This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Образ ліричної героїні інтимної лірики Ліни Костенко

Татомир Софія, 16 р., гімназія,м. Калуш, Івано-Франківська обл.

(на основі збірки “Мадонна перехресть”)

Не один сучасний дослідник стверджує, що “Ліна Костенко посідає виняткове місце в українській літературі останніх чотирьох десятиліть не завдяки радикальним творчим експериментам, не з огляду на зайняту політичну позицію чи "провокативний" стиль життя.

Детальніше...

Образ наратора в українській літературі для дітей початку ХХІ століття

 Василенко Олександра, 23 р., Інститут розвитку дитини Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, м. Київ

(приклад ”Миколчиних історій” Марини Павленко)

Вступ

Феномен дитини в літературі (коли остання виступає одночасно об’єктом зображення, адресатом і творцем) зумовив цілий ряд специфічних проблем у літературознавстві. Невпорядкованість термінологічного апарату стала причиною «дослідницької апатії» вітчизняних науковців і призвела до маргінального положення дитячої літератури в загальному літературному дискурсі.

Детальніше...

Діалектизми та прислів’я села Синьків

 Крещук Володимир, 13 р., зош № 3,с.Синьків Львівська обл.


Діалекти – це багатство національного духу, це дорогоцінна індивідуальність етнічних груп кожного народу і людських особистостей. Не розумію тих, які обурюються з кожного незнаного чи незрозумілого їм слова, замість того, щоб радіти: ще одну мовну барву вловив, ще одне слово збагнув – знатиму! Це йде від глухоти до слова, до магії його звучання, до його виражальної енергії.
І.Дзюба

А
Авó1- ось де; аво воно
Авó2- а от; аво вона не хочи того робити
Авó3- вигук – та ну; аво, ше ти берися до бійки

Детальніше...

Образ Роксолани в українській літературі (за романом П. Загребельного «Роксолана»)

 Сивак Інна, 15 р., зош І-ІІІ ст.,с.Ятранівка, Черкаська обл.

 Вступ

Уже майже чотириста років у Стамбулі стоїть кам’яна восьмигранна усипальниця Роксолани – єдиної султани в тисячолітній історії могутньої Османської імперії. Більше того – єдиної жінки в усій історії цієї землі, що була удостоєна таких почестей, жінки, до якої й сьогодні у турків якесь особливе ставлення.

Детальніше...

Шахтарська лексика у творах Спиридона Черкасенка

 Папанова Інна, 15 р., міський ліцей,м Маріуполь, Донецька обл.

Вступ

Лексика української мови неоднорідна щодо свого складу. Слова утворюють різні групи чи сполучення на основі парадигматичних і синтагматичних відношень. Також відомо, що лексика поділяється за різними критеріями на певні шари: діалектична, стилістично забарвлена, запозичена, корінна, питома тощо.

Детальніше...

Життєвий і творчий шлях літературної зірки Марини Брацило (1976-2013)

 Живиця Таїсія, 18 р.,національний університет, м. Запоріжжя.


А ти – задивляйся у жито,
Що голос вихитує мій:
Ти можеш мене розлюбити,
Але забувати – не смій.

Хто є Марина Брацило? Я певна, це ім'я чув чи не кожен житель Запорізького краю, адже Марина була, є і споконвіку буде визначною поетесою і пісняркою, надзвичайно обдарованою особистістю чи просто талантом від Бога! І я залюбки це доведу.

Детальніше...

Образ Івана Виговського в українській літературі (на матеріалі творів І. Нечуя-Левицького та Ю. Мушкетика)

 Кузьменко Наталія, 20 р., національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, м.Полтава

Вступ

Письменники, вболіваючи за долю свого народу, замислюючись над вирішенням проблеми піднесення рівня його національної самосвідомості, добре розуміли значущість створення невикривленої української історії. Проблема національної незлагоди, як відомо, завжди ставала тим каменем спотикання, об який розбивалися кращі наміри борців за незалежну Україну.
Іван Нечуй-Левицький та Юрій Мушкетик, показуючи складні моменти з життя видатних осіб минулого, по-новому підходили до розкриття внутрішнього світу персонажів.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123