This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Історія архітектури та побуту української хати. Стара хата – книга життя

 Коротенко Максим, 13 р.,Січовий колегіум, м. Запоріжжя

Традиційна українська хата – це колискова нашого народу, де творилася його журлива і оптимістична доля, жеврів і вибухав його гнів, напиналися струни болю, складалися пісні та легенди, де люди переймалися буденними клопотами, кохалися, народжувалися й помирали, щоб поступитися місцем прийдешнім поколінням.

Детальніше...

Народна іграшка на Дубенщині

 Редько Поліна, 14 р., зош № 3,м Дубно, Рівненська обл.

Вступ

Українська народна іграшка – органічна частка культури і водночас самостійний вид декоративно-ужиткового мистецтва українців. Вона водночас виступає об’єктом гри, виховання і розвитку дитини, засобом пізнання, твором мистецтва, святковим подарунком і окрасою житла.

Детальніше...

Відомі майстрині-вишивальниці мого рідного краю (Сватівщина Луганської області)

 Радченко Владислав, 18 р., Луганський Національний університет імені Тараса Шевченка,Старобільськ


Становлення народно-традиційної культури українців тривало довгі століття. Щоб витворитися у культурно-побутове, моральне, духовне явище, яке сприймається усім народом, відбувався складний процес добору. Бо лиш те здобуває право на існування, що відповідає багатьом компонентам буття людського колективу, характеру людини.

Детальніше...

Розвиток ремесел в селі Борщівка та їх видозміна з плином часу

Філіпов Руслан, 13 р., зош І -ІІ ст., с. Борщівка, Рівненська обл.


Людина не вічна на цій землі.
А діла, які вона залишає по собі, -
ото корінь життя людського,
з якого потім проросте молоде буйне пагіння.
І. Цюпа

У скарбниці української художньої культури чільне місце належить народному мистецтву. У ньому відчувається подих глибокої старовини, зберігається вивірена віками гармонія між красивим і корисним. Це мистецтво у цілому творчо не ушкоджено і не спотворено ні міською модою, ні втручанням замовників.

Детальніше...

Традиції кобзарства Шевченкового краю

Чухліб Єлизавета, 12 р., зош-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичногопрофілю, с. Шевченкове, Черкаська обл.

З погляду історико-культурної спадщини Черкащина, безумовно, найбагатша область в Україні. Саме тут починалися витоки українського етносу, зароджувалось ядро української державності, козацтва та духовної основи нашого народу. Підтвердженням цьому є численні історико-культурні пам`ятники, яких немало на нашій землі і які могли б зацікавити туристів усього світу.

Детальніше...

Єврейська фольклорна клезмерська музика в Україні

Малик Олександра, 15 р., зош,с. Новосафронівка, Миколаївська обл.

Історія кожного народу, країни складається з історії тисяч сіл, селищ, містечок, міст, мільйонів сімей та людей. Кожний народ створив свою неперевершену культуру. Складовою цієї культури є музика. Вивчення музики народу допомагає вивчити, зрозуміти народ. Пісня – душа народу, його голос, звучання у минулому, сьогоденні та вічності.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123