This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Ольга Ільків – героїня минулої та берегиня сучасної України

Безкоровайна Дарина, 14 р.,Авторська школа «Тривіта», м. Львів

Вступ

Вона була очевидицею і учасницею боротьби за Україну понад пів століття тому, відсиділа за це в радянських тюрмах 14 років, востаннє бачила кохання свого життя і батька дітей ще у далеких 1940-их і нарешті сьогодні, стоячи фактично на порозі свого 96-річчя, сповнена великої сили духу до боротьби за Україну та почуття відповідальності за майбутнє нашої країни.

Детальніше...

Марія Капніст – шляхтянка, ворог народу, жебрачка, актриса…

Власенко Кароліна, 13 р.,НВК № 1,. Лебедин, Черкаської обл


1. Коріння славетного роду

«Мої корені ідуть від корсиканців. Мені хочеться згадати одну біблейську легенду. Сильна буря нагнула до землі достиглі колоски пшениці, але через кілька днів пшениця знову випросталася. У її стеблах зачаїлась якась таємна сила. Ось так буває і в нашому житті. Якщо коріння пов’язане з джерелом життя, з Христом, божа благодать підтримує його в усіх незгодах. Нам не треба впадати у відчай, коли до нас приходить скорбота. Так, нас можуть побити грози, але ми знову встаємо ще більш загартованими і сильними. Лиш би наше коріння було джерелами життя»
Марія Капніст

Марі́я Ростисла́вівна Капні́ст народилася в Петрограді 22 березня 1915 року (як стверджувала сама актриса 1914 року) в сім’ї дворян грецького походження. Марієтта Капніст-Сірко, таке було її справжнє ім'я, була п’ятою дитиною в родині. Вона належала до старовинної полтавської родини графів Капністів, була правнучатою племінницею відомого поета і драматурга, непримиренного борця проти кріпацтва В. В. Капніста.

Детальніше...

Душа українського шістдесятництва: Алла Горська

Швед Ірина, 16 р.,СШ № 69, м. Львів

Вступ

Українське шістдесятництво – виразне явище суспільно-політичного та соціокультурного життя України другої половини ХХ ст., яке торкнуло різні сторони мистецького й інтелектуального життя, породивши такий феномен, як дисидентство.
Окрім яскравих імен, що засяяли на небосхилі українського письменства, з'явилася ціла плеяда талановитих майстрів образотворчого мистецтва.

Детальніше...

Катерина Неточаєва – перша жінка-лікар на Черкащині

Ткаченко Марина, 16 р.,ЗОШ І-ІІІ ступенів № 32, м. Черкаси

У наш час медицина є тією сферою діяльності, де переважно зайняті жінки. Але так було не завжди. Ще якихось 100 років тому професія лікаря вважалася суто чоловічою. Жінці здобути вищу медичну освіту було майже неможливо.

Детальніше...

Миттєвості долі (нарис життя та творчості Наталі-Марії Фарини)

 Вєтрова Анастасія, 17 р.,ЗОШ № 8, м. Рівне

Вступ

Багато талантів має співуча Україна. Красою голосу і сценічною культурою наші співвітчизники прославилися на весь світ. В історії вокального мистецтва чистим золотом викарбувані імена Соломії Крушельницької, Євгенїї Мірошниченко, Анатолія Солов’яненка, Богдана Гмирі та багатьох інших українських знаменитостей.

Детальніше...

Доля жінки крізь призму часу

 Мартинчук Анастасія, 14 р.,ЗОШ № 3 І-ІІІ ступенів, м. Костопіль, Рівненська обл

Прекрасній жінці-патріотці, готовій на величезні самопожертви заради утвердження української державності, присвячується.

Мов пташечка цвірінькає, літає
Туди далеко, аж за небокрай -
Піснями нашу землю прославляє,
І любить до нестями рідний край.

Чимало жінок, які прославили нашу рідну Україну, увійшли в її історію як будівничі, творці, взірці жіночності, видатні історичні постаті. У своїй роботі я хотіла розповісти про одну з таких жінок, про активного громадського діяча, просто духовно багату особистість, про яку мають знати усі! Адже, пройшовши всі життєві перешкоди, негаразди, вона є прикладом незламності, патріотизму, впевненості у кращу долю українського народу.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123