This website works best with JavaScript enabled
Joomla

 

Союз українок -

організатор конкурсу

 

Висловлюємо вдячність Ростиславі Федак, Вірі Кліш, Наталії Даниленко, Мотрі-Марії Мілянич та Вірі Мединській за допомогу у створенні сайту.

Навчання в Польщі після 9 класу

Польща – саме та країна, яка пропонує хороші умови життя, якісну освіту, хороші перспективи для працевлаштування. До того ж, ця країна межує з Україною, а отже учні та студенти мають змогу швидко дістатися додому, якщо для цього виникає потреба. Так само й батьки можуть у будь-який час приїхати та подивитись на умови навчання та проживання учня або студента.

Усі нюанси, що стосуються навчання в Польщі після 9 класу, - ви можете прочитати на цьому сайті. Ви можете у будь-який момент звернутися до українсько-польського проекту Освіта без кордонів та отримати вичерпну інформацію про умови вступу, отримати допомогу для успішного зарахування до обраного навчального закладу. Проект також допомагає знайти хороші навчальні заклади Польщі для українців, а також подати туди документи.

Наша стаття буде стосуватися наступних питань:

  • ціни на навчання в коледжах і технікумах Польщі;
  • тривалість навчання;
  • проживання;
  • харчування;
  • початок навчання та канікули.

Основні нюанси навчання в польських ліцеях та технікумах

Ціни. Цей нюанс цікавить всіх найбільше. Навчання – безкоштовне. Причому як для поляків, так і для іноземців, тобто для українців – також. Платним буде проживання у гуртожитку та харчування. Молодь, яка після 9 класу навчається у Польщі, набагато швидше адаптується до європейських умов, а в подальшому не має проблем зі вступом до польських вищих навчальних закладів. Завдяки безкоштовному навчанню в Польщі після 9 класу велика кількість українців уже спробувала свої сили та успішно навчається за кордоном.

Скільки триває таке навчання? Все залежить від того закладу, куди ви подасте документи. Якщо це технікум, то навчання тут триває 4 роки, а після його закінчення випускник отримує атестат зрілості та професійну кваліфікацію. Навчання у ліцеях триває 3 роки, після чого випускники отримують атестати зрілості. Також після закінчення 9 класу молодь може впродовж 3-х років навчатися у професійних школах.

В чому полягає відмінність від ліцею та технікуму? Під час навчання у технікумі, молодь вивчає також професійні, а не тільки загальноосвітні дисципліни. У технікумах є щорічні стажування та проходження практики. Після закінчення технікуму додатково здається професійний екзамен, а випускник отримує конкретну професію, за якою може йти працювати.

Коли розпочинається навчання? Потрібно бути готовим до навчання уже 1 вересня. До цього потрібно обрати гуртожиток або квартиру та встелитися туди, аби не пропускати заняття.

Які переваги отримує молодь, обравши навчання в Польщі після 9 класу? По-перше, це якісна освіта, підкріплена практичними навичками, а європейські роботодавці звертають увагу на отриманий диплом. Ще одна перевага – ціна за середню та вищу освіту в Польщі. Вартість навчання ВНЗ – одна за найнижчих у ЄС, у більшості ліцеїв та технікумів – навчатися можна взагалі безкоштовно! Територіальна близькість до України – це ще одна значна перевага, адже учень може в будь-який час поїхати до батьків, і навпаки.

Політика конфіденційності сайту

Створення сайтів і підтримка студія PBB design

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123