This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Що значить слід Твій на землі?

 Маняца Марія, 20 р.,Національний університет, м. Ужгород

Вступ

Моє дослідження стосуватиметься часів Другої світової війни і розгортатиметься на тлі історичних подій у Закарпатті. Здавалося б, Друга світова вже вивчена істориками, її сторінки упорядковано у параграфи підручників, свідчення дбайливо збережено архівами і музеями, а спогади учасників опубліковано тисячними накладами.

Детальніше...

Пацифікація, як спосіб нищення українського народу

 Анопко Павло, 16 р.,СЗШ №7, м. Новогродівка, Донецька обл.

Вступ

«Народе мій, замучений, розбитий
Мов паралітик той на роздорожу…
Твоїм майбутнім душу я тривожу»
І. Франко

ХХ століття є чи не найбільш складним, контрастним, суперечливим і зрозуміло, трагічним в історії України періодом. Він наповнений як пафосом героїки, так і наполегливості українського народу в його поступі економічних перетворень на ниві освіти та духовності.

Детальніше...

Лебединський «Чорний ворон»

 Донець Владислава, 15 р., Власенко Кароліна, 13 р.,НВК № 1, с. Лебедин, Черкаська обл.

Ой, видно село, широке село під горою
Ой, там іде військо, козацьке військо до бою.
А хто піде з нами – буде славу мати.
Ми йдемо за свободу воювати.

1917-1925 рр… Майже сто років віддаляє нас від тих буремних подій. Це період Визвольної боротьби на Україні. Це був час, який супроводжувався перемогами і поразками, терором та бандитизмом, слізьми та горем. Не обминули ті події і наше село Лебедин.

Детальніше...

Голокост Золотоніщини – невичерпна чаша страждань, скорботи і пам’яті

 Олексенко Яна, 16 р.,СШ № 1, м Золотоноша, Черкаська обл.


Є на околицях нашого міста Золотоноші дивовижно красиві і якісь дуже сумні місця. Час тут ніби спинився, бо не хочеться поспішати. І дивна тиша, хоча зовсім поряд вирує світ. На одній із околиць міста – єврейське кладовище.

Детальніше...

Сталінські репресії на Черкащині

 Осадчий Олександр, 16 р.,ЗОСШ-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю,с. Шевченкове, Черкаська обл.

Сталінські репресії – одна з найтрагічніших сторінок нашої історії. Ті страшні лихоліття чорною хмарою прокотилися Черкащиною. Чому так відбувалося? Чи можна було уникнути цих масових репресій? Які є наслідки репресивної політики комуністичної влади для України і, зокрема, для Черкащини?

Детальніше...

Діяльність УВО-ОУН в оцінці сучасників

 Стефанюк Людмила, 20 р.,ЛНУ ім. Івана Франка, м Львів.

Вступ

З політичних причин все, що пов’язане з УВО та ОУН довгий час замовчувалось. Якщо десь і згадуються ці структури, то цієї інформації надто мало, щоб дати їм певну характеристику. У працях радянських істориків, наприклад Юрія Римаренка, присутній суцільний суб’єктивізм та пропагандистський характер, який мав на меті спотворити загальну думку про «буржуазний націоналізм».

Детальніше...

Громадське життя м. Тисмениця кінця ХІХ – початку ХХ століть

 Василик Софія, 12 р.,СШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів,м. Тисмениця, Івано-Франкіська обл.


Розділ І: Культурно-просвітницькі організації

Центральне місце у цій сфері безперечно займало товариство «Просвіта», засноване 1868 року у Львові (засновник – Анатоль Вахнянин). Осередок «Просвіти» у Тисмениці виникає у першій половині 1877 року. Ініціаторам його створення були суддя Тит Заячківський та парох Кокорної церкви о. Мотюк, які також долучилися до започаткування роботи у 1882 році хати-читальні – осередку просвітницького товариства «Руська бесіда».

Детальніше...

Зелена Діброва – село козацьке

 Кабан Ірина, 15 р.,ЗОШ І-ІІІ ступенів № 32, м Черкаси

Розділ 1. Зелена Діброва дореволюційна (XVІІІ – поч. XX ст.)

Старовинне українське село Зелена Діброва розташоване в мальовничій місцевості серед густих лісів, у верхівцях двох річок, що впадають у річку Вільшанку. Село це дійсно неначе писанка. Особливо гарне в зеленім обрамленні, але і в полоні білих снігів привабливе й миле серцю тих, хто тут народився, зростав, ішов у світи чи лишався на отчій землі ростити хліби й народжувати дітей, щоб не переводився рід людський.

Детальніше...

Амазонки: міф чи реальність

 Ларфі Даніелла, 13 р.,ЗОСШ-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю,с. Шевченкове, Черкаська обл.

Звідки така назва?

Звідки взялося в нашій мові це слово? Перше, що спадає на думку – абсолютна співзвучність назви грецьких войовниць із річкою Амазонка в Південній Америці.
Найбільшу повноводну річку на планеті відкрив конкістадор Франсіско де Орельяна. Він же першим із європейців перетнув Південну Америку в найширшій її частині.

Детальніше...

Звенигора… Звенигород… Звенигородка…

 Непорожній Юрій, 14 р.,ЗОСШ-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю,с. Шевченкове, Черкаська обл.

В самому імені нашого міста чути відгомін віків. Цей край здавна був свідком багатьох історичних подій. Тут праслов'янські громади творили державність Київської Русі. Для оборони від кочівників вивершувались Змійові вали, будувались сторожові укріплення.

Детальніше...

Село моє, для мене ти єдине…

 Шевченко Діана, 14 р.,ЗОСШ-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю,с. Шевченкове, Черкаської обл.

З любов'ю до рідного краю

Рідна хата, сім'я... Дороге і любе серцю село, де ти народився, виріс, прожив свої найкращі роки. Наше село Журавка має свою неповторну історію, яка маленьким струмком, беручи початок з глибини віків, плавно і впевнено тече аж до сьогоднішнього часу. Вона вливається у славну історію нашої великої України окремим маленьким струмочком.

Детальніше...

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123