-Франківська обл.


Вступ

Поезія є одним із найцінніших надбань народу, що за багатовікову його історію стало невід’ємною частиною у складі літератури та посіла визначне місце у відображені найрізноманітніших проявів життя народу. Історична спадщина української поезії – форма історично складених проблем, огляд подій, аналіз життя соціуму. Вона реалізується в активному ставленні до слова, удосконаленні власної мови, вченню слухати і володінню засобом вираження думки.

Детальніше...

Образ України у творчості Василя Симоненка та Василя Стуса

 Радченко Владислав, 21 р.,Луганський національний університет імені Тараса Шевченка,м. Старобільськ, Луганська обл.


Життя здається таким коротким, а як багато треба встигнути... Відколи людина починає усвідомлювати себе, вона замислюється над сенсом життя, визначає, що хоче отримати від нього – здоров’я, кохання, славу, визнання, матеріальне благополуччя. Ми самі визначаємо для себе життєві пріоритети, але треба зробити так, щоб прожитий час не був марно витрачений на якісь дрібниці.

Детальніше...

Тема УПА в поезії Михайла Іванюка

 Генкул Христина 18 р.,Буковинський державний медичний університет, м Чернівці


Михайло Васильович Іванюк (1929-2014) – відомий на Буковині краєзнавець, поет, просвітянин, громадський діяч. Непересічний громадянин, свідомий своєї нації діяч, який життя свого не пошкодував заради кращої долі України. За життя Михайло Іванюк зробив безліч добрих справ на теренах національно-патріотичного виховання.

Детальніше...

Уславлення Сина Божого в колядках і щедрівках Західної України.

 Катиринчук Кароліна, 13 р.,ЗОШ ім. Юрія Федьковича,м Вижниця, Чернівецької обл.

«Коли народ живе і діє з ім’ям Божим на вустах і залишає після своєї діяльності розквіт унікальної духовної культури та археологічні матеріальні докази неоціненого історичного значення, – такий народ незнищенний! Такий народ нині потрібно тримати на арені світової слави і не допускати до нього ніяких ворогів».
Василь Кобилюх, учений, санскритолог, лікар.

Вступ. Давність українських колядок і щедрівок.

Українські колядки і щедрівки – найдревніші з пісенної творчості праукраїнців, і сягають вони вглиб тисячоліть, коли наші пращури святкували настання нового календарного року навесні. А якщо взяти до уваги той факт, що Дарійському календарю, який донині зберігся, 600 тисяч років, то давність колядок і щедрівок можна датувати 43 тисячі років тому. Саме тоді почав творитися санскрит – прамова всіх індоєвропейських народів.

Детальніше...

Художні засоби мови Божественної поезії Світлани Яреми

Катиринчук Вероніка, 17 р.,ЗОШ ім. Юрія Федьковича,м Вижниця, Чернівецької обл.

Світлана Ярема – відома на Буковині письменниця, українознавець і педагог.
Маленькій Світлані мати змалечку привила любов до Бога і людей, навчила жити за Божими заповідями. Дуже хвороблива з дитинства, (бо виросла у нестатках в часи комуністичної неволі), Світлана має сильну волю Лесі Українки, цілеспрямовану життєву мету – писати для дітей і про них, бо ж дарував їй Господь Божий дар – писати.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123