Коротенко Максим, 13 р.,Січовий колегіум, м. Запоріжжя
Традиційна українська хата – це колискова нашого народу, де творилася його журлива і оптимістична доля, жеврів і вибухав його гнів, напиналися струни болю, складалися пісні та легенди, де люди переймалися буденними клопотами, кохалися, народжувалися й помирали, щоб поступитися місцем прийдешнім поколінням.
Редько Поліна, 14 р., зош № 3,м Дубно, Рівненська обл.
Українська народна іграшка – органічна частка культури і водночас самостійний вид декоративно-ужиткового мистецтва українців. Вона водночас виступає об’єктом гри, виховання і розвитку дитини, засобом пізнання, твором мистецтва, святковим подарунком і окрасою житла.
Радченко Владислав, 18 р., Луганський Національний університет імені Тараса Шевченка,Старобільськ
Становлення народно-традиційної культури українців тривало довгі століття. Щоб витворитися у культурно-побутове, моральне, духовне явище, яке сприймається усім народом, відбувався складний процес добору. Бо лиш те здобуває право на існування, що відповідає багатьом компонентам буття людського колективу, характеру людини.
Філіпов Руслан, 13 р., зош І -ІІ ст., с. Борщівка, Рівненська обл.
Людина не вічна на цій землі.
А діла, які вона залишає по собі, -
ото корінь життя людського,
з якого потім проросте молоде буйне пагіння.
І. Цюпа
У скарбниці української художньої культури чільне місце належить народному мистецтву. У ньому відчувається подих глибокої старовини, зберігається вивірена віками гармонія між красивим і корисним. Це мистецтво у цілому творчо не ушкоджено і не спотворено ні міською модою, ні втручанням замовників.
Чухліб Єлизавета, 12 р., зош-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичногопрофілю, с. Шевченкове, Черкаська обл.
З погляду історико-культурної спадщини Черкащина, безумовно, найбагатша область в Україні. Саме тут починалися витоки українського етносу, зароджувалось ядро української державності, козацтва та духовної основи нашого народу. Підтвердженням цьому є численні історико-культурні пам`ятники, яких немало на нашій землі і які могли б зацікавити туристів усього світу.
Малик Олександра, 15 р., зош,с. Новосафронівка, Миколаївська обл.
Історія кожного народу, країни складається з історії тисяч сіл, селищ, містечок, міст, мільйонів сімей та людей. Кожний народ створив свою неперевершену культуру. Складовою цієї культури є музика. Вивчення музики народу допомагає вивчити, зрозуміти народ. Пісня – душа народу, його голос, звучання у минулому, сьогоденні та вічності.