Крутяк Роман, м. Львів
Юрій Андрійович Шкрумеляк народився 18 квітня 1895 року в с.Ланчин Надвірнянського р-ну Івано-Франківської області в селянській родині. В цьому селі дотепер збереглося (і зараз реставрується) приміщення школи, в якій майбутній поет здобув початкову освіту. А неподалік школи на початку 90-х років було споруджено пам’ятник Юрію Шкрумеляку. Його, до речі, третій рік поспіль планують відновити і встановити бронзове погруддя.
Гуревич Юрій, с. Виженка, Чернівецька обл.
Ідуть у землю предки чередою,
А ми буяємо іще в цвітінні.
Вони себе продовжили в корінні,
Аби і нас продовжить під землею.
Лучіан Блага
Хто зберіг любов до краю
і не зрікся роду,
той ім'ям не вмре ніколи
в спогадах народу
Олександр Олесь
Життєвий шлях Т.К.Дебрина розпочався 2 травня 1933р. у селі Рівні (тепер передмістя Вижниці) Чернівецької області.
Рогожинська Анастасія, с. Оброшино, Львівська обл.
Широкую ниву умів Ти орати
І труду зусиллям давав все почин,
Ратай Ти, робучий, все повний посвяти
І народу свого ріднесенький син
Професор Лев Шанковський – чільна постать у науковому світі
Основні біографічні віхи
Лев Шанковський народився 9 вересня 1903 року в селі Дуліби на Стрийщині. Із батьком Лева— отцем Петром- товаришував Іван Франко. Саме через це у домі священика був учинений обшук.
Шамбір Анна, м. Костопіль, Рівненська обл.
У нашому місті Костополі є неординарна і багатогранна особистість. Це Анатолій Микитович Карп'юк. Він є автором і упорядником історико-документальних книг «Костопіль», «Обереги духовності», «Стежками легенд і переказів» (розповіді про населені пункти Костопільського району), «Спогади про Юрія Жилка», збірника про призабутих і переслідуваних письменників при комуністичному тоталітарному режимі «Не приведи загинути рабом», у якому вміщено життєписи і твори Надії Соханської, Юрія Жилка, Олеся Журби та ін., чиї біографії пов’язані із Костопільщиною.
Дегтяр Ольга, Кравець Наталія, с. Лип’янка, Черкаська обл.
27 січня – 102 роки з дня народження Заслуженого діяча мистецтв УРСР(1960 р.), лауреата Державної премії ім. Т.Г.Шевченка (1989 р.), Народному художнику України(1991 р.), народознавцю Іванові Макаровичу Гончару нашому земляку з Лип'янки Шполянського району Черкаської області.