Мельник Яна, м, Рівне
Анжеліка Рудницька з'явилася на світ 11 червня 1970 року в місті Рівному. Маленька дівчинка була бажаним первістком молодого сімейства.
Анжеліка росла хорошою і слухняною дівчинкою. Коли дівчинці виповнилося 5 років - вона стала "дорослою". У неї з'явилася маленька сестричка - Інна.
Малеча потребувала особливої уваги, а старша дочка вчилася бути самостійною. З дитинства дуже любила читати.
Згодом Анжеліка навчається в школі за числом 8 м. Рівного, де нині навчаюсь і я. Була старанною і сумлінною ученицею. Проте, це не заважало їй бути солісткою та грати на клавішних в дитячому вокально-інструментальному ансамблі. Любов до музики та пісні, чудовий голос вона перейняла від мами та бабусі.
Від батька передався потяг до слова. Вже у 13 років опублікувала першу свою замітку. Тому по завершенню школи випускниця вступає до Київського національного університету, прагнучи отримати фах журналіста. Анжеліка була не лише сумлінною студенткою, а й активним учасником громадського життя.
Вперше про неї почули в 1990 році під час так званої "революції на граніті", коли вона стала однією з 50-ти юних патріотів, що фактично розхитали своїм голодуванням на Майдані Незалежності колишній СРСР. А вже невдовзі вона зробила нову революцію в українських душах.
АВТОР І ТЕЛЕВЕДУЧА
Вже у студентські роки Анжеліка починає працювати на телебаченні.
Журналістський і музичний проекти Рудницької були спрямовані на те, щоб змусити Україну співати рідною мовою. І хоч як це не дивно, тендітній дівчинці вдалося це зробити. З 1995 року вона - автор і ведуча першого щоденного хіт-параду "Територія А", який під незмінним її керівництвом відкрив країні багато артистів, що є найвідомішими і досі. Цей легендарний проект став справжнім вибухом не лише в ефірі, а й в реальному житті. Він зробив для Української держави більше, ніж чимало політиків, сформувавши ціле покоління українських громадян. В Україні народилися нові україномовні хіти, нові українські зірки, нові фани і нові підходи до творення і популяризації вітчизняної музики.
ЖУРНАЛІСТ
По закінченню університету має численні публікації у періодичних виданнях. Визнана членом Спілки журналістів України.
СПІВАЧКА
Потім ми почули її музику - ніжну, глибоку, самодостатню. Ще під час навчання у вузі провідні українські продюсери, спостерігаючи за Анжелікою, пропонували їй сприяння у сольній кар'єрі - проте, вона відмовлялась співати. Тільки у 1998 році на пропозицію сімейного фестивалю Білоножків "Мелодія двох сердець", Анжеліка вперше записала в дуеті з сестрою Інною пісню В. Івасюка "У долі своя весна". Наступного 1999 року записала ще дві пісні. Того ж року їй присвоїли звання "Заслуженої артистки України".
Розпочавши сольну кар'єру, Анжеліка вступила до аспірантури Київського національного університету культури і мистецтв.
У 2002 році вийшов перший сольний альбом "Будь зі мною". Нині творчий доробок артистки складає 5 компакт-дисків. Один із 5-ти виданих альбомів став "золотим". Здавалося б, все йшло чудово і ніщо не віщувало біди. Проте вона приходить, коли її не чекають.
САМОБУТНЯ ХУДОЖНИЦЯ
Після виснажливого гастрольного туру у 2004 році А.Рудницьку паралізувало. Саме тоді, в розпал хвороби, вона народилася як художниця. Розповідь про те, як це сталося, вже стала легендою. Долаючи біль і розпач від сумної перспективи бути інвалідом, не маючи можливості спілкуватися зі своїми друзями та прихильниками, Анжеліка цілими днями дивилася в стелю і раптом в якусь мить зрозуміла, що підсвідомо розмальовує біле "полотно" стелі яскравими особливими малюнками. Анжеліка спробувала їх матеріалізувати олівцем або фарбами, та це їй не вдалося, адже малювати, лежачи на спині, неможливо. І тоді на допомогу прийшла знайома їй з дитинства завдяки мамі й бабусі голкова техніка. Відтоді Анжеліка почала вишивати картини. Їх не продає, бо каже, що вони несуть у собі код її одужання.
"Бог шепче мені на вушко, якими вони мають бути. Я просто виконавець. Моя місія: нести добре, світле, радісне. У мене ані вдома, ані в офісі немає оригіналів моїх робіт. Вони всі подорожують Європою..."
