This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Звенигородщина – колиска вільного козацтва

 Чижевський Микола, 16 р., зош-інтернат з поглибленим вивчення предметів гуманітарно-естетичного профілю, с. Шевченкове, Черкаська обл.

20 березня 1917 року в Києві було прийнято ухвалу про формування Української Центральної Ради, головою якої заочно обрали професора Михайла Грушевського. Створено Генеральний Секретаріат, головою якого став Володимир Винниченко.

Детальніше...

Дубно

 Здоровець Тетяна, 12 р.,Січовий колегіум, м Запоріжжя.


Цвітуть каштани...
Кроки – серця стук
Бруківка гордовито велилюбно...
Загою рани, притулюсь до твоїх рук.
Моє прекрасне історичне Дубно...

Моя пошуково-дослідницька робота стосується історії міста, де я народилася, а саме – славетного міста Дубно, чи, як його ще називають, – перлина Волинського краю, місто над Іквою. У процесі свого дослідження я дізналася, що моє рідне місто має багату історію та велику культурну спадщину.

Детальніше...

Варковичі через призму віків

 Ємельянова Христина, 15 р.,зош № 8, м.Рівне

(Історія села Варковичі Дубенського району Рівненської області)

Вступ

З історії окремих населених пунктів, з історії власних родин – твориться історія країни. На основі знань про рід, про складну історію села ми розуміємо неоднозначність тих подій та вчинків, які відбувалися на цій землі, багато чого переосмислюємо, вчимося щирості та людяності, і так хочеться не повторювати помилок.

Детальніше...

Злітають в світи журавлята…

 Романенко Юлія, 14 р., сзош-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, с. Шевченкове, Черкаська обл.

З любов'ю до рідного краю

Рідна хата, сім'я... Дороге і любе серцю село, де ти народився, виріс, прожив свої найкращі роки. Наше село Журавка має свою неповторну історію, яка маленьким струмком, беручи початок з глибини віків, плавно і впевнено тече аж до сьогоднішнього часу.

Детальніше...

Загадка Оріян-граду (нарис-опис села Оране Іванківського району)

Краєзнавчий гурток «Полісяночка» Центру дитячої творчості, смт. Іванків, Київська обл.

Анкета населеного пункту

Назва − Оране
Стан − існуюче село
Країна − Україна
Область − Київська
Район − Іванківський
Рада − Оранська сільська рада

Детальніше...

Щасти тобі, острове «Між водами»

 Маняца Марія, 19 р., Ужгородський національний університет, Закарпатська обл.

Вступ

Майже 80 років місто над Ужем прикрашає споруда Народної ради Закарпаття – адміністративна будівля колишнього Цивільного (або як ще його називають Земського) Уряду Підкарпатської Русі – так звана Народна Рада. Розмістилася вона у самісінькому центрі старовинного міста, якому незабаром виповниться 1125 років.

Детальніше...

За віру, за народ, за державу (українське вільне козацтво)

Карпович Катерина, 17 р., сзош-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, с. Шевченкове, Черкаська обл.

Вступ 

Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути!

В.Липинський

Десятиріччями більшовицько-московська пропаганда втовкмачувала у свідомість нашого народу про нібито одностайне прагнення українців до єднання з “братньою” Московщиною. Замовчувалися, або фальшувалися справжні історичні події масового протимосковського повстанського руху 1917 – 1920-х років. І от уперше говоримо про самоорганізацію нащадків скасованого царизмом українського козацтва у Вільне козацтво – з метою захисту Української революції.

Детальніше...

Валява – село «Урожайне»

 Ткаченко Марина, 15 р., зош І-ІІІ ст., член гуртка «Юні туристи-краєзнавці» ПНЗ, м. Черкаси

Валява дореволюційна (XІІІ – поч. XX ст.)

Село Валява Городищенського району Черкаської області розташоване обабіч траси Київ – Дніпропетровськ, за 159 км від столиці нашої держави. Власне над трасою зліва знаходяться лише два кутки села, а основна, історична його частина розташована за 3 км справа. Розкинулося село по обох сторонах глибокої балки та каскаду ставів. Природа неначебто приховала Валяву від холодних вітрів і негоди.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123