Ось так вже у дорослому віці Анжеліка Рудницька відкрила для себе світ мистецтва. Мікрофон у руках співачки та телеведучої замінили голка з ниткою. Вже перша робота, зроблена в найкритичніший період, вразила всіх. Це було "дерево-птах", яке не маючи коріння просто полетіло над землею. "Якщо не можеш ходити, треба спробувати літати," - пояснювала прикута до ліжка Анжеліка. І її мистецтво стало справжнім польотом у часі та просторі.
Так виник новий напрямок у мистецтві - вишиваний живопис. Анжеліку вважають самобутньою художницею, яка поєднала етнічний стиль з модерном, ставши засновником нової течії - етномодерму. ЇЇ вишиваний живопис унікальний. Її виставки мандрують не лише Україною, а й усім світом. За 7 років відбулося близько ста персональних виставок у 20-ти країнах світу. Полотна художниці експонувалися у художніх музеях і галереях України, Франції, Бельгії, Румунії, Македонії, Сербії, Хорватії, Естонії, Чорногорії, Литві, Латвії, Польщі.
2010 року вона представляла Україну на Міжнародному фестивалі культури і мистецтв у Кореї, де її мистецтво викликало справжній ажіотаж і вона нагороджується званням - "World Masters - Світовий майстер".
В 2008 році був виданий художній альбом - каталог "Український всесвіт". Вона - член Спілки художників України.
У 2012 художниця провела всеукраїнський арт-тур "Містерія літочисення", який став підсумком 8-річної художньої діяльності. ЇЇ роботи були представлені і в нашому Краєзнавчому музеї. "Мені дуже приємно представити свої роботи на рідній землі, де жила моя бабуся. Саме мама і бабуся навчили мене вишивати, а волинська земля - любити і шанувати українські традиції, бачити у звичайному - незвичайне ".
ПИСЬМЕННИЦЯ
Співачка, телеведуча, художниця...Але зупинятися на досягнутому - не для неї. У 2009 році ми почули про неї як письменницю. Вийшов перший роман "Пристрасна траса до життя"(показую). Тираж розійшовся швидко, і читачі чекали продовження письменницької роботи Анжеліки. Всі розраховували на те, що це знову буде емоційний роман про складну долю якоїсь вигаданої героїні. Але і тут несподіванка - вийшов справді щирий роман, і справді про складну долю, але реальної української легенди Оксани Білозір "Біла зірка України. Невигадані історії з життя Оксани Білозір". Одну із таких книг з автографами письменниця подарувала рідній школі.
НАУКОВЕЦЬ
Крім цього співачка знаходить час для викладацької та наукової діяльності. Вона знає, розуміє, що мусить робити щось більше, аніж просто співати. Вона вчить молодих, передаючи їм свій досвід, свої знання. На даний час Анжеліка Рудницька викладає майстерність телеведучих в Інституті кіно і телебачення, а також працює в Київському Національному університеті імені Т.Шевченка, вивчає народний орнамент.
ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ, БАГОДІЙНИК
Анжеліка активно займається громадською діяльністю. Популяризує українське народне мистецтво, організовує майстер класи для зірок, їхніх дітей та дітей - сиріт. А з 2012 - член комітету захисту рідної мови.
Учасник багатьох масштабних благодійних акцій. Серед них "Молодь заради майбутнього", " Не дамо СНІДу жодного шансу".
А нещодавно, 14 лютого цього року в Рівненському обласному онкологічному диспансері відкривали блок палат для спільного перебування мам з дітьми. В цей день відома співачка і художниця приїхала до земляків, щоб погратися з малюками і навчити їх малювати. Привезла з собою репродукцію картини "Веселкове дерево", щоб діти вписали туди свої бажання.
"Дерево життя - символ надії, воно незнищенне. А благодійність - це не тільки гроші, а й добрі слова тай вчинки теж. У важкій хворобі дуже важливий позитивний настрій, тоді легше одужати", - вважає Рудницька.
" Щасливий той, хто щасливий на своїй землі. Я по - справжньому щаслива і мрію бачити щасливими кожного з вас."
Заслужена артистка України, член Спілки художників України, член Спілки журналістів України... Яких іще вершин і звань досягне ця жінка? Чим вона може здивувати нас і саму себе? Про це ще нам доведеться дізнатися у майбутньому.
Сподіваюся, що експозиція нашого шкільного музею ще поповниться новими експонатами про відому випускницю, вони зацікавлять всіх, хто хоче знати історію міста і своїх славетних земляків.